• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusas įsisuka į vis dagiau šalies gydymo įstaigų. Ketvirtadienį pranešus apie tai, kad infekcija COVID-19 diagnozuota vienam Žalgirio klinikos darbuotojų, šiandien izoliuota apie 100 medikų, visos ligoninės patalpos naktį buvo dezinfekuojamos. Įstaigos vadovė pastebi, kad pacientų srautai nemažėja, o odontologai dirba ypač padidintos užkrato rizikos zonoje.

117

Koronavirusas įsisuka į vis dagiau šalies gydymo įstaigų. Ketvirtadienį pranešus apie tai, kad infekcija COVID-19 diagnozuota vienam Žalgirio klinikos darbuotojų, šiandien izoliuota apie 100 medikų, visos ligoninės patalpos naktį buvo dezinfekuojamos. Įstaigos vadovė pastebi, kad pacientų srautai nemažėja, o odontologai dirba ypač padidintos užkrato rizikos zonoje.

REKLAMA

Kaip portalui pasakojo Žalgirio klinikos direktorė prof. Alina Pūrienė, nustatytas koronavirusinės infekcijos atvejis ligoninėje buvo didelė pamoka, kaip reikėtų organizuoti darbą įstaigoje.

„Uždarėme ligoninę nakčiai, buvo dezinfekuotos visos patalpos, dėl to visus traumuotus pacientus su žaizdomis GMP automobiliams teko vežti į Lazdynų ligoninę. Tačiau nuo pat ryto jau dirbame, sudarytos naujos gydytojų komandos“, – informavo ji.

Paaiškėjus, kad vienas skyriaus vadovų užsikrėtė COVID-19, prireikė izoliuoti apie 100 darbuotojų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tas asmuo buvo vieno skyriaus vadovas, tad, įsivaizduokite, kiek galima atsekti dviejų savaičių visų jo kontaktų“, – sakė A. Pūrienė.

REKLAMA

Šiuo metu nauji specialistai pasitelkti iš rezervo.

„Dabar perskirstome visus srautus, kiekvieno žmogaus judėjimo trajektoriją apibrėžiame“, – pridūrė vadovė.

Padaugėjo traumuotų pacientų

Pašnekovės teigimu, palyginus tai, kas buvo prieš dvi savaites ir dabar – visiškai skirtingas vaizdas.

„Sveikatos sistemai reikėjo visiškai persitvarkyti, visos šalies ligoninėms teko pereiti į kitokios pagalbos teikimą, t. y. dabar jos įpareigotos teikti tik būtinąją pagalbą arba tą, kurios nesuteikus žmogui gali pablogėti būklė iki gyvybei pavojingos.

REKLAMA
REKLAMA

Taip ir pas mus nebeliko jokios odontologijos, tik būtinoji, visi yra pajungti šiam dalykui. Kadangi žmonės nebevaikšto pas odontologus, dantų skausmai didėja, atsiranda daugiau pūliavimų ir kitų problemų“, – kalbėjo ji.

Negana to, ligoninė jau susiduria ir su socialinių problemų pasekmėmis.

„Išaugo besikreipiančiųjų su veido sužalojimais. Žmonės, matyt, prisipirkę alkoholio ir per trumpą laiką jį išgeria. Paprastai tokį srautą turėdavome vasarą, kai atšyla oras, vyksta įvairūs renginiai. O lūžius turime gydyti kaip skubiąją pagalbą“, – pastebėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padidinta rizika

Vadovės teigimu, prieš dvi savaites įstaiga net neturėjo apsauginių priemonių. 

„Dabar jų jau turime. Dėl to labai dėkojame visiems parėmusiems – tiek įmonėms, televizijoms, tiek privatiems asmenims“, – sakė A. Pūrienė.

Jos teigimu, tos pagalbos gali reikėtų ir toliau, nes jei artimoje perspektyvoje įstaiga yra apsirūpinę, žiūrint į ateitį situacija liūdina. Įstaiga dalyvauja ir centralizuotuose pirkimuose, bet dar tik laukianti priemonių.

REKLAMA

„Visomis išgalėmis stengiamės, kad darbas ligoninėje nesustotų ir ji galėtų nepertraukiamai teikti būtinąją pagalbą. 

Mūsų gydytojų darbas itin specifinis – kontaktas yra labai artimas, 40–50 cm nuo paciento burnos. Mes dirbame toje zonoje, kur yra didžiausia infekcijos plitimo tikimybė – burnoje. Taigi mes paciento neraginame užsidėti kaukės, o ją nuimame“, – pabrėžė klinikos vadovė.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena rašęs apie odontologinių paslaugų prieinamumą karantino metu.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus. 

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų