• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokuratūrai vykdant su sutelktinio finansavimo platforma „Contribee“ susijusį tyrimą, pirmadienį tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskui paskelbė, kad iš platforma besinaudojančios nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ sąskaitos buvo pasisavinta daugiau nei 130 tūkst. eurų. „Blue/Yellow“ patvirtino, kad metų pradžioje turėjo „nesklandumų“, tačiau dabar visos lėšos grąžintos.

Prokuratūrai vykdant su sutelktinio finansavimo platforma „Contribee“ susijusį tyrimą, pirmadienį tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskui paskelbė, kad iš platforma besinaudojančios nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ sąskaitos buvo pasisavinta daugiau nei 130 tūkst. eurų. „Blue/Yellow“ patvirtino, kad metų pradžioje turėjo „nesklandumų“, tačiau dabar visos lėšos grąžintos.

REKLAMA

„Blue/Yellow“ teigia, kad „Contribee“ yra tik vienas iš aukojimo kanalų, per kurį lietuviai gali susikurti reguliarų aukojimo būdą. Visgi organizacija pripažino, kad šių metų pradžioje susidūrė su „nesklandumais prisijungiant prie mūsų „Contribee“ paskyros“. Aiškėja, kad buvo pasisavinti paskyros duomenys ir dalis surinktų pinigų.

„Tuomet paaiškėjo, kad trūksta dalies ten surinktos paramos. Oficialiu raštu kreipėmės į „Contribee“, reikalaudami paaiškinti, kas įvyko, ir grąžinti sukauptas lėšas. „Contribee“ atstovai paaiškino, kad turi vidinių problemų ir šį klausimą sprendžia su teisėsaugos pagalba, tačiau visas lėšas sugrąžino – jokių pretenzijų jiems nebeturime.

REKLAMA
REKLAMA

Nuostolių nepatyrėme, viso paveikslo nežinojome ir iki šiol nežinome, todėl šio klausimo nekėlėme į viešumą – tai jau teisėsaugos pareiga aiškintis akcininkų konfliktą. Teisėsaugai visą informaciją pateikėme, tikimės, kad tyrimas netruks ilgai“, – nurodoma komentare.

REKLAMA

Kiek laiko pinigai galėjo būti dingę, organizacija teigia nežinanti.

„Contribee“ kanalas ir toliau lieka kaip vienas iš aukojimo „Blue/Yellow“ organizacijai būdų, tačiau jo nebenaudojame kaip rezervinio kaupiamojo šaltinio ir lėšas kasdien automatiniu būdu persivedame į organizacijos banko sąskaitą. Stebime tyrimą, nuo jo priklausys, ar paliksime „Contribee“ kanalą kaip vieną iš paramos rinkimo būdų“, – teigia „Blue/Yellow“.

REKLAMA
REKLAMA

„Blue/Yellow“ atstovas Karolis Žukauskas telefonu naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad gyventojai ir toliau gali aukoti organizacijai.

„Taip. Galų gale yra daugybė kitų kanalų. Jeigu netinka „Contribee“, tai yra mūsų ne pagrindinis [kanalas] ir tik labai nedidelė paramos dalis eina per „Contribee“. Yra galimybė aukoti reguliariai per banko sąskaitas, telefonu ir pan.“, – sakė jis. 

Prokuratūroje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas

Generalinė prokuratūra patvirtino, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl „Contribee“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad šiuo metu prokuratūroje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, susijęs su Jūsų minėta įmone. Siekiant nepakenkti tyrimui, jokia detalesnė informacija neteikiama“, – nurodo prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Dabartinis bendrovės vadovas Adrijus Jakučionis telefonu neatsakė į klausimą apie viešumoje pasirodžiusius įtarimus, kad ankstesnis vadovas galėjo savintis ar skolintis viešajai įstaigai „Blue/Yellow“ aukotus pinigus. A. Jakučionis pažadėjo į klausimus atsakyti el. paštu.

REKLAMA

Sprendžiant iš „Contribee“ pateiktų dokumentų Registrų centrui, bendrovės valdyba dar vasarį naujai išrinktą direktorių A. Jakučionį įpareigoti „per 20 darbo dienų pateikti valdybai bendrovės atlikto vidinio tyrimo (audito) medžiagą, susijusią [su] Gedimino Ratkevičiaus žalos bendrovei padarymu“.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad „Contribee“ turi mokestinę nepriemoką, kuri sudaro 73 tūkst. eurų. VMI teigimu, tuo atveju, kai įmonė nesumoka turimos mokestinės skolos ir nesikreipia į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, inicijuojami išieškojimo veiksmai.

REKLAMA

Skirmantas Malinauskas: iš „Blue/Yellow“ buvo pasisavinta virš 130 tūkst. eurų

Prokuratūrai vykdant su sutelktinio finansavimo platforma „Contribee“ susijusį tyrimą, pirmadienį tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskui paskelbė, kad buvęs bendrovės direktorius Gediminas Ratkevičius iš platforma besinaudojančios nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ sąskaitos pasisavino daugiau nei 130 tūkst. eurų.

„Contribee“ kortų namelis ėmė byrėti dėl itin skandalingo įvykio. Buvęs šios bendrovės vadovas, vis dar vienas iš didžiųjų akcininkų, didžiulę įtaką įmonei turintis Gediminas Ratkevičius „pasiskolino“ lėšas ne šiaip iš įmonės. Pinigai buvo persivesti iš „Blue/Yellow“ sąskaitos. Tai buvo daugiau nei 130 tūkst. eurų“, – savo feisbuko paskyroje pirmadienį rašė S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, lėšų pasisavinimui buvo pakeistas nevyriausybinės organizacijos vadovo Jono Ohmano prisijungimas prie paskyros tam, kad jis negalėtų greitai pamatyti dingusių lėšų.

„Jonas gana retai prisijunginėja, todėl bus galima laimėti laiko. O svarbiausia, išaiškėjus skandalingam įvykiui niekas nenorės apie jį kalbėti, nes tai būtų paskutinis vinis į „Contribee“ reputacijos karstą, bet tai taip pat galėtų paliesti sąžiningai veikiančią ir niekuo dėta didelę organizaciją, kuri renka paramą Ukrainai“, – teigė tinklaraštininkas.

REKLAMA

Kaip pridūrė S. Malinauskas, nei „Contribee“, nei pati „Blue/Yellow“ apie įvykį nepranešė „bijodami reputacinių rizikų“.

Praėjusią savaitę naujienų portalas „Delfi“ pranešė, kad vienam buvusių sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ vadovų Gintarui Ratkevičiui su įmone sudarius sutartį dėl paskolos, jis atleistas iš pareigų, o Kauno apygardos prokuratūra pradėjo su „Contribee“ susijusį ikiteisminį tyrimą.

S. Malinauskas taip pat paskelbė, kad G. Ratkevičių iš „Contribee“ direktoriaus pareigų atleido pirmadienį iš bendrovės valdybos pirmininkės pareigų atsistatydinusi jo žmona Laura Daumantaitė.

REKLAMA

Kaip rašė „Delfi“, įmonės direktorius Adrijus Jakučionis išsiuntė laišką platforma besinaudojantiems turinio kūrėjams, informuodamas apie buvusio įmonės vadovo, neatitikusio įmonės reputacijos reikalavimų, atleidimą.

„Vienas iš buvusių vadovų pažeisdamas bendrovės vidaus tvarkas savavališkai sudarė paskolos sutartį su bendrove savo asmeninėms reikmėms. Paaiškėjus šiam faktui, iš jo buvo pareikalauta nedelsiant grąžinti pinigus, ką jis ir padarė, todėl niekas žalos nepatyrė. Buvęs vadovas dėl šio įvykio buvo iškart atleistas iš užimamų pareigų“, – laiške turinio kūrėjams, kurį gavo ir „Delfi“, rašė A. Jakučionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat nurodė, kad praeityje nebuvo laiku pateiktos finansinės įmonės deklaracijos, tad įmonė laiku nemokėjo mokesčių. Dėl to įmonėje šiuo metu tikslinama mokesčių deklaracija Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) ir yra susidariusi skola.

Visgi, kaip teigė A. Jakučionis, įmonė pateikė visus reikalingus dokumentus ir per rugpjūčio mėnesį turės patvirtintas galutines deklaracijas, todėl skola bus panaikinta.

VMI patvirtino, kad „Contribee“ mokestinė nepriemoka siekia 73 tūkst. eurų. Šių metų birželio pabaigoje įmonė buvo skolinga „Sodrai“ 3,2 tūkst. eurų, o rugpjūčio 8 dieną skola tesiekė 6 eurus.

Aukokit durniai toliau jūsu geriausiu atveju paaukotu pinigu tik pusė pasiekia ukraina kol praeina visokiu okmanu ir kitu neaiškiu kontoru sąskaitas .SLAVA AFERISTAM
čia visur! Nedaviau nė euro ir neduosiu tegu durniai duoda paskui verkia
O kaip galejo būti pasisavinti aferisto okmano duomenys kad persivesti aukotus pinigus jei ne Malinauskas nieks ir nežinotu sėkmės aukojant neaiku kam. O kaip čia tapkinas nežinojo ar okmanas nepasidalino
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų