• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui dėl galimybių paso (GP) galiojimo laiko keitimo. Siūloma, kad po pilnos vakcinacijos jis galiotų 7 mėnesius. Taip pat būtų atsisakyta testavimo greitaisiais antigeno testais.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui dėl galimybių paso (GP) galiojimo laiko keitimo. Siūloma, kad po pilnos vakcinacijos jis galiotų 7 mėnesius. Taip pat būtų atsisakyta testavimo greitaisiais antigeno testais.

REKLAMA

SAM šias priemones įsigalioti siūlo nuo gruodžio 1 d. Tam dar pirmadienį turi galutinai pritarti Vyriausybė.

Kaip po Vyriausybės posėdžio patvirtino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tai reiškia, kad praėjus 7 mėnesiams norint gauti galimybių pasą reikės pasiskiepyti trečiąja doze.

„Pirmas dalykas, iš galimybių paso turinio bus išbraukti greitieji antigeno testai, liks tik PGR testas, jis galio nebe 48 val., o 72 val. Galimybių paso taip pat jau reikės nuo 12 m., o ne nuo 16, kaip yra dabar. Ir galimybių paso galiojimo terminas po pilnos vakcinacijos galios 7 mėnesius. Tai tokie yra pagrindiniai dalykai, susiję su galimybių paso turiniu“, – sakė jis.

Pažymima, kad nors šiuo metu Lietuvoje nėra nustatytas galimybių paso, suteikiančio teisę naudotis daugeliu paslaugų galiojimas po vakcinacijos, tačiau yra sudaryta galimybė asmenims, praėjus nustatytam laikui po pasiskiepijimo pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze. 

REKLAMA
REKLAMA

Vakcinų apsauga blėsta jau po 4 mėnesių

Nurodoma, kad Lietuvos statistikos departamento atlikto tyrimo duomenimis, taip pat užsienio šalių paskelbtų mokslinių tyrimų duomenimis stebima, jog praėjus 4 mėnesiams po pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), ženkliai pradeda mažėti vakcinų efektyvumas, o tai kelia didesnę riziką pilnai pasiskiepijusiems asmenims po tam tikro laikotarpio susirgti COVID-19 liga (koronaviruso infekcija). 

REKLAMA

2021 m. lapkričio 8 dieną vykusio prie Nepriklausomų ekspertų posėdžio metu buvo pateiktas siūlymas leisti asmenims skiepytis sustiprinančiąja doze praėjus 4 mėnesiams po pilnos vakcinacijos. 

Šiuo metu Valstybės duomenų valdysenos informacine sistemos duomenimis Lietuvoje jau yra 192 357 asmenys, kuriems po pilnos skiepijimo schemos yra praėję 7 ir daugiau mėnesių, iš jų 121 792 yra nepasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze.

REKLAMA
REKLAMA

Revakcinacijos paankstinimas – po 4 mėnesių

Asmenys, kuriems po pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 nesusidarė pakankamas imunitetas, sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze galės skiepytis jau po keturių savaičių, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Anot jo, bendrai gyventojams galimybė skiepytis sustiprinančiąja doze bus sutrumpinta nuo dabar esančių šešių iki keturių mėnesių – tai įsigalios nuo lapkričio 17-osios, jam pasirašius atitinkamą operacijų vadovo sprendimą.

„Dar daugiau: sudarome galimybę asmenims, kuriems yra nesusidaręs imunitetas, kad jie, pasitarę ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, galės tai padaryti po 28 dienų, įvertinant jų asmeninę sveikatos situaciją“, – sakė A. Dulkys. 

O seime ir vyriausybėj, sėdi ir be skiepų, ir be testų. Tiesiog super!
Valdžia nori karo ne tik pasieny, bet ir savo piliečių kantrybę galutinai išsekint...
Ką jis čia kalba. Pirmiausia tegul išsiaiškina skiepų veiksmingumą
Debilas. Man po skiepo praėjo 8 mėn. Pasidariau antikūnus. Jų labai daug. Tai kam dar skiepintis 3 doze. Pirmiausia reikia pasakyti žmogui, kad išsiaiškintų. Betgi lengviausia yra versti skiepintis. Jokio atsakingumo, kompetencijos. Lauk šitą Dulkį
Žmones, atmerkyt akis, kokie n@xuj skepai kas 4 men. Kiek musu tauta dar miegos nesuprantu. Visi supranta kad tai pizd@c, bet vistiek pritaria šiatm dalb@ebizmuj.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų