„Kalbant apie europarlamentarus, ypatingai apie tuos, kurie svarsto galimybę būti Vyriausybėje ar vos ne būti premjerais, tai, matyt, tikrai yra toks dvilypumas ir sėdėjimas ant dviejų kėdžių, jis neatrodo simpatiškai“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Visgi Seimo pirmininkė nemano, kad parlamentaro mandato atsisakantiems politikams reikėtų taikyti kokias nors sankcijas.
„Aš nemanau, kad reikia naujų įstatymų. Aš manau, kad reikia tiesiog, kad kiekvienas politikas įsivertintų, ar jis nuvils savo rinkėjus ir ar verta taip daryti. Man atrodo, kad negalima taip daryti, nes jeigu tu prašai pasitikėjimo ir jį gauni, vadinasi ir turi eiti dirbti“, – sakė parlamento vadovė.
„Aš manau, kad sankcija yra tokia moralinė atsakomybė, nes jei eini į rinkimus ir žadi, kad dirbsi Seime ir po to gavęs pasitikėjimą pasirenki kitą kėdę, matyt, nuvili rinkėjus savo. Ir tai, matyt, turėtų būti pakankama sankcija“, – pridūrė ji.
Pavyzdžiui, Europos Parlamente (EP) dirbantis ir į Seimą su „valstiečių“ sąrašu patekęs Aurelijus Veryga nėra linkęs atsisakyti vasarą iškovoto europarlamentaro mandato. Politikas primena, kad užtikrintai rinktųsi darbą nacionalinėje politikoje, jeigu matytų galimybes vadovauti naujajai Vyriausybei.
Panašios pozicijos laikosi ir į Seimą išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Virginijus Sinkevičius, grįžti į Lietuvą ketinantis tuo atveju, jei gautų postą naujojoje Vyriausybėje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!