Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Pritariu. Ponas D. Strauss–Kahn kalba panasiai, kaip kalbedavo politbiuro nariai. Nieko konkretaus ir suapvalinant bet koki astresni kampa. Susidaro ispudis, kad TVF cia niekuo detas, kad dabar finansine krize visame pasaulyje. TVF fondas turi 3400 tonas aukso. Tai galetu truputeli ir susiverzti dirzus, ir imtis konkreciu veiksmu, kad kompensuoti ta zala, kuria padare daugeliui valstybiu. Kodel vykdantysis direktorius nepasiulo konkreciu veiksmu tokiom valstybem ir neatsisako procentu, kurios duotu momentu zlugdo tas valstybes ir neleidzia joms atsigauti?
reikia sutramdyti visokio plauko spekuliantus ir perpardavinetojus,- ir pasaulis lengviau kvepuos... dabar, kai Inetu per sekunde gali ivesti sumaisti pasaulinese rinkose apie koki nors stabiluma galima tik pasvajoti... Siuo metu didziausia problema taip pat yra karteliniai susitarimai zaliavu ir kitokiose rinkose,- visu pirma naftos ir metalu rinkose... Jei sie reiskiniai nebus sutramdyti, pasaulio laukia tolesni sukretimai... Viskas rodo i tai, kad pasaulio galingieji susitars del situ problemu... Nes gauti desimteriopus pelnus is naftos ar kitu zaliavu yra nedora ir neteisinga... O Lietuvai reiketu rimtai apsispresti kaip isorine skola pertvarkyti i vidine skola... Cia variantu yra ivairiu... Juk pinigai yra skirti reguliuoti pasiulos ir paklausos santykiui... O Lietuvoj yra begale darbu, begale bedarbiu, o visi rekia kad pinigu nera,- cia yra didele betvarke ir elementariu dalyku nesupratimas ar nenoras suprasti... Visiems geru optimistiskesniu Metu!...
1971 metais JAV prezidentas Richard Nixon atsisakė keisti JAV dolerius į auksą ir šitaip sugriovė Bretton Woods susitarimus, Google: Nixon Shock. Mat, dolerių FED-as buvo per daug prispausdinęs, o JAV 1970-ais metais pirmąsyk XX amžiuje turėjo prekybos ir mokėjimų balanso deficitą. Kaip, beje, šitie reikalai dabar? Vokiečiai, šveicarai, kiti pabėgo iš Bretton Woods, ši sistema griuvo. Kur dėti pinigus? Pono Ian Ellis Jones idėjos dėka 1970-tieji tapo taip vadinamų vertybinių popierių (securities) burbulo pūtimo pradžia. Burbulo, kuris subliuško dabar, o tas procesas gavo Pasaulinės finansų krizės titulą. 1970-siais nebuvo aukso tiek, kiek buvo prispausdinta pinigų. Beje, dabar viso pasaulio aukso dabartinėmis jo kainomis nepakaktų nė pusei JAV nacionalinės skolos padengti. Dabar popierinių pinigų yra atspausdinta tik maža dalis palyginus su tuo, kiek jų yra sąskaitose. Pinigų mechanizmas išsiderino, visiškai. Todėl ponui D. Straussui–Kahnui tenka vietoj "vadinamojo didžiojo santūrumo" siūlyti "tvirtos kontrolės reikalavimą ir protingo finansų rinkų ir institucijų suvaržymą". Betrūksta raudonos vėliavos su kūju ir pjautuvu. Plano komiteto. Centro komiteto vietoj TVF. Ir draugiško vizito į Pekiną.
REKLAMA
REKLAMA
D. Straussas–Kahnas: kaip suvaldyti ekonomiką?