Jaunas miesto balandis gyvena narvelyje Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre, kur jį atnešė parduotuvės Gegužių gatvėje darbuotoja.
Moteris sakė, kad rado jį surištomis kojelėmis, plunksnos nudegintos, spėja, žiebtuvėlio ugnimi, išpešiota uodega. Paukštis buvo vangus.
Kiemo balandį globoti apsiėmę gamtininkai sako, kad kankinimo požymiai – akivaizdūs. „Balandžio galvytė yra apdeginta. Galima matyti, kaip styro balti galiukai plunksnų, buvo surištos abi kojelės, jis šlubuoja ir pusė uodegos yra išpešiota. Jis kažkokia fizine jėga buvo skriaustas, neaišku kieno“, – dėstė Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro direktoriaus pavaduotoja Jūratė Repšienė.
Gamtininkams patikėtas nuskriaustas balandis gyveno būryje su kitais Gegužių gatvės kiemuose šalia Beržynėlio parko.
Paukštį atnešusi moteris pasakojo išgelbėjusi jį nebe pirmą kartą, o ir šiaip jau keletą mėnesių atraišiojanti surištas sparnuočių kojas.
Ji spėja, kad kiemo paukščius kažkas maistu vilioja ir kankina tyčia. Gamtininkai sako, kad žmonių žiaurumo aukų netrūksta, laimė – neabejingų irgi atsiranda.
„Žmonės labai jautrūs gyvūnams. Neseniai ir triušiuko dekoratyvinio sulaukėme. Žmonės miške radę atnešė: suparalyžiuotą, matyt, kas išmetė . O balandžiai dažnai skriaudžiami ir žmonių, ir gyvūnų, tai randa ir atneša mums“, – apie nuskriaustus gyvūnus pasakojo J. Repšienė.
Nuskriaustas balandis atgauna jėgas ir apetitą, dvi savaites pagyvens gamtininkų izoliatoriuje ir bus paleistas į laisvę, tik jau kitame rajone.
Kas kankina paukščius Gegužių gatvėje, neaišku. Jei būtų nustatyta, tai tokiems asmenims už žiaurų elgesį su gyvūnais gręsianti bausmė – iki vienerių metų nelaisvės.