Kol dviejų žmonių nužudymu įtariamas Drąsius Kedys vis dar ieškomas policijos, penkiametę jo ir jo buvusios sugyventinės Laimos Stankūnaitės dukrą tiesiai iš darželio paėmė Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai.
Saugomi visi susiję asmenys (papildyta 15.16)
Kaip rašo „Kauno diena“, visi asmenys, susiję su D. Kedžiaus kaltinimais jo dukros tvirkinimu, yra akylai saugojami. Ginkluoti „Aro“ pareigūnai budi prie įtariamojo tėvų namų Garliavoje, apsauga skirta buvusiai sugyventinei, kauniečiui verslininkui Andriui Ūsui, kurį įtariamasis kaltino pedofilija, ir netgi vaiko teisių apsaugos kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei.
Bijoma, lad D. Kedys gali susidoroti ne tik su žmonėmis, kuriuos jis tiesiogiai kaltino pedofilija, bet ir su pareigūnais, jo nuomone, per ilgai vilkinusiais tyrimą, rašoma kaunodiena.lt
(papildyta 18.38)
Baiminantis, kad D. Kedys savo įniršį dėl neva netiriamo pedofilijos skandalo išlies ant teisėsaugininkų, Kauno prokurorams skirta ginkluota apsauga. Kaip teigia „Lietuvos rytas“, ypač susirūpinta keturių Kauno miesto apylinkės bei apygardos prokuratūrų darbuotojų saugumu.
Iš prie nušautos moters rasto ginklo nebuvo iššauta (papildyta 12.34)
Vakar dienos įvykius tiriantiems pareigūnams užduota daugiau mįslių. Paaiškėjo, kad vakar rastas ginklas prie nužudytos Violetos Naruševičienės kūno nebuvo panaudotas, o mikroautobusas nepriklausė D. Kedžiui.
Portalas lrytas.lt skelbia, kad iš prie vakar nužudytos Violetos Naruševičienės rasto ginklo nebuvo iššauta. Lrytas.lt kalbinti tyrimą atliekantys pareigūnai teigė, kad dar nenustatyta, ar būtent šiuo ginklu buvo nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimos Stankūnaitės sesuo.
Vakar rastas mikroautobusas, kuris, buvo manoma, buvo naudotas įvykdant nusikaltimus. Tačiau lrytas.lt duomenimis, mikroautobusas nepriklauso D.Kedžio įmonei, kaip buvo skelbta anksčiau. Pareigūnai teigia, kad mikroautobusas priklauso ne įmonei, o asmeniui. Kokiam asmeniui, kol kas neatskleidžiama.
Transporto priemonė pirmadienio pavakare buvo rasta netoli Andriaus Ūso namų. Vienos bendrovės vadovą A.Ūsą D.Kedys kaltino tvirkinus jo mažametę dukrą.
Lrytas.lt žiniomis, D.Kedys pirmadienio vakarą viename Kauno viešbučių buvo užsisakęs kambarį, tačiau į jį neatvyko. Apie D.Kedžio rezervaciją po pirmadienio įvykių policijai pranešė viešbučio administracija.
Policija prašo pagalbos (papildyta 11.33)
Lietuvos kriminalinė policija paskelbė dviem nužudymais įtariamo 37 metų D. Kedžio paiešką. Ieškomasis yra apie 180-182 cm ūgio, atletiško kūno sudėjimo, žilstelėjusiais trumpai kirptais plaukais. Įtariamasis gali būti ginkluotas, todėl policija įspėja patiems nesiimti aktyvių veiksmų, sulaikant įtariamąjį asmenį, o informuoti teisėsaugos institucijas.
Jei matėte šį asmenį ar turite duomenų, kur jis gali būti, prašome nedelsiant pranešti policijai tel. 112 arba kreiptis į artimiausią policijos įstaigą.
Siūloma sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją (papildyta 10.46)
Seimo narys Vytautas Kurpuvesas pranešė parengęs Seimo nutarimo dėl laikinosios tyrimo komisijos, skirtos nustatyti valstybės institucijų veiksmų tinkamumą bei adekvatumą Kauno apygardos teismo teisėjo J. Furmanavičiaus bei Violetos Naruševičienės nužudymo prieš tai viešai paskelbtų kaltinimų mažametės tvirkinimo kontekste bei įvertinti galimai egzistuojančias teisinio reguliavimo spragas, projektą ir pradedąs rinkti būtinus komisijai sudaryti 36 Seimo narių parašus.
„Teisėjo J. Furmanavičiaus nužudymo faktas bei aplinkybės yra šokiruojantys ir reikalaujantys parlamentinio tyrimo. Šio baisaus įvykio priežastys slypi ne vien galimai aplaidžioje teisėsaugos institucijų veikloje, priežastys yra gilesnės ir būtinos platesnio tyrimo“, – pranešime spaudai cituojamas parlamentaras, frakcijos „Viena Lietuva“ narys, V. Kurpuvesas.
Vadovaujantis Seimo statutu, iniciatyvos teisę sudaryti laikinąją tyrimo komisiją turi Seimo valdyba, komitetai, frakcijos ir ne mažesnė kaip ¼ Seimo narių grupė. Surinkus minėtą kiekį parašų laikinoji tyrimo komisija sudaroma privalomai.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras Lietuvos radijui šiandien patvirtino, kad parlamentarai specialiame komiteto posėdyje aiškinsis D. Kedžio skundų dėl galimo dukters tvirkinimo tyrimo aplinkybes.
Anot S. Šedbaro, Generalinio prokuroro buvo paprašyta kuo greičiau atlikti tarnybinį patikrinimą. „Artimiausiu metu – gal penktadienį ar kitą trečiadienį – būtinai analizuosime specialiai tam skirtame komiteto posėdyje. Iš tos istorijos turi būti padarytos išvados ateičiai – tiek prokuratūros, tiek kitų tarnybų darbo aspektai“, – sakė komiteto pirmininkas.
Įtariamojo vis dar ieškoma
Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Ramunės Tarandės, paieškoms pasitelkti „Aro“ bei kitų specialiųjų tarnybų pareigūnai, mieste sustiprintas saugumas. Pareigūnai neturi informacijos apie galimą D. Kedžio buvimo vietą, nesulaukta informacijos ir iš gyventojų, ką nors žinančių apie įvykį. Antradienį paiešką ketinama tęsti.
Sustiprinta prokuratūros ir kai kurių teismų bei asmenų apsauga. Pasirūpinta ir buvusios D. Kedžio sugyventinės bei jos ir jo mažametės dukrytės saugumu.
Kailių pardavimo verslu užsiimantis D. Kedys ne vieną mėnesį viešai kaltino teisėją J. Furmanavičių bei dar du vyrus jo dukrytės tvirkinimu, o savo sugyventinę bei jos seserį - talkinimu pedofilams. Dėl šių kaltinimų Kauno apygardos prokuratūroje praėjusių metų lapkritį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dabar galimos bylos aplinkybės aiškinamos Vilniaus apygardos prokuratūroje. Pastaroji informacijos apie tai žiniasklaidai neteikia, nes tyrimas nėra užbaigtas.
D. Kedžiui savigynos tikslais buvo išduoti leidimai turėti du ginklus - pistoletą ir dvivamzdį šautuvą. Įtariamojo pistoletas aptiktas prie nušautos moters lavono. Tikėtasi, kad šautuvas gali būti autobusėlyje, kuris panaudotas nusikaltimui įvykdyti, tačiau "transporteryje" ginklo pareigūnai nerado. Neaptiko jo ir seife, įrengtame specialiai abiem ginklams saugoti D. Kedžio tėvų namuose Garliavoje.
Kauno apygardos prokuratūros tyrėjai neatmeta ir kitos galimos teisėjo J. Furmanavičiaus nužudymo versijos - teisėjas galėjo tapti smurto auka ir dėl savo tiesioginio darbo.
ELTA nuotr.