• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniai tinklai ūžia nuo istorijų apie tai, kaip, siekiant narkotikais apsvaiginti merginas ir vaikinus, naktiniuose klubuose kažkas apnuodija gėrimu. Diskusijų epicentre – Vilniaus naktinis klubas „Opium“ – merginos dalijasi istorijomis, kad būtent ten nuolatiniai klubo lankytojai joms į gėrimus esą pylė paralyžiuojančius narkotikus ir seksualiai priekabiavo.

Socialiniai tinklai ūžia nuo istorijų apie tai, kaip, siekiant narkotikais apsvaiginti merginas ir vaikinus, naktiniuose klubuose kažkas apnuodija gėrimu. Diskusijų epicentre – Vilniaus naktinis klubas „Opium“ – merginos dalijasi istorijomis, kad būtent ten nuolatiniai klubo lankytojai joms į gėrimus esą pylė paralyžiuojančius narkotikus ir seksualiai priekabiavo.

REKLAMA

„Aš atsikėliau iš lovos, mane mėtė į visus šonus, – tokį rytą atsimena Jonė po to, kai pavakarieniavusi mieste nuėjo pašokti ir išgerti į klubą. – Tai planai buvo išeiti pavakarieniauti. Išėjom su drauge, pavakarieniavom, aplankėme dar vieną vietą, pasisėdėjom ir tada mano planas buvo nueiti pasišokti. Nes man labai patinka šokti, aš 12 metų šokėja esu.“ 

Moteris įtaria, kad į jos gėrimą įtartinas vyras pripylė narkotinių medžiagų ir tokiu būdu bandė ją apsvaiginti ir ja pasinaudoti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Aš atsimenu labai periodiškai, atsimenu tai, kad aš elgiausi neadekvačiai, ne taip, kaip aš šiaip elgiuosi. Šalia manęs buvo vyras, kuris kvietė pas save važiuoti. Ačiū Dievui, kad viskas kažkaip mintyse susisuko, kad aš atsisakiau“, – pasakoja Jonė.

REKLAMA

Istorijų epicentre – naktinis klubas „Opium“

Laimei, Jonės istorija gerai baigėsi. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) atstovės teigimu, dažniausiai asmenį apsvaiginti siekiama slopinančiomis medžiagomis, kurios gali sukelti trumpalaikį atminties praradimą ar net sąmonės netekimą. 

„Raminamąjį poveikį turinčios medžiagos, taip pat labai dažnai yra minima natrio arba kalio gama hidroksibutanuatai, arba tai gali būti net ir ketaminas, kuris praktikoje naudojamas kaip anestetikas“, – teigia NTAKD atstovė Brigita Rašimaitė. 

REKLAMA
REKLAMA

Viešojoje erdvėje paplito kaltinimai vienam populiariausių Vilniaus naktinių klubų – „Opium“ – socialiniuose tinkluose merginos dalijosi, kad būtent ten vykstančiuose vakarėliuose nuolatiniai lankytojai apsvaigina žmones įpildami svaigalų jiems į gėrimus. Pats klubas kratosi bet kokios kaltės. 

„Pripažįstame, kad į šį klausimą iki šiol žiūrėjome ne taip rimtai, kaip galėtume, todėl jaučiame pareigą imtis dar daugiau papildomų veiksmų, kad apsilankymas klube nė vienam lankytojui nekeltų baimės ar nesaugumo jausmo“, – savo „Instagram“ platformoje dalinosi klubas „Opium“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie opią problemą kalbėti ėmė ir „Vilniaus naktinis biuras“, jie teigia, kad naktinio pasilinksminimo vietos prevencijai skiria per mažai dėmesio. 

„Jau žinome daug metų, kad tokia problema egzistuoja, tik gal problemos masto niekas nesupranta. Niekas nėra surinkęs duomenų analizuoti“, – teigia „Vilniaus naktinio biuro“ valdybos pirmininkas Markas Adamas Haroldas.

REKLAMA

Narkotikų rūšių tiek daug, kad ne visus įmanoma nustatyti

Nors žmonės kalba, kad problema didelė, policija teigia, kad apnuodytų žmonių kreipimųsi negauna, o šiuo metu turi tik vienos merginos kreipimąsi, tačiau tyrimas buvo nutrauktas, kai galimai apnuodytos merginos narkotikų testas padarytas po dviejų dienų parodė neigiamą rezultatą. 

„Iš esmės tai yra labai reti atvejai, kada mes gauname tokių pranešimų apie tai, kad kažkokiame klube ar kažkokiame tai bare žmonės būtų apsvaiginti“, – sako policijos atstovas Ramūnas Matonis. 

REKLAMA

Kita vertus Jonė, kuri įtaria, kad buvo apsvaiginta, pasakoja, kad nežinojo, kur kreiptis, institucijos į jos pareiškimus reagavo apatiškai. 

„Aš tada paskambinau į policiją. Aišku, noriu labai paminėt tą faktą, kad taip, dar yra ta stigma, taip, visi žiūri į tave, kad ai, tai čia tau pripylė narkotikų į kokteilį, tai čia tu pati mergaite prisigėrei. Yra šitas dalykas“, – sako Jonė. 

Visgi, specialistai ragina nesikoncentruoti į pačių moterų savisaugą. Didžiausia problema – aplaidus požiūris į nusikalstamą elgesį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nekalbam apie moterų saugumą, mes kalbam apie vyrų nusikaltimus, kartais labai rimtus. Ir mums reikia edukacinės programos, kad vyrai sužinotų, kaip elgtis klubuose ir žinotų, kad yra pasekmės“, – sako M. A. Haroldas. 

Policija tikina, kad įtarus apsvaiginimą, būtina kuo skubiau kreiptis pagalbos.

Specialistai teigia, kad dabar yra arti tūkstančio skirtingų narkotinių medžiagų. Ne kiekviena narkotikų laboratorija nustato tam tikrą medžiagą, o vaistinėje įsigytas narkotikų testas parodyti gali vos kelių medžiagų pėdsakus. Todėl įtarus apsvaiginimą narkotikų testą turi daryti teismo medicinos ekspertai, į kuriuos nukreipti gali policija.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Ir man taip yra buve. Apsilankiau klube, ten man nezinant mane apsvaigino. Pabudus jauciausi blogai, net balsavau uz laisves partija. Vat kaip buna.
Niekas neturi teisės taip elgtis.
Šituos klubus su narkotikais sukūrė jums Šimašius su laisvės partija. Jumis rūpinasi pats pederastas Haroldas, o jūs nedekingos dar nepatenkintos ir skundziates.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų