• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visų didžiausių politinių partijų lyderiai iš karto po rinkiminės nakties dalijasi savo komentarais ir įžvalgomis. Pirminiais duomenimis, daugiamandatėje apygardoje daugiausia vietų iškovojo išankstiniai lyderiai "valstiečių-žaliųjų" sąjunga bei konservatoriai.

38

Visų didžiausių politinių partijų lyderiai iš karto po rinkiminės nakties dalijasi savo komentarais ir įžvalgomis. Pirminiais duomenimis, daugiamandatėje apygardoje daugiausia vietų iškovojo išankstiniai lyderiai "valstiečių-žaliųjų" sąjunga bei konservatoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių rinkimų lyderiai socialdemokratai šį kartą liko tik treti ir gerokai atsiliko nuo valstiečių partijos bei konservatorių.

REKLAMA

Bene labiausiai teks teisintis „Tvarkos ir Teisingumo“ bei Darbo partijos atstovams, kurių rezultatai per Seimo rinkimus nespindėjo, o pirminiais duomenimis darbiečių frakcijos Seime nebus, nes jų partija nesurinko reikalingų 5 proc. rinkėjų balsų.

Tiesioginė video transliacija iš Valdovų rūmų prasidės 9 val. ryto. Ją galite pažiūrėti čia: 

REKLAMA
REKLAMA

 

Seimą sudaro 141 Seimo narys. Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose. Daugiamandatėje apygardoje iš partijų ir koalicinių sąrašų renkami 70 Seimo narių, o vienmandatėse apygardose, kur žmonės balsuoja už konkretų kandidatą – 71.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Balsavimo rezultatai daugiamandatėje apygardoje

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 21,64, mandatų – 20 Tėvynės sąjunga-LKD – 21,60%, mandatų – 19 Lietuvos socialdemokratų partija –14,45%, mandatų – 13 Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis – 9,00 %,mandatų – 8 Tvarka ir Teisingumas – 5,35%, mandatų – 5 Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 5,43%, mandatų – 5 Antikorupcinė koalicija – 6,08%, mandatų - 0 Darbo partija – 4,70%, mandatų – 0 Vienmandatė apygarda (pagal gautus duomenis pirmauja kandidatas)

REKLAMA

Tėvynės sąjunga-LKD – 22 kandidatai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 21 kandidatas Lietuvos socialdemokratų partija – 10 kandidatų Tvarka ir Teisingumas – 4 kandidatai Darbo partija - 4 kandidatai Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis – 3 kandidatai Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 3 kandidatai Antikorupcinė koalicija –1 kandidatas Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ – 1 kandidatas Save išsikėlę kandidatai - 2

REKLAMA

 

12.30 val. Viktoras Uspaskichas apie šaltą dušą „darbiečiams“: nesugebėjo žaisti ir gavo į kailį

Atsistatydinantis Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis nesutelkė partijos komandiniam žaidimui, todėl „darbiečiams“ nepavyko patekti į Seimą, sako partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

„V.Mazuronis neblogai dirbo ir jo reitingas neblogas, bet jam nepavyko priversti žaisti komandinio žaidimo, ką aš visą laiką darydavau“, – BNS pirmadienį sakė V.Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie nesugebėjo žaisti komandinio žaidimo. Kiekvienas už save pabandė pažaisti, tai va ir gavo į kailį“, – pridūrė jis.

12.21 val. Dar viena rinkimų „auka“: Rolandas Paksas traukiasi iš „tvarkiečių“ pirmininko pareigų

Europarlamentaras Rolandas Paksas atsistatydina iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigų, spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus.

REKLAMA

„Aš manyčiau, kad į šitą klausimą jis atsakys pats. Aš manau, kad šiandien plačiau išgirsim iš jo paties“, – klausiamas apie toko sprendimo motyvus spaudos konferencijoje sakė A.Petkus.

Anot jo, trečiadienį rinksis partijos valdyba, kuri spręs, kas laikinai eis partijos vadovo pareigas.

12.04 val. E. Gentvilas: vaivorykštinė koalicija - labai mažai tikėtinas variantas

Liberalų sąjūdžio sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas sako, kad mažai tikėtina, jog po šių Seimo rinkimų formuosis vaivorykštinė dešiniųjų ir kairiųjų jėgų koalicija.

REKLAMA

„Vaivorykštės koalicija paprastai formuojasi tada, kai negali būti suformuota kokia nors kita. Šita situacija po Lietuvos Seimo rinkimų pirmojo turo rodo, kad gali būti įvairios koalicijos, todėl veržimasis į vaivorykštinę koaliciją atrodytų keistokai. Tuo labiau, kad, atrodo, mažiausiai tarpusavyje galinčios susitarti partijos yra socialdemokratai ir konservatoriai. Aš manau, kad, praktiškai žiūrint, tai labai mažai tikėtinas variantas“, - spaudos konferencijoje pirmadienį ryte sakė E.Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Remigijus Šimašius kartojo, kad Liberalų sąjūdis sieks būti valdančiojoje koalicijoje, ir pabrėžė, kad joje labiausiai norėtų bendradarbiauti su tomis partijomis, kurių nuostatos - suderinamos su liberalų.

11.58 val. V.Mazuronis atsistatydina iš partijos pirmininko pareigų

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis pirmadienį pranešė paliekantis partijos vadovo pareigas po nesėkmingų Seimo rinkimų.

REKLAMA

„Vertindamas tuos rinkimų rezultatus, (...) šiandien ryte aš parašiau pareiškimą, kad aš atsistatydinu iš Darbo partijos pirmininko pareigų. Manau, kad tai logiškas, vakarietiškas, normalus žingsnis“, – žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Iki Darbo partijos suvažiavimo jai vadovaus pirmasis partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys.

11.48 val. V.Tomaševskis: rinkimų rezultatai galėjo būti klastojami

Seimo rinkimų rezultatai gali būti klastojami, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis, partijai kol kas užsitikrinus septynis mandatus naujajame parlamente.

REKLAMA

„Mes nenorime atmesti tokios galimybės, kad kažkas bando šituos rinkimus falsifikuoti“, - žurnalistams Vilniuje pirmadienį sakė V.Tomaševskis.

Jis teigė, kad tam prielaidas sudaro didesnis nei įprastai iš anksto balsavusių rinkėjų skaičius, šališka žiniasklaida ir mažas dėmesys iš nacionalinio transliuotojo.

V.Tomaševskis taip pat teigė turintis duomenų, kad kažkas organizavo 30 tūkst. jaunų rinkėjų pavežėjimą balsuoti. Visgi jis nepateikė informacijos ir faktų, kur tai galėjo būti daroma ir kokia partija tai organizavo.

REKLAMA
REKLAMA

11.31 val. D. Kuolys: „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie save

Į Seimą nepatekusiam „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie save, sako partijos pirmininkas Darius Kuolys.

„Žinią, kad mes tokie esame, kad yra toks kultūros, mokslo žmonių ir visuomenininkų judėjimas, mes tokią žinią paskleidėme, (...) o kažkokios sėkmės mes juk ir negalėjome tikėtis“, - BNS pirmadienį sakė D.Kuolys.

Jis teigė, jog partija rinkimuose siūlė „demokratinės Lietuvos alternatyvą“, tačiau neturėjo pakankamai pinigų savęs populiarinti, nes negauna dotacijų iš valstybės biudžeto.

11.25 val. Skvernelis: dėl Darbo kodekso su liberalais požiūris stipriai neišsiskiria

Naujojo Darbo kodekso keitimą kaip vieną svarbiausių darbų įvardijantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderiai tikina, kad jų nuomonės su Lietuvos liberalų sąjūdžiu, kuris palaikė kodeksą, stipriai nesiskiria.

Paklaustas, kaip galima suderinti visiškai skirtingus požiūrius į Darbo kodeksą tarp LŽVS ir liberalų, valstiečių-žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis tikino, kad didelio skirtumo nėra.

„Tokie pasakymai mes visiškai prieš, kažkas visiškai už, tai aš dar kartą paminėjau (...) pagrindinis nesutarimas yra dėl darbuotojo socialinio statuso ir jo galimybės turėti tikrai tinkamas derybines galias. Mes nepasisakome prieš darbo santykių lankstumą, liberalizavimą, bet turi būti išlaikyta pusiausvyra. Pagrindinis principas, kad darbo teisėje darbuotojas yra kol kas silpnesnioji pusė“, - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė S.Skvernelis.

REKLAMA

„Manau, čia principinių skirtumų nėra, tik požiūris į žmogų. Jų (liberalų - BNS) daugiau yra galbūt požiūris į verslo pozicijas pirma, mūsų daugiau išsiskiria požiūris į dirbančiuosius“, - pridūrė jis.

11.07 val. Loreta Graužinienė: Darbo partija – pati kalta

Darbo partijos nepatekimas į Seimą yra pačios partijos ėjimo link to rezultatas, sako buvusi „darbiečių“ vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Nuoseklus mūsų pačių ėjimas į šį rezultatą“, - BNS pirmadienį sakė L.Graužinienė, paklausta, kodėl partija neperžengė 5 proc. barjero daugiamandatėje apygardoje.

Plačiau partijos nesėkmės priežasčių ji neįvardijo.

10.42 val. LVŽS nesitars dėl kandidatų palaikymo antrajame ture

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga neketina tartis su kitomis partijomis dėl kandidatų palaikymo antrajame rinkimų ture. Tiek partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, tiek sąrašo lyderis Saulius Skvernelis tikina, kad kitų partijų lyderių palaikymas kandidatams neturi reikšmės rinkėjams.

„Aš iš tikrųjų manau, kad mes per daug sureikšminame partijų vadovų įtaką, siūlant pasirinkti kandidatą antrajame ture. Rinkėjai atsirinks ir be mūsų kišimosi“, - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė po pirmojo turo pirmaujančios LŽVS vadovas R.Karbauskis.

REKLAMA

Tokią nuomonę išsakė ir S.Skvernelis: „Mes pervertiname partijų lyderių pasakymus remti vieną ar kitą kandidatą. Šie rinkimai parodė, kad žmonės balsuoja už asmenybes“.

09.46 val. TS-LKD pirmininkas: mes būsime valdančiojoje koalicijoje

Opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis mano, kad konservatoriai dalyvaus būsimojoje valdančiojoje koalicijoje.

„Mūsų manymu, mes būsime naujojoje valdančioje koalicijoje“, – pirmadienį per BNS spaudos konferenciją Vilniuje sakė partijos lyderis.

Anot jo, tam pagrindą suteikia jau vykstantys pokalbiai su Liberalų sąjūdžiu.

09.41 val. Per pirmąjį rinkimų turą mandatus užsitikrino trys politikai

Per pirmąjį rinkimų turą Seimo nario mandatą užsitikrino trys politikai: du – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai bei konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Ingrida Šimonytė 51,54 proc. balsų surinko Sostinės Antakalnio apygardoje.

09.33 val. E.Gentvilas: Liberalų sąjūdis rengiasi deryboms su konservatoriais

Aštuonis mandatus daugiamandatėje apygardoje jau iškovojęs Liberalų sąjūdis rengiasi deryboms su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais, sako Lietuvos liberalų sąjūdžio (LLS) sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

Jis teigia nesitikėjęs tokio palaikymo ir džiaugiasi, jog po partiją sukrėtusio buvusio lyderio Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo pavyko mobilizuoti rinkėjus.

„Įsivaizduokime, kad tai yra geriau, nei 2012-aisiais, tačiau blogiau, nei galėjome pagalvoti prieš pusę metų. Bet ką mes galėjome pagalvot šių metų gegužės 12-ąją, po visų tų nesąmonių, tai, žinoma, atrodė, kad bus visiškas krachas. Tad teko mobilizuotis ne kiek patiems, bet mobilizuoti mūsų rinkėjus. Man atrodo, kad mes juos mobilizavome“, - BNS pirmadienio rytą kalbėjo E.Gentvilas.

09.15 val. A.Butkevičius pripažįsta, kad nepavyko pateisinti rinkėjų lūkesčių dėl greitų permainų

Socialdemokratų partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius sako tikėjęsis didesnio rinkėjų palaikymo ir pripažįsta, kad nepavyko pateisinti dalies rinkėjų lūkesčių dėl greitų permainų.

„Mes, politikai, turime daryti išvadas, pertvarkyti ir stiprinti savo gretas. Neslėpsiu ir turiu pabrėžti, kad socialdemokratai tikėjosi didesnio rinkėjų palaikymo, bet galiu suprasti ir tuos, kurie už mus nebalsavo. Turiu pabrėžti, kad po krizės atnešto nuosmukio žmonės tikėjosi greitesnių gerovės permainų“, – BNS spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose pirmadienį teigė A.Butkevičius.

REKLAMA

Paklaustas dėl asmeninės atsakomybės ir kas galėtų pakeisti jį partijos lyderio poste, A.Butkevičius sako, kad suvažiavimas, kuriame taryba turės apsispręsti dėl lyderio, vyks kitąmet.

 

09.09 val. Dalia Grybauskaitė: žmonės balsavo už permainas

Vertindama pasibaigusį balsavimą Seimo rinkimų pirmajame ture prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog žmonės rinkosi permainas.

„Akivaizdu, kad žmonės balsavo už permainas ir prieš skandaluose paskendusią koaliciją. Bet rinkimai dar nesibaigė - kam patikėti šalį rinkėjai galutinai nuspręs antrajame rinkimų ture“, - teigia šalies vadovė. Jos komentarą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

08.58 V.Mazuronis: prisiimsiu atsakomybę už Darbo partijos rezultatus rinkimuose

Penkių procentų barjero rinkimuose į Seimą neperžengusios Darbo partijos lyderis Valentinas Mazuronis sako prisimsiantis atsakomybę už tokius rezultatus, tačiau kol kas nedetalizuoja nei ar liks vadovauti partijai, nei kokias tolesnes partijos perspektyvas mato.

„Aš manau, kad už rezultatus atsakomybę turi prisiimti pirmininkas. Aš asmeniškai prisiimsiu tą atsakomybę už Darbo partijos tokį pasirodymą, o detales – manau, netrukus išgirsime“, – BNS pirmadienio rytą sakė V.Mazuronis.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų