„Dėl Remigijaus Žemaitaičio pareiškimų, kad išeis ar neišeis iš koalicijos, mes matome, kad keičiasi nuomonės labai dažnai. Ir, kita vertus, R. Žemaitaičio kantrybė yra tokia labai didelė, nes ir Agnės Širinskienės išėjimas, ir ministrų postų, galima sakyti, paėmimas iš „Nemuno aušros“ netapo priežastimi išeiti“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Manau, kad tai ir silpnumo ženklas koalicijos partneriams, kad su juo ir su „Nemuno aušra“ galima elgtis iš esmės bet kaip“, – pridūrė ji.
Visgi politikė teigia, kad prokuratūrai nusprendus nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto ir neapykantos kurstymo, R. Žemaitaitis šiek tiek priartėjo prie trokštamo Seimo vicepirmininko posto.
„Matydama jo pasisakymus suprantu, kad vienu žingsneliu ar dviem žingsneliais Remigijus Žemaitaitis priartėjo prie savo svajonių posto“, – sakė parlamento vadovybėje dirbanti opozicijos atstovė.
Tačiau politikė mano, kad parlamento vadovas Saulius Skvernelis „aušriečių“ lyderio pavardės į Seimo vicepirmininkus neteiks iki tol, kol nebus baigti teisminiai procesai byloje, kurioje politikas kaltinamas neapykantos skatinimu ir kurstymu prieš žydų tautybės asmenis.
„Visgi ne visos bylos, ne visi teisiniai procesai yra pabaigti. Ir iš to, ką sakė Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis, aš daryčiau išvadą, kad laukiama visų procesų pabaigos. Tai tikrai dar nėra tas etapas ir jis tikrai gali dar labai, labai užsitęsti. Tai, aš manau, kad tikrai nesame to proceso pabaigoje“, – sakė ji.
Prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto ir neapykantos kurstymo, „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ketvirtadienį teigė, kad jam nebeliko kliūčių kandidatuoti į Seimo vicepirmininko pareigas. Todėl parlamentaras viliasi, kad į „aušriečiams“ priklausančias dvi Seimo vicepirmininkų pozicijas kovo mėnesį bus pateikta jo ir dar vieno frakcijos kolegos pavardės.
ELTA primena, kad prieš Kalėdas partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis pareiškė, jog jo vedama politinė jėga svarstys trauktis iš koalicijos, jeigu Seimui nebus pateikta jo kandidatūra į parlamento vicepirmininkus.
Pagal koalicinę sutartį, „Nemuno aušrai“ priklauso du Seimo vicepirmininko postai. Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos.
Visgi, R. Žemaitaitis nesitraukė nuo savo pozicijos ir akcentavo – panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų nebeliko. Netrukus jis ėmė svarstyti, jog „Nemuno aušra“ galėtų reikšti pretenzijas ir į demokratams „Vardan Lietuvos“ deleguotą Seimo pirmininko poziciją.
R. Žemaitaitis kartojo, jog dar prieš pasirašant koalicinę sutartį valdančiosios daugumos lyderiai sutarė, jog vienas iš Seimo vadovybės postų atiteks jam.
Tiesa, trečiadienį LRT televizijai jis patikino, kad klausimo apie traukimąsi iš valdančiosios koalicijos – nebeliko. Pasak R. Žemaitaičio, taškas šioje istorijoje padėtas Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pripažinus, kad žodinis susitarimas dėl jo kandidatūros į parlamento vicepirmininkus vis tik buvo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
"Nustumti "Nemuno aušrą". Planas neįvykdytas
Elitui visai nesvarbu, už ką jūs balsavot ir ko jūs norėjot. Jeigu rinkot ne tuos, jūs turit palikti be savo valdžios, net jeigu jūsų beveik 200 tūkstančių. Vyriausybė suformuota, bet aukštuomenė nepasiduoda ir plano neatšaukė: 20 mandatų gavusi "Nemuno aušra" turi palikti be nieko.
Nieko čia labai paslaptingo, planas akivaizdus, jis pradėtas nuo pirmosios naujojo Seimo dienos. Išrinktieji Seimo nariai dar nespėjo nieko blogo (ar gero) iškrėsti, jie tik prisiekė gerbti, vykdyti, saugoti, stiprinti, o prie rūmų nešini savo žvakelėmis jau susirinko priesaikos teksto (ko daugiau?) suerzinti aukštuomenės protestuotojai.
-Kas blaivūs, kas girti, bet visi dosniai palaikomi visų didžiausių tiesos ruporų.
Žvakelės liudijo didelę netektį - nedėkinga prastuomenė padarė tai, ką prieš ketverius metus juokais pasiūlė pati geriausia visų laikų Šimonytė:
-"Jei nepatinka šita valdžia, tai išsirinkit kitą".
Kokia dar gali būti kita? Koks gali būti kitas Anūkas, yra vienas vienintelis, bet ir jis paliko kovos laukus sunkią netekties valandą!
Kas perims apkaltų, teismų ir ikiteisminių tyrimų vėliavą? Kas nutildys stiprėjantį prastuomenės balsą? Praeitą kadenciją tas balsas buvo vienas, o dabar, po šitiek darbo teismuose, prokuratūrose ir tiesos fabrikuose tų balsų, velnias griebtų, Seime jau 20!
Bet neliūdėkit, aukštuomenės broliai ir sesės, jūs dar nepraradot savo tikrosios valdžios! Jūs dar turite patį aukščiausią šansą. Patį aukščiausią ir patį gražiausią!
Taip, Jo Ekscelenciją. Nepadėjo KT ir apkalta, prezidentas turėtų padėti.
Prie konservatorių taip tik atrodė, kad prezidentas užguitas ir neryžtingas. Bet neliko Anūko, kuris tai klausė, tai ne, ir prezidentas parodė, kas jis yra.
Jeigu ne jis, didysis planas jau kada būtų užgesęs lyg tos žvakelės prie Seimo rūmų. Dabar visos viltys į jį.
Anksčiau visi ministrai buvo geri. Kokie yra, tokie. Juk ana vyriausybė - tai geriausia, kas galėjo ištikti Lietuvą. Pati premjerė sakė!
Du ministrai - Kairys ir Gentvilas, abu Simonai, abu iš nuteisto korumpuoto Liberalų sąjūdžio, na bet kas čia baisaus? Nuteista partija, bet ne ministrai, tegu ministrai dirba toliau. Antrai kadencijai perrinktas G. Nausėda dėl to nematė kliūčių.
Juk Liberalų sąjūdis, ar jis teistas, ar ne, tai ne kokia "Nemuno aušra"! Tie 20 balsų Seime - štai didžiausias pavojus šventajam elitui! Kas, ar ne jie prieš rinkimus pasižadėjo ištempti į šviesą KGB šnipelius, grąžinti valstybei išsidalintą Ignitį, piliečiams - senatvei sukauptus pinigus, įsteigti valstybės komercinį banką ir dar atlikti valstybės auditą.
-Ir kam tas auditas, jeigu valstybėje viskas gerai, jei dingsta tik kelios dešimtys ar keli šimtai milijonų, jei valdžioje visiems viskas gerai ir jeigu dirba visi, kaip ištransliavo viena, bergių, e eLReT, be jokių auditų labai stabiliai. O po auditų kas ten juos žino, kitas, žiūrėk, ir nebedirbs!
Ne, iš tų išsišokėlių partijos - nė vieno ministro!
Na, bet jie daugumos koalicijoj, jiems priklausytų trys... Ne, jokiu būdu! Visiems prisiekęs būti vienodai teisingas, jis negali būti teisingas ir tiems, kurie skelbia tokius baisius tikslus - nuvainikuoti KGB, atimti Ignitį, valstybės pinigus iš Švedijos bankų perdėti į Lietuvos valstybinį...
-Kur tai matyta!
Prezidentas buvo stiprus. Jokių kompromisų!
Pirmas žingsnis pavyko. Vyriausybė paskirta, visi ministrai nuėjo į savo kabinetus, bet vienas klausimas valstybėje liko. Kaip ten su tais trimis? Jeigu jie ne iš "Nemuno aušros", tai gal jie nevykdys tos partijos užsimojimų? Tai būtų antroji plano dalis, bet ją dar reikia pasiekti.
"Nemuno aušra" dar vis koalicijoj, bet kaip padaryti, kad ji nebūtų jokia valdančioji?
Gal neduoti vadžių Seime?
O, tai puiki mintis!
Aritmetika nelabai palanki. Koalicijoj stipriausi socialdemokratai, jie turi 52 mandatus, todėl premjeras iš jų. Antroji pagal dydį "Nemuno aušra", ji turi 20 mandatų. Skaičiuojame: 52 + 20 = 72, o tai jau dauguma! Išeitų, socialdemokratai gavo premjerą, "Nemuno aušra" - Seimo pirmininką?.. Oi ne! Šitaip galėjo būti, bet tai prieštarautų mūsų svarstomam planui.
Seimo pirmininkas - ne iš maištingosios "Nemuno aušros", jis iš tų demokratų, kurie vardan Lietuvos. O tai dar viena plano sėkmė.
Ir kaip dabar padaryti, kad "Nemuno aušra" liktų visai be nieko, kad būtų tarp valdančiųjų, bet prie suskilusios geldos?
Užduotis tokia: jai reikėtų nieko neduoti, net Seimo vicepirmininko kėdės, o jos kovingąjį Žemaitaitį pastatyti į patį galą eilės - gal kada nors, kada mūsų teisingasis teisingumas tau nebekels bylų...
Jei planas pavyks, tada ir tie trys nepartiniai ministrai gal nebevykdys "Nemuno aušros" programos?
Kam klausyti tų, kurie nieko negali?
Pagaliau artėja baigiamoji plano dalis - valdžios neturinti "Nemuno aušra" nebenorės vaidinti, kad ji valdžioje, koalicija birs, socialdemokratai liks mažumoje su tais, kurie vardan Lietuvos... Ką jiems daryti?
Nenusiminkit, aukštuomenės broliai ir sesės, Seime yra gausi konservatorių frakcija, yra ir nuteistasis Liberalų sąjūdis, kuriuo prezidentas šitaip pasitiki. Kodėl negalit būti su jais?
Audringi plojimai. Atneškit šampano taures!
Bet ne, dar neatkimškim šampano. Dar yra kliūtis.
Socialdemokratai, pasirodo, nenori šitos baigties. Jie nesiekia 20 mandatų turinčio antrojo koalicijos partnerio daryti trečiuoju broliu nevykėliu.
"R. Žemaitaitis neprašo nieko, kas jam nepriklausytų", - netikėtai pareiškia Gintautas Paluckas, įsikišdamas į ginčus dėl Seimo vicepirmininko kėdės. Išeitų, už trečiąjį brolį yra ne Žemaitaitis, bet tie demokratai, kurie vardan Lietuvos? Jie gi neturi tiek mandatų, kad dviese su kuo nors sudarytų Seimo daugumą. Na, bet jie turi Seimo pirmininką! O Seimo pirmininkas, ir tik jis, turi teisę teikti arba neteikti Seimui kandidatus į vicepirmininko vietą.
Štai kieno rankose visa didingo plano baigtis.
Šampaną neškit į šaldytuvą. Palauksim pavasario sesijos.''