Taip ji kalbėjo Europos Sąjungos politikams svarstant, kaip išlaikyti „Laisvosios Europos radiją“ (Radio Free Europe, RFE) po Jungtinių Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos sprendimo sustabdyti dotacijas šiai prodemokratinei žiniasklaidos priemonei.
„Nepriklausoma žiniasklaida – tai mūsų ryšys tarp tiesos, tarp žmonių išeivijoje ir šalies viduje. Kasdien Baltarusijos laisvoji žiniasklaida pasiekia mažiausiai 3 milijonus suaugusiųjų. Jei ši žiniasklaida mirs, ją pakeis propagandinė žiniasklaida ir mes galime prarasti žmonių protus šalies viduje“, – Seime antradienį žurnalistams sakė S. Cichanouskaja.
Vilniuje 2023-iųjų sausį buvo atidarytas RFE biuras, jame dirba žurnalistai iš Baltarusijos, kurie buvo priversti bėgti iš šalies po Vakarų nepripažįstamų 2020 metų prezidento rinkimų, taip pat komanda iš „Current Time“ televizijos.
2021 metų gruodį RFE Baltarusijoje paskelbta „ekstremistine organizacija“, jos naujienų platinimas ir vartojimas tapo kriminaliu nusižengimu.
S. Cichanouskaja prašė Europos partnerių išsaugoti laisvą žiniasklaidą.
„Nepriklausomos žiniasklaidos, laisvos žiniasklaidos darbas visada buvo svarbus laisvai ir demokratinei Baltarusijai, tačiau šiuo istoriniu laikotarpiu, kai gali vykti derybos, kai (Aliaksandro) Lukašenkos režimas kartu su Rusijos propaganda nori supriešinti Baltarusijos žmonių protus, nori ištrinti iš mūsų šalies viską, kas baltarusiška, laisva žiniasklaida turi lemiamą reikšmę“, – kalbėjo ji.
Kaip skelbė BNS, „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) transliacijas pradėjo Šaltojo karo metais. Jo programos transliuojamos 27 kalbomis 23 Rytų Europos, Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų šalyse.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!