Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro otorinolaringologas daktaras Darius Rauba socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo mintimis, kad visuomenei reikėtų viešai rodyti vaizdus iš reanimacijų, o nesiskiepyjantiems pažėrė kritikos.
Komentarą medikas pradėjo paralele į prevencinius eismo saugumo vaizdo įrašus, rodytus įvairiuose televizijos kanaluose.
„<...> Sakau, atsimeni kelių direkcijos edukacinius video, kaip vaikai nuo galinės sėdynės neprisisegę per priekinį langą skraido? Žiauru, baisu? Bet rodė per visas TV. O aš siūlau daryti reportažus iš reanimacijų.
Nerodyti veidų, bet rodyti gulinčius ant pilvų, su pragulomis ant veido jaunus žmones (supūliavęs smakras ir t.t.), kuriems prijungti dirbtiniai plaučiai. Rodyti pasirinkusius laisvai numirti, kaip jie gargaliuoja užsidėję deguonies kaukes ir po truputį vis stipriau dūsta. Parodyti, kaip buvo kankinami kariniai kaliniai, kai reikėdavo gauti info: uždeda skudurą ant gerklės, pražiodo ir pila ištisai vandenį: tu springsti, dūsti, vėl springsti ir nereikia ilgai to kartoti – viską pasako“, – rašo D. Rauba.
Medikas vaizdžiai atpasakojo žiaurus vaizdus, kuriuos tenka matyti ligoninėse dirbantiems specialistams.
„O čia mylimi vaikų tėveliai taip gargaliuoja ir kankinasi savaitę, kol neišdavę paslapties iškeliauja į amžiną laisvę. Imti interviu iš dar galinčių kalbėti, kai jie nori pasakyti paskutinį sudiev savo laisvę mylintiems anūkams, bet nieko aplinkui nėra iš artimųjų.“
„<...> Atveža dabar senelius į ligoninę su SpO2 78 (norma virš 95), deguonies poreikis 17l- maximalus. Reanimacijos neima – neišgyvens, nes pilnos jaunų „Manikenų“, kaip Algis Ramanauskas cituoja vieną postą. Guldo į paprastą kovidinę palatą, kur yra deguonies numirimui, nes gatvėje nepaliksi. Tą reikia transliuoti ir rodyti, o ne po 100 eurų duoti. Kolegė iš Mažeikių sakė, kad pilna ligoninė pacientų iš Naujosios Akmenės. Kodėl? Patys prisipažįsta, kad dalis sutarę „pasiskiepijo“ į kempinę, kad gauti GP, o dabar mirs kaip skiepą gavę!“, – rašo jis.
Lietuvoje – 3509 nauji koronaviruso atvejai, dar 22 mirtys
Praėjusią parą nustatyti 3509 nauji COVID-19 atvejai, mirė 22 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
16 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 2920 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyta 7460 žmonių.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1848 COVID-19 sergantys žmonės – beveik tiek pat kiek ir prieš parą, 146 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 16,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,7 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1365 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis toliau laikosi ties 14 procentų.