• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Europos parlamente vyko balsavimai dėl trijų naujai įsteigtų institucijų vadovų skyrimo. Europarlamentarai slaptu balsavimu turėjo pritarti arba nepritarti Europos bankininkystės, Europos draudimo ir profesinių pensijų bei Europos vertybinių popierių ir rinkų priežiūros institucijų vadovų skyrimui. Šios procedūros video transliaciją galima buvo tiesiogiai stebėti internetu.

REKLAMA
REKLAMA

Po ilgų diskusijų ir ginčų galiausiai buvo pritarta Endrea Enria, Gabriel Rodrigo Rbeiro Tavares bei Bernardino Steveno J. Maijoor skyrimui į šių institucijų vadovų postus, tačiau po balsavimo paaiškėjo, kad dauguma Europos parlamento narių nežinojo, už ką turėjo balsuoti. Šių trijų asmenų vardų nežinojo net klausimų pranešėjai.

REKLAMA

Lietuvos atstovas Europos parlamente, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich, paprašytas pakomentuoti šią dviprasmišką situaciją, susiklosčiusią plenarinio posėdžio metu, patvirtino, kad ir Europos parlamento darbe ne viskas vyksta sklandžiai, be to, kartais čia, kaip ir Lietuvos Seime, galioja buldozerio principas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kas šiandien vyko Europos parlamente man labai priminė cirką. Nežinodami, apie ką kalba, Europos parlamento nariai ginčijosi, dėstė kažkokius argumentus, prieštaravo arba palaikė, o galiausiai nubalsavo. Tačiau jau po balsavimo paaiškėjo, kad beveik niekas nežinojo už ką balsuoja. Šios dienos įvykis parodė, kad Europos parlamente kartais trūksta demokratijos ir čia, taip pat, kaip ir Lietuvos Seime, galioja buldozerio principas — kai balsuojama vienaip ar kitaip tik todėl, kad taip nusprendžia dauguma“, — sakė V. Uspaskich.

Darbo partijos pirmininkui šis įvyks priminė kitą balsavimą, kai praėjusių metų rugsėjo 7 d. buvo balsuojama dėl jo neliečiamybės panaikinimo. „Europos parlamentas, pažeisdamas mano teisę į pilnavertę gynybą, remdamasis neteisingu Lietuvos Respublikos Konstitucijos tekstu ir jo interpretacija, oficialiai nepriėmęs ir neišnagrinėjęs nė vieno mano pateikto dokumento, nesuteikęs man galimybės nei komentuoti, nei apsiginti, neatsižvelgęs ne į vieną mano pateiktą dokumentą, paslėpęs nuo manęs visus su mano klausimus susijusius dokumentus — priėmė sprendimą dėl mano neliečiamybės panaikinimo. Taip pat kaip ir šiandien, tada suveikė buldozerio principas — didžiausios Europos parlamento frakcijos priėmė sprendimą šiuo klausimu ir Europos parlamento nariai šiam sprendimui turėjo paklusti, nepaisydami akivaizdžių mano teisių pažeidimų. Tada aš pirmą kartą pasakiau apie demokratijos stoką šioje institucijoje. Šios dienos įvykiai tik dar kartą patvirtino mano žodžius“, — teigė Europos parlamento narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų