• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas grįžta prie Civilinės sąjungos įstatymo – trečiadienį su projektu susijusius siūlymus apsvarstė parlamento Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimas grįžta prie Civilinės sąjungos įstatymo – trečiadienį su projektu susijusius siūlymus apsvarstė parlamento Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

REKLAMA

Šis žingsnis leidžia klausimą grąžinti į plenarinių posėdžių salę, kur liko vienas balsavimas dėl vienos lyties asmenų partnerystę įteisinančio projekto priėmimo.

„Norime apsvarstyti, kad visi pasiūlymai būtų apsvarstyti, kad jeigu reikės jau pereiti prie priėmimo stadijoje Seime, kad Teisės teisėtvarkos komitetui nereikėtų ieškoti papildomo laiko ir posėdžiauti, ir svarstyti pasiūlymus“, – kalbėjo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, konservatorė Irena Hasse.

Vis tik dar neaišku, ar šis klausimas bus įtrauktas į ketvirtadienio Seimo posėdžio darbotvarkę.

„O ten bus rytoj, nebus rytoj, nežinau, Dievas žino“, – komiteto posėdžio metu sakė valdančiųjų konservatorių frakcijos Seime seniūnas Andrius Vyšniauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „laisviečių“ atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus, komitetui pateikti smulkūs projekto pataisymai dėl įstatymo įsigaliojimo termino.

REKLAMA

Civilinės sąjungos įstatymo projekte buvo numatyta, kad jis įsigalioja 2023-ųjų rugsėjo 1 dieną, o Vyriausybė iki 2023 metų kovo 31 dienos priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Komitetui pritarus pakeitimams, jis įsigaliotų nuo šių metų lapkričio 1 dienos, o Vyriausybė įgyvendinamuosius teisės aktus priimtų iki šių metų spalio 31-osios.

Vis tik Mišrios Seimo narių grupės frakcijos bei komiteto narė Agnė Širinskienė pabrėžė įžvelgianti politikavimą, šį klausimą grąžinant į politinę darbotvarkę, mat kvietimas į komiteto posėdį buvo atsiųstas „gerokai vakaro metu, kuomet paprastai žmonės tikrai ne apie komiteto posėdį galvoja“.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė.

Vis tik vėliau klausimas Seime įstrigo, nerandat pakankamo palaikymo.

Laisvės partijos atstovai yra teigę, kad matytų galimybę sieti balsavimą dėl eurokomisaro kandidatūros su Civilinės sąjungos įstatymo priėmimu.

Žiniasklaida ir konservatoriai kaip vieną iš pagrindinių kandidatų tapti eurokomisaru anksčiau minėjo konservatorių lyderį ir užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdančiajai daugumai priklausančio Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Laisvės partijos bandymas susieti Civilinės sąjungos priėmimą parlamente su balsavimu dėl Lietuvos kandidatūros į Europos Komisiją neatneštų naudos.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų