„Peržiūrimi visi procesai, kur yra vienos ar kitos testavimo apimtys, šiandien yra pasiūlymas pasilikti tik tas, kurios yra pačios svarbiausios, kurios nukreiptos į didžiausios rizikos žmones, svarbiausias, kritines institucijas.
Ir matome, kur ta reikšmė esant omikronui sumažėjusi ir prioritetą suteikti, kad 100 proc. būtų užtikrintas testavimas sveikatos apsaugos sistemoje, socialinėje srityje ir simptominiai atvejai. Nes atvejų skaičius augs“, – komentavo ministras žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį.
Jis priminė, kad Vyriausybės nutarimu yra nustatytos veiklos sritys, kuriose privalomas profilaktinis testavimasis norint vykdyti funkcijas.
„Tai dabar yra ilgas sąrašas, šiandien tarsimės dėl šio sąrašo ilgio ir tarsimės palikti sveikatos apsaugą ir socialinę sritį“, – sakė jis.
Paklaustas, ar toks sprendimas negali paskatinti kaip tik formuotis skirtingesnių židinių, ministras priminė, kad omikron atmaina nesirenka, ar žmogus yra paskiepytas, ar ne, ar persirgęs, ar ne.
„Mes turime keisti šią strategiją. Ir ką gali padaryti kiekvienas žmogus. Toliau išlieka noras ir skatinimas – jei jis gali pasiskiepyti ir tokiu būdu apsaugoti tiek save, tiek savo artimuosius, kurie negali skiepytis, nes jie turi tam tikrų priežasčių, labai skatintume skiepytis trečiąja doze. Nes omikron atvejai rodo, kad jie renkasi ne tik senjorus kaip didelę riziką, bet renkasi ir 50 m. ir vyresnius“, – sakė A. Dulkys.
Jeigu Ministrų kabinetas pritars siūlymui, privalomai testuotis turės asmenys, dirbantys asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir teikiantys paslaugas sveikatos priežiūros įstaigose bei jose besimokantys.
Taip pat šis reikalavimas išliks teikiantiems socialines paslaugas, teikiančias tokias paslaugas gavėjų namuose ar teikiantiems valymo ir panašias paslaugas socialinėse įstaigose.
Iki šiol periodiškai testuotis buvo privaloma ir švietimo paslaugas teikiantiems, vaistinių, viešojo maitinimo, viešojo transporto, gamybos, viešojo maitinimo ir kitų sektorių darbuotojams.
Naujų atvejų rekordas
Praėjusią parą nustatyti 4635 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Tai rekordinis atvejų skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios.
Visi mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą beveik 1,1 tūkst. žmonių buvo paskiepyta pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta per 14,4 tūkst. žmonių.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1079 COVID-19 sergantys pacientai – keletu daugiau nei prieš parą, 85 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 23,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 1281,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių – 18,6 procento. Abu jie paaugo, lyginant su praėjusia para.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 552 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,6 tūkst. žmonių.