Pasak Seimo narės Laimos Nagienės, frakcija sutinka, kad finansinės paramos skyrimas būtų paliktas pastarosioms organizacijoms, tačiau valdantieji įteisino draudimą, kuriuo atėmė galimybę žmonėms savanoriškai paremti valstybines švietimo įstaigas, o dėl to pirmiausiai nukentės Lietuvos mokinių interesai ir gerovė, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Darželiai, mokyklos, kurios yra biudžetinės įstaigos, gaunamą 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą naudoja mokiniams iš socialiai remtinų šeimų uniformoms nupirkti, motyvuoti mokinius mokytis, finansuoti mokinių ekskursijas, išvykas, socialinių emocinių ugdymų programų turinį bei mokymus, taip pat remontuoti ir aprūpinti reikalinga įranga ugdymo įstaigas, jų aplinkas. Gyventojų skiriamos lėšos naudojamos papildyti švietimo įstaigų skurdžias lėšas, gaunamas iš valstybės ar savivaldybės biudžeto“, – teigia L. Nagienė.
Parlamentarės teigimu, tokiomis įstatymo pataisomis valdantieji toliau priešina ir skaldo visuomenę, šiuo atveju – nevyriausybinį ir vyriausybinį sektorius. Pasak jos, privačios viešosios įstaigos statusu veikiančios mokyklos, ir taip turinčios puikią infrastruktūrą, sėkmingai galės gauti paramą, o iš valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaikomos švietimo įstaigos yra nustumtos į šalį.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja, parlamentarė prof. Vilija Targamadzė pažymi, kad nevyriausybinės organizacijos iš tiesų turėtų būti palaikomos, bet ir biudžetinės švietimo organizacijos nėra pakankamai finansuojamos ir stokoja lėšų, tad atimti tokią finansavimo galimybę nedera.
Be to, pasak Seimo narės, neturėtų būti neleidžiama gauti paramos ir kitoms biudžetinėms įstaigoms, bažnyčiai taip pat, ir mokesčių mokėtojai turi turėti teisę apsispręsti, kam skirti paramą.