„Tai dar kartą, deja, įrodo, kad mes mąstome stereotipiškai – kad vaikai dingsta kažkur toli toli kaimeliuose. Deja, yra taip, kad mano globotinė ją pažinojo, jos šeštadienias kartu vaikščiojo į „Sėkmės mokyklą“ – būrelį paaugliams, mokantį, kaip nebijoti gyvenimo. Savaitė prieš dingimą jos dar bendravo... Atrodo, kad su Ugne viskas buvo tvarkoje – ir šeimoje, ir mokėsi ji gerai, o staiga vaiko nėra“, – tv3.lt sakė R. Dičpetrienė.
Ji nurodo, kad Ugnė nei sirgo depresija, nei turėjo kažkokių kitų nerimą galinčių kelti ženklų. Jos teigimu, Ugnės dingimas buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus, todėl natūraliai kyla klausimas: kodėl taip įvyko?
TAIP PAT SKAITYKITE:
Dingusios nepilnametės mamos šauksmas: maldauju, leisk man išpirkti savo kaltę
Žvilgsnis į suaugusiuosius
„Šituo atveju tikrai nežinau, kas įvyko ir man baisu apie tai galvoti, tačiau iš kitos pusės matau, kad įvyko kažkas baisaus. Tada kyla klausimas: kur mes buvom, kaip taip galėjo atsitikti, kad nepamatėme ir nepastebėjome? Kai atsitinka tokie blogi dalykai kaip savižudybė ar dingimas, gręžiuosi tik į suaugusiuosius: tėvus, motinas, mokytojus. Kaip mes galėjome nepastebėti? Kaip taip įvyksta? Jeigu tai buvo pagrobimas, tada dar baisiau, kad dingsta žmogus vidury baltos dienos“, – kalbėjo R. Dičpetrienė.
Pašnekovė sako, kad vienintelis dalykas, ką tėvai gali padaryti dėl savo vaikų prevenciškai – tai kuo daugiau su jais šnekėtis ir dar daugiau perspėti apie tykančius pavojus.
„Šitos nelaimės yra šalia mūsų, tad patarimas tėvams – kuo daugiau bendrauti su vaiku. Jei savo vaiką supranti, ant veido matai, kad kažkas yra ne taip“, – sakė ji.
Netiki pabėgimu
Trečiadienį susisiekus su dingusios merginos mama Skirmante, ji patikino, kad netiki Ugnės pabėgimo versija.
„Negalima taip primityviai sakyti. Aš netikiu pabėgimo versija. Nebuvo jokio reikalo, nebuvo jokio konflikto: su manimi tai tikrai nebuvo, o su kitais irgi. Klasiokai apklausti, mokytojai, draugai irgi kalba, mes su jais kalbėjome. Asmeniškai kalbėjausi su auklėtoja. Ugnė visada linksma, pareiginga, renginius organizuoja, idėjų pilna, visada su šypsena. Tai kaip apie tokį žmogų sakyti, kad konfliktų kažkokių buvo? Aišku, kad mes 100 procentu nieko negalime teigti, bet aš sakau, kad ne, nepabėgo“, – kalbėjo mama.
Tarptautinė paieška
Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kučinskaja nurodo, kad prieš kelias dienas buvo paskelbta tarptautinė „AMBER Alert“ Ugnės paieška Prancūzijoje, Vokietijoje ir Anglijoje.
„Nereikia nieko atmesti: jeigu buvo kalbėta su draugais, kad turi ten (užsienyje – red.) pažįstamą ar draugą ir nors paskui buvo parašyta, kad tas draugas buvo sugalvotas, negalime nieko atmesti. Jos pasas liko, bet be paso galima keliauti ir keliauti. Be to, ji paėmė banko korteles“, – teigė ji, anksčiau tv3.lt sakiusi, kad labiausiai tikėtinas mergaitės pabėgimo scenarijus.
N. Kučinskaja nurodo, kad dingusių vaikų problema pastaraisiais metais auga:
„2015 metais dingo 3241 žmogus, iš jų nepilnamečiai sudarė 2048 – virš 60 proc. visų dingusiųjų. Vaikų dingimas yra didėjanti problema visame pasaulyje. 2013 metais dingę be žinios vaikai sudarė virš 40 proc. visų dingusiųjų, 2014 metais – virš 48, o 2015 metais – virš 60 proc. Švietimo ir mokslo ministerijos Informacijos centro duomenimis, 2015-2016 m. Lietuvoje nelankančių mokyklos, nesimokančių ir nežinia, kur esančių vaikų iki 16 metų, buvo 1842. Mes, kaip nevyriausybinė organizacija, sakome, kad visa ši dingusių vaikų statistika yra kraupi“, – kalbėjo Centro direktorė.
Dingusios merginos bruožai
Vilniaus policija ieško dingusios be žinios moksleivės Ugnės Rukuižaitės, gimusios 1998 m. Paskutinį kartą su moksleive tėvai buvo susisiekę 2016-05-14 apie 12.37 val. ir žinoma buvimo vieta Vilniuje, S. Stanevičiaus g. Ieškoma moksleivė yra apie 162 cm. ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, ilgų tamsių plaukų, akys mėlynos. Buvo apsirengusi juoda sportine striuke, mėlynais džinsais, mėlynais sportbačiais su rožiniais intarpais, galėjo su savimi turėti šviesiai pilką odinį rankinuką. Ką nors žinančius apie moksleivės buvimo vietą prašoma, nedelsiant pranešti Vilniaus aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriui tel. Nr. (8 5) 2716007,271 6008 arba pranešti Bendrojo pagalbos centro Tel. Nr. 112.