Pamatykite besiveržiančio ugnikalnio nuotraukas:
Etna yra aktyvus stratovulkanas, kuris yra įsikūręs rytinėje Sicilijos pakrantėje, Italijoje. Manoma, kad tai aukščiausias ir didžiausias aktyvus vulkanas Europoje. Apytikriai 160 km perimetro ugnikalnio papėdė yra Londono dydžio.
Praėjusią savaitę, Etna prasiveržė pirmą kartą šiais metais.
Nors Etna jau veržėsi daug kartų, ūkininkai pasinaudojo ugnikalnio sukurtomis vulkaninėmis dirvomis. Šios, derlingos vulkaninės dirvos, naudojamos žemės ūkyje vynuogynams ir sodams, esantiems ant apatinių kalno šlaitų ir Katanijos lygumose į pietus.
Jungtinės Tautos pavadino Etną – dešimtmečio ugnikalniu. 2013 metų birželį Etna taip pat įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Žinoma, nuolatiniai išsiveržimai kelia ir nemenką baimę netoliese įsikūrusiems gyventojams.
1981 metais čia nutiko itin smarkus išsiveržimas, kuris nuniokojo 12350 akrų plotą, kuriame buvo vynuogynų, miškų, namų ir vilų. Telefono ir elektros energijos tiekimo linijos buvo padengtos lava, ji taip pat palaidojo geležinkelio bėgius ir greitkelius. Tuo tarpu, 2002 metų išsiveržimo metu, maždaug 1000 žmonių teko evakuoti iš šios zonos, kaip rašoma The New York Times.
Šiuo metu, Italijos valdžios institucijos pareiškė, kad pastarasis Etnos išsiveržimas nekėlė pavojaus aplink kalną esantiems miestams ir apylinkėms. Pradėjo veikti Katanijos oro uostas.
Europoje yra ir kitų ugnikalnių, kurie ketina išsiveržti. Keli jų Italijoje (Vezuvijus) ir net keturi Islandijoje (Katla, Hekla, Bárðarbunga, ir Grímsvötn).Tikėtina, kad vienas iš šių ugnikalnių išsiverš per kelis ateinančius metus, bet mokslininkams yra sunku nustatyti, kada tiksliai.