• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būdama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko vietoje Irena Degutienė artėjant Seimo rinkimams ir įvertinusi savivaldybių tarybų bei merų rinkimų rezultatus trauktųsi iš posto. Anot jos, Gabrieliaus Landsbergio įdarbis kur kas svarbesnis užsienio politikoje.

Būdama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko vietoje Irena Degutienė artėjant Seimo rinkimams ir įvertinusi savivaldybių tarybų bei merų rinkimų rezultatus trauktųsi iš posto. Anot jos, Gabrieliaus Landsbergio įdarbis kur kas svarbesnis užsienio politikoje.

REKLAMA

Apie tai, praūžusius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus I. Degutienė antradienį kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Ragina aiškintis, kodėl kai kurie merai nebuvo išrinkti

Anot I. Degutienės, pamačius konservatorių rezultatus rinkimuose apėmė dvejopas jausmas. Jos teigimu, šiuo metu didžiausias dėmesys tenka į merų skaičius, tačiau žiūrint po pirmojo turo gautą mandatų kiekį, savivaldybių tarybose rezultatai nėra ypatingai sumažėję.

Vis dėlto po antrojo rinkimų turo politikę apėmė šioks toks nerimas.

 

„Turbūt nebuvo nei vienos valdžios, kuri būtų dabartinė valdžia ir gerai vertinama visuomenės. Per visą mūsų nepriklausomybės laikotarpį neatsimenu tokios valdžios. Dabar kalbame, kaip socialdemokratai gerai pasirodė, tai retrospektyviai žiūrint, kai jie buvo valdžioje ir po to buvo savivaldos rinkimai, tai buvo tam tikras nuopuolis ir nemenkas“, – pastebi I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos vertinimu, jokio ypatingo įvykio nenutiko, tačiau išvadas vis tiek reikia daryti.

„Mano manymu, ne vien centrinė valdžia lėmė tokius rezultatus. Ypač TS-LKD merai, kurie buvo, ne viską padarė. Jeigu, tarkime, tame rajone buvęs meras antrame ture pralaimėjo, bet TS-LKD ten turi daugumą mandatų. Iš karto kyla klausimas – kodėl“, – svarsto politikė.

REKLAMA

Atmeta kritiką dėl neatsinaujinusios partijos

Kai kam gali atrodyti, kad konservatoriai prieš šiuos rinkimus visai neatsinaujino. Tačiau I. Degutienė šią kritiką yra linkusi atmesti.

Politikės aiškinimu, TS-LKD buvo neseniai atsinaujinusi, į politiką atėjo daug jaunų ir talentingų žmonių. Tuo metu politikos veteranai, tarp jų ir I. Degutienė, iš aktyvios politikos pasitraukė. Jaunieji politikai tuomet žengė į valdančiąją daugumą, todėl kai kam ir gali susidaryti toks įspūdis, kad partija liko neatsinaujinusi.

REKLAMA
REKLAMA

„Politinės organizacijos atsinaujinimo ir buvo vienas tikslų pritraukti daugiau rinkėjų, kad lubas pramuštume. <...> Atrodė, kad (Seimo rinkimų metu – red. past.) pramušėme. Deja, savivaldos rinkimai to dar neparodė. Manau, kad reikia tiesiog laiko, kad ir mūsų rinkėjas atsinaujintų, ne tik politikai, kurie yra Seime, savivaldybių tarybose. Tai pats gyvenimas parodys, vyresni išeina, ateina nauja karta, ir rinkėjų nauja karta, pagal tai politikai ir orientuojasi“, – tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Landsbergio vietoje prieš Seimo rinkimus trauktųsi

Kai kurie politologai svarsto, kad prastus rinkimų rezultatus galėjo lemti ir menka partijos vadovo G. Landsbergio komunikacija. Politologų vertinimui pritaria ir I. Degutienė.

„Pasigedau iš viso ryškesnių mūsų partijos narių. Sako, apie praeitį nereikia kalbėti, bet nori nenori vis tiek prisimeni, kaip būdavo. Tas pats Andrius Kubilius, tiek aš važinėdavome prieš savivaldos rinkimus po visą Lietuvą, po rajonus“, – komentuoja I. Degutienė.

REKLAMA

Vis dėlto politikė sako nekaltinanti G. Landsbergio dėl menkos komunikacijos su rinkėjais. Anot jos, G. Landsbergis, kaip užsienio reikalų ministras, turėjo daug darbo, vyko į įvairias tolimas ir reikšmingas komandiruotes.

G. Landsbergis sako, kad rinkimų rezultatus mato, tačiau per daug jų negina. Ar partijai reikėtų pakeisti pirmininką prieš Seimo rinkimus? I. Degutienė sako, kad būdama G. Landsbergio vietoje artėjant Seimo rinkimams ir įvertinusi savivaldybių tarybų bei merų rinkimų rezultatus trauktųsi iš partijos pirmininkės posto.

REKLAMA

„Kol kas gyvename pagal įstatus. Kadangi partijos primininkas kadenciją baigia po rinkimų ir negali daugiau kandidatuoti, tai yra partijos pirmininko apsisprendimas. <...> Aš turbūt traukčiausi, tuo labiau, kad jis šiandien labai reikalingas užsienio politikoje kaip ministras. Jo įdirbis tarptautinėje politikoje, kiek dabar yra, ypač šioje geopolitinėje situacijoje, jam tikrai yra sudėtinga puikiai dirbti užsienio reikalų ministro darbą ir dar vadovauti tokiai gausiai, didelei partijai. <...> Fokusas būtų į darbą užsienio reikalų ministru“, – sako I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad 2024 m. gegužę laukia Respublikos Prezidento rinkimai, 2024 m. birželį – rinkimai į Europos Parlamentą, o naują Seimą rinksime 2024 m. spalio 13 d.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

ne vien lanzbergiui reiktu trauktis bet visa partija reiktu patraukti
Išlindo Irena skalbti anūko triusikeliu, o koks puikus URM ministras, oi oi oi kaip smirda
Jūsu partija jau pasmekta žlugimui po tokių išsišokinėjimu ir piliečiu žeminimu jums pritiktu pavadinimas susmirde konservai dėlko esate išsigande kad nebūtu paviešinti žmones dirbe kgb dalyvei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų