• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos neatsisakė minties rengti ilgalaikį streiką. Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo prezidentė Asta Lapinskienė sako, kad šios protesto akcijos reikalavimai bus keliskart griežtesni nei planuota anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Lapinskienės, pritariančiųjų streikui parašų surinkta pakankamai, kad protesto akcija įvyktų. Tačiau, teigė ji, pasikeitus šalies valdžiai, iš esmės pasikeitė ir situacija aukštojo mokslo sistemoje, todėl keisis ir akademinės bendruomenės reikalavimai.

REKLAMA

„Streikuosime prieš numatomus Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus. Nesame prieš reformą, bet jinai negali būti tokia, kokią siūlo Švietimo ir mokslo ministerija. Reformos koncepcija absoliučiai ydinga ir ją visą iš esmės reikia keisti, nes ji numato ne pertvarką, o griovimą. Ir jeigu akademinė bendruomenė nesukils, tai visa visuomenė daug metų jaus skaudžias pasekmes - mokslas bus sunaikintas, jis taps neįkandamas“, - teigė profsąjungų susivienijimo prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

A. Lapinskienė informavo, kad vasario 5 d. Klaipėdos universitete vyks susirinkimas, kurio metu ji dėstytojus supažindins su Mokslo ir studijų įstatymo projektu bei su juo susijusiais naujais streiko reikalavimais. Universiteto rektorius Vladas Žulkus pristatys ekonominę universiteto situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukštųjų mokyklų vadovams didžiausią nerimą kelia numatomas krepšelio, kuris būtų skirtas geriausiems abiturientams, įvedimas. Jie nuogąstauja, kad netekusias studentų krepšelių aukštąsias mokyklas užguls finansinė našta, didės socialinė atskirtis.

REKLAMA

V. Žulkaus teigimu, dėl lėšų trūkumo jau dabar fakultetams nurodyta 12 proc. sumažinti darbo užmokesčio fondą, ribojamos komandiruotės, pirkimai, remontai, tačiau žmonės iš darbo kol kas neatleidinėjami.

Anot jo, kaip reikalai klostysis priėmus naująjį Mokslo ir studijų įstatymą, sunku prognozuoti, nes neaišku, kiek lėšų į universiteto iždą įplauks rudenį. Tačiau, ramino rektorius, Klaipėdos universitetui išnykimas negresia.

REKLAMA

„Blogiausia, kas galėtų atsitikti dėl po reformos paaštrėsiančios konkurencijos tarp aukštųjų mokyklų - universitetas taptų kolegija. Tačiau esu įsitikinęs, kad taip nebus. Esame vienintelis universitetas visame Vakarų Lietuvos regione“, - teigė V. Žulkus.

Kaip vieną iš pagrindinių Klaipėdos universiteto išlikimo saugiklių alma mater valdžia įvardija artimiausiu metu prasidėsiančias Baltijos Slėnio statybas.

Laima Švedaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų