Paklaustas, ar tikisi proveržio dėl vaikų skiepijimo, ministras prisiminė liūdną pastarųjų dienų įvykį.
„Labai gaila, kad tik kažkokios liūdnos istorijos mus įkvepia. Tikrai dėl duomenų apsaugos nenorėčiau veltis giliau, bet prisiminkime, neseniai 16 metų jaunuolis mirė visiškai, sakykime, lygioje vietoje. Jo plaučiai pavirto paprasčiausiais drebučiais.
Kas gali norėti savo vaikams tokių dalykų ir rizikuoti, kada valstybė yra pasirūpinusi vakcinomis? Jos yra visos nupirktos – galima net pasirinkti vakciną, ko kitos šalys neturi. 70 proc. pasaulio gyventojų 2022-uosius pasitiks neturėdami vakcinų. Lietuva yra tarp tų, kurie turi ir dar gali duoti pasirinkti. Tad labai kviesčiau, kad sulauktume kuo mažiau liūdnų istorijų ir kad nereikėtų mokytis iš kitų klaidų“, – komentavo jis tv3.lt laidoje.
A. Dulkys pažymėjo, kad jei jau sakome, kad rūpinamės vaikų sveikata, tai tą ir reikėtų daryti, o netik kalbėti.
Visą laidos „Dienos pjūvis“ pokalbį su ministru A. Dulkiu žiūrėkite čia:
Kovojo daugiau nei 6 savaites
VUL Santaros klinikų direktorius medicinai dr. Valdas Pečeliūnas portalui tv3.lt pasakojo, kad paauglys klinikose gydytas kiek ilgiau nei 6 savaites.
„Jis buvo pervežtas iš kitos gydymo įstaigos jau labai kritiškos ir sunkios būklės. Visa jo būklė buvo tiesiogiai susijusi su COVID-19 ir šios ligos pasekmėmis. Jis turėjo vieną lydinčią gretutinę ligą, tačiau sunki būklė ir ligos išeitis buvo nulemta kovido“, – komentavo V. Pečeliūnas.
Paklaustas, ar gelbėjant paauglį teko naudoti ir ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos – vadinamąjį EKMO metodą, kuris padeda palaikyti žmogaus gyvybines funkcijas, V. Pečeliūnas patvirtino, kad buvo prieita prie visų įmanomų metodikų.
„Jis buvo labai sunkios būklės ir buvo taikytos visos įmanomos priemonės, ką mes turime ir galime padaryti“, – komentavo Santaros klinikų direktorius medicinai.
Kaip pasakojo gydytojas, šis atvejis – išskirtinis ir neabejotinai pats sunkiausias COVID-19 atvejis tarp vaikų.
„Taip, yra ir kitų sunkių atvejų, kurie buvo gydomi intensyvios terapijos skyriuje, bet ne tokie sudėtingi“, – sakė V. Pečeliūnas.
Sergančiųjų srautas sumažėjęs
Komentuodamas bendrą situaciją ligoninėje gydytojas teigė, kad bent šiandien viskas išlieka stabilu.
„Šiandien kovidinių pacientų skaičius yra stabilus ir yra net nedidelė mažėjimo tendencija. Pavieniai omikrono atvejai yra nustatomi, bet jie dar nesudaro kažkokio reikšmingesnio srauto sveikatos priežiūros įstaigose, tiksliau – bent mūsų įstaigoje“, – aiškino jis.
Kaip mažėja suaugusių pacientų skaičiai, taip ligoninės mato ir mažiau COVID-19 sergančių vaikų.
„Vaikų srautas, lyginant su tuo, kas buvo prieš mėnesį, yra mažesnis. Dabar turime maždaug iki 10 pacientų vaikų amžiaus grupėje“, – sakė jis, pridurdamas, kad į vaikų grupę patenka asmenys nuo 0 iki 18 m.
Pasak V. Pečeliūno, reanimacijoje taip pat teko gydyti ir vaikus su sisteminiu uždegiminiu sindromu, kuris pasireiškia jau persirgus COVID-19.
„Šiandien tokių pacientu nėra, bet tokių atvejų tikrai yra buvę“, – sakė jis.
Absoliuti dauguma į gydymo įstaigas patekusių vaikų dėl COVID-19 nebuvo skiepyti nuo šios ligos.
„Apskritai, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, turime labai nedaug paskiepytų vaikų“, – pridūrė jis.
Vadinasi, nesugebate atlikti savo funkcijų? O postringauti apie ,,drebučius" - neetiška net buhalteriui.