Medikas Aivaras Miltenis byloje kaltinamas išžaginimu, o žinomas prodiuseris Ričardas Pinikas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.
Kaltinamieji gali iš dalies lengviau atsikvėpti, nes pradiniame įtarimų sąraše buvo įtraukti tokie Baudžiamojo kodekso straipsniai kaip nužudymas, slepiant kitą nusikaltimą, sukurstymas nusižudyti, prekyba žmonėmis.
Tiesa, nepaisant to, kad dalis įtarimų taip ir nevirto kaltinimais, D. Didžiūnaitytės artimųjų gynėjas Gintaras Černiauskas dar neskuba dėlioti visų taškų ant „i“, nes, anot advokato, ši byla bus išskirtinė ir jos nagrinėjimo metu gali daug kas pasikeisti.
Teiks prašymus
Bylos medžiagai pasiekus Klaipėdos apygardos teismą, G. Černiauskas teigė, kad šiuo metu svarbiausia yra situaciją išanalizuoti išsamiai ir tinkamai pasirengti bylai:
„Neabejoju, kad paruošime atitinkamus prašymus pirmam teismo posėdžiui. Pasižiūrėsime, kaip surašytas kaltinamasis aktas. Matysime, kokių veiksmų nuspręs imtis teismas.
Nesinori užbėgti kažkam už akių, bet Lietuvoje teismai yra laisvi priimti atitinkamus sprendimus, kurie gali turėti įtakos net ir dėl naujų įtarimų pareiškimo. Nagrinėjant bylą visos aplinkybės turi būti patikrintos.“
G. Černiauskas pabrėžia, kad per šios bylos nagrinėjimą gali dar daug visko nutikti: „Iš teisinės pusės ši byla bus labai įdomi. Kas susiję su pateiktais kaltinimais, tai jie net ir teisme pasikeičia, būna tikslinami. Tad nededame jokių taškų dėl šiuo metu pareikštų kaltinimų.“
Tyrimo aplinkybės
Ikiteisminis tyrimas dėl 22-ejų metų merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji iškrito iš bendro naudojimo 14 aukšto viešbučio balkono Klaipėdoje ir žuvo.
Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas pagal septynis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, išžaginimo, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.
Prokuratūra anksčiau skelbė, jog ikiteisminiame tyrime atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, birželį baudžiamasis procesas dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, buvo nutrauktas.
Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.
Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.