Seime dėl komisijos sudėties iš karto kilo ginčai dėl Petro Gražulio įtraukimo į jos sudėtį. Vida Marija Čigrijienė klausė, kaip galima P. Gražulį įtraukti į komisiją, kai jis pats praėjusioje kadencijoje buvo itin dažnai joje svarstomas. Rimantas Jonas Dagys kvestionavo, ar visi komisijos nariai iš tiesų yra patys etiškiausi.
P. Gražulis replikavo, kad konservatoriai apskritai negali būti komisijoje, nes nuolatos taikos dvigubus standartus ir yra neetiški. Irena Degutienė pareikalavo iš P. Gražulio tolerancijos ir nustoti taip „mylėti“ Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją. „Jūsų ekscentriškas charakteris eina iš vienos kadencijos į kitą“, – tvirtino I. Degutienė, pareiškdama, kad P. Gražulio brolis yra atsiprašęs jos už jo nekorektišką elgesį Seime.
Tuo tarpu Jaroslavas Narkevičius stebėjosi, kodėl kažkam galėtų netikti P. Gražulio kandidatūra: „Matyt netinka tiems, kuriems nepatinka, kad ponas Petras gina tradiciškai susiklosčiusią etikos sampratą. Jei konservatoriams nepatinka, galės ginti kitą poziciją.“
Užvirus aistroms, Lietuvos Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius paprašė atidėti klausimo svarstymą iki kito posėdžio. „Etika – ne kopustų deliojimas žiemą“, – tvirtino jis. Seimas pritarė jo pasiūlymui. Sudėtis patvirtinta nebuvo.
Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją buvo siūlomi šie parlamentarai:
1) Viktoras FIODOROVAS; 2) Povilas GYLYS; 3) Petras GRAŽULIS; 4) Vytautas JUOZAPAITIS; 5) Orinta LEIPUTĖ; 6) Andrius PALIONIS; 7) Valdas SKARBALIUS; 8) Valentinas STUNDYS; 9) Stasys ŠEDBARAS; 10) Leonard TALMONT 11) Dalia TEIŠERSKYTĖ; 12) Darius ULICKAS; 13) Povilas URBŠYS; 14) Mečislovas ZASČIURINSKAS; 15) Edvardas ŽAKARIS.