Ministras, paprašytas įvertinti eksministro Aurelijau Verygos siūlymą įvesti pinigines išmokas – paskatinimą senjorams skiepytis, neslėpė skepticizmo.
„Esu jau minėjęs ir teikęs nuomonę šiuo klausimu. Visada labai svarbu, kuriame etape tokie dalykai yra siūlomi. Asmeniškai manau, kad tai labai diskutuotinas klausimas. Todėl kad mes čia tada praveriame Pandoros skrynią ir galime pradėti klausti, o ar nereikėtų pradėti tiems, kurie nenori eiti į rinkimus, ar dar už kažką reikėtų mokėti žmonėms. Tai yra tas teisingumo klausimas.
Kada yra pandeminė, ekstremali situacija, kai viskas skaičiuojama valandomis ir kiekviena gyvybė turi savo kainą, be abejo, tos diskusijos turi kitus aspektus. Galbūt visuomenė gali susitaikyti su tuo, kad mokėtų tam tikrą kainą, kad tie žmonės „nezuikiautų“ ir kad jiems visuomenės interesas būtų aukščiau“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė jis.
Siūlė politikams elgtis atsakingiau
Jo manymu, šiandien visi politikai, tiek esantys valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje, turėtų galvoti, ką kalba ir kokius lūkesčius žmonėms kelia.
„Įvairios sklandančios abejonės, tai sukurkim papildomą teisės aktą dėl žalos atlyginimo po vakcinų, tai mokėkime. Taip daliai žmonių kuriamas lūkestis, kad dabar gal palauksiu, nes gal čia kokia žala yra, palauksiu, gal man sumokės, dar palauksiu, gal dar daugiau mokės. Tai, man atrodo, opozicijos politikams irgi reikėtų labai atsakingai pagalvoti ir kokį keliame lūkestį“, – sakė A. Dulkys.
Kartu ministras sureagavo į jam skiriamą kritiką, neva jis nesusitvarko su pandemija ir dirba auditoriaus darbą.
„Neturiu jokio komentaro, darau, ką galiu padaryti geriausio, manau, auditoriaus darbas taip pat labai garbingas. Iš opozicijos esu girdėjęs labai nepagarbių atsiliepimų ir apie tai, kad mes be reikalo tiek bendraujame su savivalda, be reikalo tiek dėmesio slaugytojams. Manau, kad čia yra požiūrio klausimas“, – kalbėjo jis.
Spręs dėl kaukių privalomumo ir nuotolinio darbo
Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį spręs ar grąžinti reikalavimą uždarose erdvėse nešioti kaukes. Pagal parengtą projektą, kaukės taptų privalomos renginiuose, kontaktinėse paslaugose, aukštojo mokslo įstaigose.
Pagal nutarimą, kaukes dėvėti reikės kontaktines paslaugos teikiančiose vietose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose, vykstančiuose uždarose erdvėse.
Šių renginių ir veiklų organizatoriams reikės užtikrinti ne tik, kad žmonės dėvėtų kaukes, bet ir laikytųsi saugių atstumų, reguliuotų lankytojų srautus. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar šiomis paslaugomis gali naudotis tik galimybių pasą turintys gyventojai.
Taip pat ketinamas rekomenduoti nuotolinis darbas tiek privačiame, tiek viešame sektoriuje.
Ministras, paprašytas patikslinti, ar būtų kokių veiklų, kur kaukių dėvėjimas uždaroje patalpoje netaptų vėl privalomas, siūlė sulaukti konkrečių Vyriausybės sprendimų.
Jei Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritars šiam nutarimui, naujoji tvarka įsigalios nuo šio penktadienio – spalio 1 d.
Arti 2 tūkst. atvejų
Praėjusią parą nustatyti 1847 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, penki jų buvo vyresni nei 80-ies metų žmonės, keturi vyresni nei 70-ies, trys, kuriems buvo per 90-imt, taip pat po vieną vyresnį nei 50-ies ir 60-ies metų žmogų. Pilnai paskiepytas iš jų buvo tik vienas iš mirusių 90-mečių.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šalyje pasiekė 656,3 ir per parą paaugo dviem dešimtimis punktų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 7,2 procento.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1171 – šis skaičius per parą beveik nekito, 129 iš jų – reanimacijoje. Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 137 žmonės – panašiai kaip ir ankstesnę parą.
85 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 979 žmonėms.
Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo beveik 329,9 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 15,7 – maždaug 700 mažiau nei ankstesnę parą.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4965 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 104. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9842 mirtys.