• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau „žvaigždžių“ apygarda vadintoje vienmandatėje Karoliniškių apygardoje – tikras chaosas: anksčiau apie kandidatavimą į Seimą pranešę politikai ima trauktis, o juos keičia kiti kandidatai. Kas vyksta šioje apygardoje? Kodėl ėmė migruoti į kitas apygardas?

5

Anksčiau „žvaigždžių“ apygarda vadintoje vienmandatėje Karoliniškių apygardoje – tikras chaosas: anksčiau apie kandidatavimą į Seimą pranešę politikai ima trauktis, o juos keičia kiti kandidatai. Kas vyksta šioje apygardoje? Kodėl ėmė migruoti į kitas apygardas?

REKLAMA

Karoliniškių gyventojai jau turbūt spėjo pastebėti, kad mikrorajonas buvo apklijuotas įvairias plakatais, kuriuose buvo agituojama Seimo rinkimuose palaikyti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininką, buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką. Tačiau rugpjūčio mėnesio pradžioje paaiškėjo, jog politikas vis dėlto persigalvojo ir kandidatuoti į parlamentą nutarė kitoje apygardoje.

Į Karoliniškes Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) kovoti dėl Seimo nario mandato nusiuntė buvusį vidaus reikalų ministrą Raimondą Šukį, kuris čia susidurs su dar vienu buvusiu vidaus reikalų ministru – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovu Sauliumi Skverneliu. Esą susiremti su S. Skverneliu norėjo pats R. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA

„Partijos valdyba R. Šukio prašymą patvirtino. Jo noras kandidatuoti toje pačioje apygardoje kaip ir S. Skvernelis buvo viena iš sąlygų mums aptariant bendradarbiavimo su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais), sąlygas. Gerbiu šį jo sprendimą, o pats grįšiu į Senamiesčio vienmandatę, kurioje jau esu kandidatavęs. Ž. Šilgalis kandidatuos Fabijoniškių apygardoje, kurioje kandidatavo ir 2012 m. rinkimuose”, – tąkart pranešė A. Zuokas.

REKLAMA

Pasitraukė ir buvęs prezidentės patarėjas

Karoliniškių apygardoje kandidatuoti į Seimą buvo nusprendęs ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Linas Balsys, kuris į Seimą 2012 m. buvo išrinktas būtent šioje vienmandatėje apygardoje.

Vis dėlto savo nuomonę pakeitė ir šis politikas, nutaręs verčiau kovoti dėl parlamentaro mandato Panerių vienmandatėje apygardoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pats L. Balsys portalui tv3.lt tikino, jog jo kandidatavimas Karoliniškių apygardoje buvo tik preliminarus sprendimas ir pasitraukimas į Panerių apygardą nėra susijęs su S. Skvernelio kandidatūra Karoliniškėse. Anot jo, Karoliniškėse partija jokio kandidato nekels.

„Aš per praeitus rinkimus galvojau (kandidatuoti į Seimą – tv3.lt) Paneriuose, nes ruošiausi čia gyventi ir dabar galutinai gyvenu jau keleri metai. Esu susipažinęs su šios apygardos žmonėmis, jie į mane kreipdavosi, kai buvau Seimo nariu“, – kalbėjo L. Balsys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Politikoje nėra tokių dalykų, kaip susirungti, susikauti arba pabėgti. Žinote, politika yra politika, Seimo narį, nesvarbu, kur jis rinktas, žmonės renka visai Lietuvai dirbti, o ne konkrečiai apygardai.

O kaip dėl pono S. Skvernelio, tai aš manau, kad jam labai pasisekė, kad aš pasirinkau Panerių apygarda, nes, jeigu jis ten toks yra be jokių kliūčių laimėsiantis, tai aš jam palengvinau patekimą į Seimą. Bet aš tuo ir džiaugiuosi, nes manau, kad tokie save gelbėtojais vadinantys ir žaliaisiais apsimetantys politikai, kaip R. Karbauskis ir S. Skvernelis, jie turėtų gautą šansą realiai parodyti, kas jie yra ir mes po pusės metų pamatysime, ar jie tikrai gelbėtojai, ar jie tik savo reikaliukus linkę susitvarkyti Seime“, – komentavo L. Balsys.

REKLAMA

Ragina neapgaudinėti rinkėjų

Vyriausiosios rinkimų komisijos pateikiamais duomenimis, Karoliniškių vienmandatėje apygardoje šiuo metu į Seimą be S. Skvernelio, R. Šukio taip pat kandidatuoja „darbietis“ Valdas Skarbalius, liberalas Rimantas Remeika, socdemas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir konservatorius Kęstutis Masiulis.

Pastarasis portalui tv3.lt teigė, jog pasitraukti iš rinkimų kovos neketina, iš Karoliniškių apygardos pasitraukusių politikų elgesį vadina rinkėjų apgaudinėjimu.

REKLAMA

„Aš tikrai apygardos tikrai neketinu atsisakyti, ketinu konkuruoti su S. Skverneliu. Puikiai suprantu, kad tai yra labai rimtas varžovas, kiekvienam politikui jį įveikti yra labai sunku, tai yra trečias pagal populiarumą Lietuvos politikas. Aš tai puikiai suprantu, tačiau aš irgi turiu savo įdirbį, rinkėją.

Tą politikų bėgiojimą vertinu neigiama ir vertinu, kad tai yra rinkėjų apgaudinėjimas, nes politikas, kuris atėjo apygardą ir pasiryžo atstovauti apygardos rinkėją, tai jis, viena vertus, atstovauja Lietuvos rinkėją, bet, kita vertus, įsipareigoja ir šitam rinkėjui. Taigi, tiek A. Zuokas, tiek L. Balsys yra labai daug dirbę ir, kai apsisprendžiau kandidatuoti šioje apygardoje, mačiau, kad ir vienas ir kitas talkas organizavo, vaikštinėjo į renginius, A. Zuokas bažnyčiose savo pamaldumą demonstravo viešai, o dabar visa tai, pamačius S. Skvernelį, yra nuleidžiama į šiukšlių dėžę, prisidengiama būtais ir nebūtais argumentais“, – aiškino K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koks skirtumas, kas kalba lozungais

Portalo tv3.lt kalbintas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius, politologas Vincentas Vobolevičius tikino, jog politikų bėgiojimas iš vienos apygardos į kitą neturėtų stebinti, mat jie tiesiog ieško tinkamesnės vietos laimėti Seimo rinkimus.

Politologo manymu, nei Lietuvos žaliųjų partijai, nei Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams) peržengti 5 proc. Seimo rinkimų barjero greičiausiai nepavyks, todėl jų lyderiams pergalė vienmandatėje apygardoje yra vienintelis šansas pakliūti į parlamentą, taigi, populiarių oponentų konkurencija juos veja lauk.

REKLAMA

„Nei L. Balsys, nei A. Zuokas nepereis Seimo rinkimuose 5 procentų barjero, tai pergalė vienmandatėje apygardoje yra vienintelis šansas patekti į Seimą, taigi todėl jie ir bėga. O kuo daugiau bėgančių, tuo geriau liekantiems, nes lieka didesnis šansas išeiti į antrą turą kitiems politikams ir antrame ture bandyti vienyti „antiskverneliškas“ jėgas“, – svarstė V. Vobolevičius.

REKLAMA

Pašnekovo įsitikinimu, politikų migracija iš vienos apygardos į kitą didelės įtakos rinkėjų apsisprendimui neturėtų padaryti.

„Nors rinkimų kampanija vyko, bet ji buvo tokia, kurią galima transplantuoti iš vienos apygardos į kitą ir mažai, kas pasikeistų. Būtų sunkiau, jei toje apygardoje būtų paskelbti kažkokie politiko pažadai. Ko gero, iki šiol buvo populistiniai lozungai ir juos galima lengvai bet kur perkleti, ir dėl to rinkėjams galbūt per daug širdies neskauda, kad lozungo nešikas bus vienas politikas, o ne kitas“, – tikino V. Vobolevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įžvelgė bėgimą iš ringo

Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas portalui tv3.lt teigė, kad situacija Karoliniškių apygardoje tik parodo specifinį Lietuvos politiką požiūrį Seimo rinkimus ir patį rinkėją.

„Politikos esmė yra kovoti, o ne bandymas pralįsti, o čia mes matome tą bandymą manipuliuojant vienaip ar kitaip pralįsti, prasibrauti į Seimą, dedant minimalias pastangas ir laukiant maksimalių rezultatų.

REKLAMA

Nematau didelės problemos mesti iššūkį S. Skverneliui. Nėra jis jau toks ypatingas fenomenas, su kuriuo negalima pakovoti. Gali pakovoti ir J. Bernatonis, ir kiti, A. Zuoko atvejis galbūt yra sunkesnis, nes jis turi atitinkamą reputaciją. Kiti politikai gali kovoti, nebent tingi dirbti, tingi kovoti“, – aiškino B. Ivanovas.

VDU docento manymu, politikai, bėgiodami iš vienos apygardos į kitą, pamatę savo politinius oponentus tik parodo nepagarbą rinkėjams, kurie nusipelnė sąžiningos kovos dėl jų simpatijų.

REKLAMA

„Tai yra politinė gėda. Labai sunkiai įsivaizduočiau, kad kokioje nors Skandinavijos ar Vakarų Europos šalyje politikai šitaip nuleistų rankas. Jeigu jau yra prasidėjusi rinkimų kampanija, jeigu prikabinti plakatai ir politikai pasitraukia, tai čia tas pats, jei boksininkas iš ringo pabėgtų, sakydamas: „oi ne, šitoje svorio kategorijoje nesivaržysiu, geriau varžysiuosi kitoje kategorijoje, numetęs svorio“.

Lietuva yra posovietinė valstybė su tam tikru politiniu, rinkiminiu mąstymu, todėl mes turime, ką turime. Situaciją gali pakeisti tik pats rinkėjas, vienaip ar kitaip sureagavęs į tokius politikų veiksmus“, – pažymėjo B. Ivanovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų