• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Seimo narys Naglis Puteikis patirtino, kad kreipsis į Generalinė prokuratūrą dėl, jo manymu, neskaidriai vykdomo Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso.

 Seimo narys Naglis Puteikis patirtino, kad kreipsis į Generalinė prokuratūrą dėl, jo manymu, neskaidriai vykdomo Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso.

REKLAMA

„Balsas.lt“ jau rašė, kad Kalėjimų departamento (KD) organizuotame Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškeldinimo konkurse pigiausią kainą pasiūliusi bendrovė iš konkurso išmesta, o net su 40-55 milijonais litų brangiau paslaugas siūliusiomis bendrovėmis KD tarsis neskelbiamų derybų būdu. Nepaisant, kad pigiausią pasiūlymą teikusios bendrovės skundas bus nagrinėjamas teisme.

„Tai – korupcinė afera Valdovų rūmai Nr.2. Kodėl? Valstybės kontrolė nustatė, kad Valdovų rūmų statyba buvo įvardyta kaip restauracija ir valstybė permokėjo keliasdešimt milijonų litų. Kalėjimų departamentas, išmesdamas pigiausią pasiūlymą pateikusį dalyvį, taip pat sudaro galimybę kai kam nugvelbti keliasdešimt milijonų litų mokesčių mokėtojų pinigų. Pigiausią pasiūlymą pateikęs buvo išmestas iš konkurso, po to konkursas sustabdytas, visi sprendimai panaikinti, tad konkursas turėjo būti skelbiamas iš naujo. Dabar Kalėjimų departamentas ne iš naujo skelbia konkursą, o kviečiasi deryboms brangesnius pasiūlymus pateikusius asmenis. Todėl ir sakau, kad tai – Valdovų rūmų afera Nr.2. Tąsyk Panevėžio statybos tresto akcininkus pridengė Generalinė prokuratūra, kuri atsisakė priimti Valstybės kontrolės prašymą ir nepradėjo ikiteisminio tyrimo, nepareiškė civilinio ieškinio. Kadangi prokuratūra, STT tyli, statybos bendrovės akcininkų neseka, dabar kiti nori iš valstybės keliasdešimt milijonų pavogti. Juos pasidalinti grynais ar kitu, paslaugų pavidalu atiduoti politikams, tiems kas suinteresuotas brangesne statyba“, - situacija dėl Lukiškių kalėjimo perkėlimo piktinosi Seimo narys Naglis Puteikis..

Politikas sakė šioje istorijoje įžiūrintis „prezidentūros, kai kurių politikų diktatą“. „Juk kalba eina apie keliasdešimt milijonų litų iš mokesčių mokėtojų kišenės skirtumą. Abejoju, ar prezidentūra užsimerkusi šiai istorijai“, - įsitikinęs N.Puteikis.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, rugsėjo pradžioje, kai į posėdžius susirinks Seimo nariai, jis bandys kalbinti kolegas kolektyviai pasidomėti Lukiškių kalėjimo istorija. „Jei aš vienas parašysiu prašymą Generalinei prokuratūrai ištirti šią nešvarią istorija, gali būti, kad raštas pasimes. Taip jau yra atsitikę, pasimokiau. Surinksiu Seimo narių grupę, kad būtų atkreiptas dėmesys. Įstojome į Europos sąjungą, tai laikykimės europinės kultūros“, - kalbėjo N.Puteikis.

REKLAMA

Paklaustas, ar kartais pats, kaip politikas nebandė siūlų galų ieškoti pačioje VPT, N.Puteikis sakėsi nesąs naivus: „Žinau, kad košę verda aukščiausi šalies ešelonai, ne Žydrūnas Plytnikas čia sprendžia. Čia akivaizdus politinis sprendimas. Nebūkime naivūs. Nuo kada biudžetinės įstaigos vadovas gali priimti sprendimą dėl 40-50 milijonų? Mes puikiai jaučiame, kokio dydžio kyšius pagal rangą gauna valdininkai.“

REKLAMA
REKLAMA

Konkursas iškeldinti Lukiškių kalėjimą iš sostinės centro ir perkelti kalinius į Pravieniškes buvo paskelbtas dar 2012 metais. Paraiškas pateikė penki kandidatai, du iš kurių vėliau savo pasiūlymų nepateikė. Bendrovė „City Service“ iškeldinti kalėjimą siūlė už 233 mln. litų. Tai buvo mažiausia kaina: kiti konkurso dalyviai siūlėsi darbus atlikti atitinkamai už 289 mln. ir 273 mln. litų.

Tačiau KD ėmė priešintis „City Service“ pasiūlymui. KD Viešųjų pirkimų komisija, vadovaujama departamento direktoriaus pavaduotojo, buvusio Teisingumo ministerijos sekretoriaus Kęstučio Širvaičio nurodė, kad buvo netinkamai užpildyta kainų lentelė ir bendrovę pašalino iš konkurso. Tada iš konkurso pašalinta įmonė kreipėsi į VPT prašydama ištirti, ar KD neviršijo savo įgaliojimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau VPT tyrimas pakrypo visai kita linkme. Tarnyba konstatavo, kad KD pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, tačiau visai kitą punktą, nei akcentavo pareiškėjai. „Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (...) pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintus lygiateisiškumo ir skaidrumo principus. Įvertinusi pirkimą, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad bendrovių „City Service“ ir „Realco statyba“, veikiančių pagal jungtinės veiklos sutartį, kvalifikacija neatitiko pirkimo dokumentuose nustatyto reikalavimo turėti įdiegtą statybos darbų kokybės valdymo sistemą. Tačiau pirkimo komisija jų kvalifikaciją pripažino atitinkančia pirkimo dokumentuose nustatytus minimalius kvalifikacinius reikalavimus. Kadangi viešasis pirkimas, atmetus visus pasiūlymus, pasibaigė, VPT apsiriboja šiuo vertinimu“, - oficialiame VPT pranešime buvo teigiama, kad aptikti visai kitokie, žymiai svaresnį pažeidimai.

Tačiau vėliau paaiškėjo, kad konkurso sąlygose net nebuvo įrašyta reikalavimo turėti tokį dokumentą. Įmonė gavo ISO dokumentą, bet tai negelbėjo.

Dviejų kitų bendrovių pasiūlymai taip pat buvo atmesti, nes jos, KD teigimu, siūlė per didelę kainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų