Viena labiausiai tikėtinų vietų, kur gali slėptis dviejomis žmogžudystėmis įtariamas Drąsius Kedys – Kaliningradas, tačiau bylą tiriantys pareigūnai apie tai kalba nenoriai, rašo „Vilniaus diena“.
Dienraščio šaltinių teigimu, D.Kedys dar spalio pradžioje išsigrynino didelę sumą litų ir keitė juos į JAV dolerius. Būtent ši valiuta populiariausia vykstant į Rusijos Federaciją.
Į klausimą, ar iš šių D.Kedžio veiksmų galima būtų spėti, kad jis slapstosi Kaliningrado srityje, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius atsakė negalintis nei paneigti, nei patvirtini.
„Apie D.Kedžio piniginių lėšų judėjimą niekas jums negalės patvirtinti. Aš negaliu to nei patvirtinti, nei paneigti. Tai yra neviešinama, tačiau, be abejo, visa tai yra aiškinamasi“, – mįslingai kalbėjo prokuroras.
D.Kedžio mama Laimutė Kedienė „Vilniaus dieną“ tikino, kad pastaruoju metu sūnus neturėjo nei pinigų, nei vizos į Rusiją.
„Pastaruoju metu jis nevažinėjo į Rusiją. Net į darbą nėjo. O juk tedirbo vadybininku įmonėje", – pasakojo moteris.
Dienraščiui pavyko pasikalbėti su D.Kedžiu dvejus metus gyvenusia Vilma T. Moteris prisipažino, kad metus, praleistus su D.Kedžiu, vadina vienais laimingiausių. 27-erių moteris nusistebėjo, kad esą D.Kedys pastaruoju metu nebeturėjo pinigų.
„Aš nelindau į jo piniginę, niekada jo neklausiau, kiek jis turi. Mus siejo ne tie dalykai. Tačiau aš mačiau, kad jis sau leido viską. Ar jis turi lėšų, buvo matyti iš to, kaip rengiasi, ką sau leidžia, kokiais kvepalais kvėpinasi. Ir valgydavo jis ne bet ką", – pasakojo moteris.
Grasinimai dėl „tinkamų“ pažymų apie mamą
Vilma dirbo tame pačiame darželyje, kurį lankė D.Kedžio dukra. Moteris puikiai žinojo ir jo sugyventinę Laimą Stankūnaitę. Vilma pirmą kartą išvydo D.Kedį, kai jis pasirodė darželyje nešinas mergaitės gimimo liudijimu ir pareikalavo jam atiduoti dukrą.
„Mačiau, kad tai normalus vyras. Tačiau situacija buvo kebli. Reikėjo ją spręsti, direktorė pakvietė mane", – tikino moteris. Nenoromis įvelta į šią istoriją, moteris išgirdo ir grasinimų, toliau rašo „Vilniaus diena“.
„Mūsų darželis buvo savaitinis. Negalėčiau pasakyti, kad mamos palikdavo mergaites savaitėms, tačiau jas mažai lankė. Abiem mergaitėms labai trūko motinų dėmesio. Po D.Kedžio pasirodymo prasidėjo "vaikštynės". Atėjo ir Andrius Ūsas. Prasidėjo grasinimai. Man buvo pasakyta, jei išduosime tinkamas pažymas apie tai, kaip mama elgėsi su dukrele, aš būsiu apsaugota. Aš nusistebėjau, nuo ko mane reikėtų saugoti? Jis atsakė šiaip tai pasakęs", – tikino moteris.
Bylos tyrėjams šias detales ji taip pat patvirtino. „Buvo reikalaujama, kad išduotume pažymas, jog mama yra labai rūpestinga, dalyvauja mergaitės ugdyme. O to iš tikrųjų nebuvo", – kalbėjo buvusi kauniečio draugė.
Moteris atvirai pripažino, kad tiek D.Kedžio sugyventinės, tiek ir jos sesers dukroms trūko motinos meilės.
Kęstutis Betingis, Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras:
Apie kalbas, esą Drąsius Kedys ieško kontakto su prokurorais, galiu pasakyti, kad kol kas nieko panašaus nesulaukiau. Mes esame pasirengę kontaktuoti, išklausyti.
Mes jokių duomenų neturime, kad D.Kedys ar su juo esantys asmenys būtų išėję iš šio pasaulio. Yra pakankamai informacijos ir tam tikrų duomenų, leidžiančių teigti, kad jis yra tam tikroje erdvėje. Anksčiau mano sakyti teiginiai, kad D.Kedys yra netoli – Kaune, jo apylinkėse arba artimajame užsienyje, iki šiol nepasikeitė.
Be įvairių pranešimų, turime ir įvairių laiškų. Vienos versijos patvirtinamos, kitos atmetamos. Greitai galėsime pasakyti, kas tai padarė.
Žmonės, kurie turi vertingos informacijos, galėtų kreiptis tiesiai į prokurorus, esame pasirengę bendrauti asmeniškai ir tai būtų geriau, nei skelbti kokią nors informaciją viešoje erdvėje. Yra tikrai geranoriškas žmonių supratimas. Kol kas jų suteikiama informacija realios naudos neduoda, bet aktyvumas juntamas.
Atkreipiau dėmesį, kad viešoje erdvėje pasirodė daug įvairių interpretacijų ir spėlionių, susijusių su šių įvykių tyrimu. Taip pat pasirodė informacija, kurioje raginama vykdyti smurto veiksmus prieš atskiras institucijas ar susidoroti su tam tikrais asmenimis. Už tokių viešų teiginių slepiasi organizuotas pradas, įžvelgiami kurstymo motyvai. Kurstoma daryti nusikaltimus, susidoroti su žmonėmis. Peržengiamos bet kokios ribos, o už tai jau numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Kiekvienu atveju aiškinamės, kas slypi už tam tikrų teiginių. Tikriname visą informaciją. Į tai negalime nereaguoti, nes viešoje erdvėje susikaupė daug neigiamų emocijų. Kai kurie žmonės į diskusijas viešoje erdvėje įsitraukia nežinodami realios padėties.
Visa informacija, kuri yra erdvėje, kiek tai įmanoma, tikrinama. Tam dirba ir speciali paieškos grupė.