Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Prabėgo daugiau nei metai po didžiulio sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje. Savivaldybės pasamdytas rangovas perstatė ir turėjo sutvarkyti daugiabutį, kad gyventojai galėtų saugiai grįžti į savo namus.
Dainius – vienintelis šiuo metu nuolat Viršuliškių daugiabutyje gyvenantis žmogus. Kaimynai jį net praminė daugiabučio sargu. O jis pats save laiko gana drąsiu žmogumi.
Paliko „dovanėlių“
Suskilinėjusios sienos, įvairūs įtrūkimai, suspardytos ir išlaužytos durys – taip atrodo Dainiaus butas po daugiabučio perstatymo. Vyras papasakojo, kad grįžo į kur kas blogesnės būklės butą, nei jis buvo po gaisro.
„Kai jau įteikinėjo mums raktus, kad galite eiti gyventi, atėjo su nuotrauka ir sako: ponas Dainiau, nukrito kažkokia statybinė dalis“, – kalbėjo daugiabučio gyventojas.
Ir tai tik maža dalis to, su kuo Dainius ir dar beveik 10 namo gyventojų susidūrė – juos dar ir apvogė.
„Įėjau į namus ir galvoju, kokio velnio mano dušo galvutė voliojasi – nusuko dušo laikiklį. Pavogė laikiklį. Ir pas visus kaimynus. Lentynėlė... Nėra jos. Pas mane pavogė du monitorius, kompiuterį stacionarų“, – nuostolius vardijo Dainius.
Pasirodo, kad ir tai nėra absurdiškiausia.
„Žiūrėkit – magnetukus nusirinko. Čia man yra absurdų absurdas. Čia paliko kažkiek. Susidėjo į mano puodą ir išsinešė. Paskui pas mane tokia monetų kolekcija buvo. Mes nespėjom visko išsinešti“, – pasakojo daugiabučio gyventoja Lina.
„Gyventojai kreipėsi į policijos pareigūnus, buvo gauti 5 pranešimai ir atliekami 5 ikiteisminiai tyrimai dėl vagystės iš gyvenamųjų patalpų. Gyventojai kreipėsi dėl buitinės technikos ir kitų namų apyvokos daiktų vagysčių“, – teigė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.
„Jie žinokit, ne tik mus apvogė, bet ir mums paliko dovanėles. Tualete. Gražias krūvas. Nesakysiu ko, kiekvienoje laiptinėje“, – pridūrė daugiabučio gyventojas Dainius.
„Prikakojo ir tiek. – Kas? – Nu kas, darbininkai ar kas, aš nežinau, kas“, – spėliojo daugiabučio gyventojas Juozas.
„Apie tai esame girdėję ir tai yra ikiteisminio tyrimo informacija, kuri vertinama ir analizuojama, todėl šioje vietoje nelabai turėtume apie ką išsiplėsti“, – komentavo J. Samorokovskaja.
Kainavo tūkstančius
Dainius pasakojo, kad, greičiausiai, jo ir kitų kaimynų butų vagys nebūtų apšvarinę, jei nebūtų paliktos atrakintos visų butų durys.
„Pati savivaldybė pasakė: palikit atrakintas duris, nes darbininkams reikės vaikščioti. Palikit atrakintas duris, mes už daiktų saugumą ir butų saugumą atsakysime“, – tikino daugiabučio gyventojas.
TV3 Žinios kreipėsi komentaro į Vilniaus miesto savivaldybę. Tačiau sostinės biurokratai nesurado laiko visuomenei paaiškinti apie susidariusią situaciją.
Daugiabučio gyventojas Dainius vos tramdo emocijas.
„Pažeistas, apvogtas ir aš dar, kai neapsidraudęs – man pabrango atstatymo darbai“, – tikino vyras.
16 tūkst. eurų Dainius susimokėjo už tai, kad jo nestabilios psichikos kaimynas iš 4 aukšto nusprendė susprogdinti daugiabutį su jame esančiais žmonėmis.
Iš viso apsidraudę buvo apie pusę šio namo gyventojų. O tie, kas buvo neapsidraudę, daugiabučio remontą turėjo padengti iš savo pinigų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.