Šeštadienį darbą baigė į 28-ąją Baltijos Asamblėjos (BA) sesiją Vilniuje susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų atstovai.
Lapkričio 27-28 dienomis vykusioje BA sesijoje parlamentarai aptarė Baltijos valstybių bendradarbiavimą ekonomikos krizės sąlygomis ir būsimo Baltijos valstybių bendradarbiavimo uždavinius, siekiant stiprinti saugumą, stabilumą ir vystymąsi, taip pat Baltijos valstybių institucijų bendradarbiavimo darbotvarkę, ilgalaikės perspektyvos prioritetus ir plėtrą.
Savo poziciją sesijoje aptartais klausimais Baltijos Asamblėja išreiškė Baigiamajame dokumente, kuriuo taip pat nusprendė Baltijos Asamblėjos 29-ąją sesiją surengti 2010 m. spalio 21-23 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje.
Vienas iš svarbiausių BA sesijos metu nagrinėtų klausimų - padėtis Gruzijoje. Šis klausimas į sesijos darbotvarkę buvo įtrauktas neatsitiktinai - šiais, Lietuvos pirmininkavimo BA metais, itin išplėtotas bendradarbiavimas su GUAM valstybėmis - Gruzija, Ukraina, Azerbaidžanu ir Moldova - priimtas susitarimas dėl bendradarbiavimo, kuriuo GUAM šalims teikiama politinė parama.
Baltijos Asamblėjos sesijos metu buvo priimta Lietuvos inicijuota deklaracija dėl padėties Gruzijoje. Tai ypač svarbu atkreipiant Europos šalių dėmesį į Gruzijos teritorinio vientisumo problemą, šios šalies narystės euroatlantinėse struktūrose siekį, siekiant teisingo sprendimo dėl Rusijos aneksuotų Gruzijos teritorijų, pabėgėlių grįžimo, jų aptirtos žalos atlyginimo ir keliant kitus tarptautiniam saugumui Pietų Kaukazo regione svarbius klausimus.
Baltijos Asamblėjos sesijoje trijų valstybių parlamentarai taip pat priėmė deklaracijas "Dėl naujų saugumui kylančių iššūkių" bei "Dėl siūlymų, susijusių su Kalnų Karabacho problemos sprendimu". Buvo priimtos rezoliucijos "Dėl Baltijos valstybių glaudesnio bendradarbiavimo Šengeno erdvėje", "Dėl energijos efektyvumo didinimo, energijos taupymo ir prisitaikymo prie klimato kaitos", "Dėl tvarios ekonominės ir socialinės plėtros užtikrinimo Baltijos valstybėse", "Dėl švietimo plėtros atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius".
Baigiamajame posėdyje buvo išklausytos Asamblėjos darbą organizuojančio Baltijos Asamblėjos Prezidiumo, Asamblėjos komitetų ataskaitos, išrinkta naujoji Baltijos Asamblėjos vadovybė bei komitetų pirmininkai. 2010 m. Baltijos Asamblėjos prezidentu išrinkta Latvijos atstovė Erika Zomerė.
Atsižvelgiant į esamą ekonominę padėtį, nuspręsta 17 procentų sumažinti 2010 metų Baltijos Asamblėjos biudžetą.
Tarptautinėje institucijoje - Baltijos Asamblėjoje - Baltijos valstybių parlamentarai svarsto nacionalinių delegacijų nariams ir valstybėms narėms rūpimus klausimus bei projektus. Jie plėtoja bendradarbiavimą su kitomis regioninėmis, tarptautinėmis ir tarpparlamentinėmis organizacijomis.
Baltijos Asamblėja savo poziciją išreiškia rezoliucijomis, deklaracijomis, rekomendacijomis ir kitais dokumentais. Į ją įeina po 20 kiekvienos Baltijos valstybės parlamentarų.