• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koalicijos dėlionė kol kas dėliojasi sunkiai. Po to, kai prezidentūra pareiškė, kad „Nemuno aušros“ lyderio retorika švelnėja, socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“ partijų atstovai kol kas nutyli ir jau baidosi tiesaus atsakymo, ar galėtų burti koaliciją su Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija. O Sauliaus Skvernelio „demokratai“ ir kai kurių socialdemokratų norimi liberalai teigia, kad „nesibraus į tą pusę, kur sąvartynas“ ir, didelė tikimybė, kad liks opozicijoje.

Koalicijos dėlionė kol kas dėliojasi sunkiai. Po to, kai prezidentūra pareiškė, kad „Nemuno aušros“ lyderio retorika švelnėja, socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“ partijų atstovai kol kas nutyli ir jau baidosi tiesaus atsakymo, ar galėtų burti koaliciją su Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija. O Sauliaus Skvernelio „demokratai“ ir kai kurių socialdemokratų norimi liberalai teigia, kad „nesibraus į tą pusę, kur sąvartynas“ ir, didelė tikimybė, kad liks opozicijoje.

REKLAMA

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas neatsakė tiesiai šviesiai, ar prezidentūros retorika, kad „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio galėtų sugundyti demokratus burtis į koaliciją su R. Žemaitaičiu, jei persigalvotų socialdemokratai.

„Antrieji turai padiktuos galimybes, iš ko teks formuoti koaliciją. Mūsų įsitikinimu, kad ta koalicija geriausiai atrodytų formuojant branduolį iš socialdemokratų ir demokratų, identifikuojant trečiąjį partnerį, kuris būtų priimtinas kitiems. Tai demokratų vertinimu, tinkamiausias galėtų būti Liberalų sąjūdis, bet tai bus bendras sprendimas, kurį reikės daryti po antrojo turo“, – naujienų portalui tv3.lt sakė L. Savickas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tvirtino, kad dėl valstiečių, kaip partnerių, reiks palaukti perskaičiuotų balsų rezultatų.

„Mano skaičiavimas rodo, kad socialdemokratai, liberalai ir demokratai turi 47 antruosius turus, iš kurių tik 10 persidengia, kai du galimi partneriai yra antrajame ture. Kitaip sakant, 10 mandatų yra garantuoti ir dar 37 yra labai tikėtini, tai galima subalsuoti taip, kad užtektų ir būtų daugiau negu 71“, – tvirtino jis.

REKLAMA

Matematika tokia, kad po pirmojo turo socdemai jau turi 20 mandatų. „Vardan Lietuvos“ – 8. Naujienų agentūros BNS apklausti politikos ekspertai prognozuoja, kad po antrojo vienmandačių turo, LSDP turės 42 vietas, o „Vardan Lietuvos“ – 12. Viso – 54 mandatai. O daugumai reikia bent 71. Tad akivaizdu, jog į koaliciją reikia dar vienos, jeigu ne dviejų, politinių jėgų.

Socialdemokratai dėl „Nemuno aušros“ persigalvoti nežada, nepaisant prezidento gundymų

Lietuvos socialdemokratų partijos narys Algirdas Sysas naujienų portalui tv3.lt sakė, kad R. Žemaitaitis „tikrai nebuvo pas kalvį ir liežuvio nepaplonino“. Jis pridūrė, kad neturi atsakymo, kodėl prezidentas kalbėjo apie „Nemuno aušros“ lyderio retorikos švelnėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, ar tokie prezidento pasakymai gali socialdemokratus priversti persigalvoti ir svarstyti koaliciją su „Nemuno aušra“, jis teigė, kad partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės nuomonės nežino:

„Manęs tokie pasakymai tikrai nesugundys, manęs asmeniškai tokie dalykai negundo.“

A. Sysas naujienų portalui tv3.lt sakė, kad jo nuomonė dėl koalicijos su R. Žemaitaičio partija nesikeis, nes ji „kaip tanko vamzdis, visą laiką tiesi“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau ne šiaip sau pripažinta, kad [aut.past. – R. Žemaitaitis] pažeidė Konstituciją. O prezidentas galbūt kaip Gediminas susapnavo sapną ir sapne pamatė, kad Žemaitaitis su žemaičių pulkais atjojo arti Vilniaus sienų ir jo retorika sušvelnėjo, nes nedaužė Vilniaus vartų, o tik gražiai pabeldė“, – kalbėjo jis.

V. Blinkevičiūt trečiadienį „Info TV“ televizijai teigė, kad valstiečių pirmininko Ramūno Karbauskio ir „Vardan Lietuvos“ pirmininko S. Skvernelio aštresnė retorika viena kito atžvilgiu yra tik priešrinkiminis reiškinys, todėl neabejoja, kad po rinkimų vis dėlto kompromisą priimti pavyks.

REKLAMA

Tik, deja, R. Karbauskis dar prieš rinkimus tvirtino, kad neįsivaizduoja koalicijos su S. Skvernelio vadovaujama partija.

„Aš neįsivaizduoju mūsų dalyvavimo Vyriausybėje, kurioje būtų ir Saulius Skvernelis. Tai tiesiog neįmanoma. Mes šituo žmogumi nepasitikime ir turime tam pagrindą. Labai aiškų pagrindą“, – kalbėjo R. Karbauskis.

S. Skvernelis taip pat šiuo klausimu griežtas.

„Nei demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, nei socialdemokratai, nei ta pati „Nemuno aušra“ nėra „Agrokoncerno“ filialas. Ir nenurodinės, kas kur turi būti“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

A. Sysas sutiko su socialdemokratų partijos pirmininkės nuomone, kad tai yra tik priešrinkiminiai pasišpilkavimai.

„Aš netikiu tais priešrinkiminiais sapaliojimais, koalicija tikrai bus. Kad prieš rinkimus yra paaštrintų pasisakymų, gražių kalambūrų, tai taip, kiekvienas bando parodyti raumenis, kiek nuo jo viskas priklausys, ką padarys“, – sakė jis.

Gentvilas: tai sąvartynas, kur Nemuno atmata mėtosi

Liberalas E. Gentvilas tvirtino, kad naujajame Seime tikisi dirbti opozicijoje. Naujienų portalui tv3.lt E. Gentvilas sakė, kad su R. Žemaitaičiu ir jo partija jiems tikrai ne pakeliui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai nesibrauname į tą pusę, kur sąvartynas, kur Nemuno atmata mėtosi. Nemunas prie Rusnės salos skyla į dvi at6akasa: Skirvytę ir Atmatą. Tai aš juos ir vadinu atmata.

Tai mums ten visiškai nepatrauklu. Jeigu ten yra valstiečiai ir prezidentas nori „reabilituoti“ Žemaitaitį, tai ačiū, aš būsiu visada tokios daugumos kritikas.

Būsiu kritikas ir prezidentui, kuris pirmadienį pasakė, kad reikia paklausyti, gal yra retorikos pokyčių. Praėjo dvi dienos ir prezidento patarėjas Jansonas sako, kad jau girdi retorikos pokyčius, viskas gerai“, – sakė jis.

REKLAMA

E. Gentvilas pridūrė, kad prezidentas tokiu būdu „reabilituoja“ R. Žemaitaitį, nors jis ir pažeidė Konstituciją bei sulaužė Seimo nario priesaiką. Beje, E. Gentvilas tvirtino, kad „Nemuno aušros“ lyderio retorika tikrai nesikeičia.

„Mes negirdime, čia prezidentas apsimeta, kad girdi. Jis mano, kad  kairiajai Vyriausybei neužteks 71 mandato, tai atlieka savo keistą misiją.

Prezidentas – Konstitucinio Teismo garantas – nusispjauna į Konstitucinio Teismo sprendimą ir atlieka tą keistą vaidmenį, kaip įtempti dar ir Žemaitaičio partiją. Čia jų moralės ir politinio supratimo reikalas. Mūsų ten nebus“, – nukirto liberalas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad su valstiečiais taip pat tikrai nesiburtų į koaliciją, tačiau kai kuriais klausimais galėtų palaikyti, jeigu valdantiesiems neužtektų balsų vykdant sprendimus.

„Dėl tokių oligarchų valdomų partijų kaip valstiečių partijos, tai mes seniai pasakėme, kad nedalyvausime koalicijose su oligarchais“, – sakė jis.

E. Gentvilas tvirtino, kad palaikytų centro kairiosios daugumą kai kuriais klausimais, jei jų koalicijoje nebūtų R. Žemaitaičio partijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Valstiečiai dar tvarkoje, na, mes į tokią koaliciją neitume, bet galbūt deklaruotume paramą kai kuriais klausimais. Jeigu jie prisitraukia ir Žemaitaitį, tai jiems nebereikės mūsų paramos, antra, mes neremtume šio darinio jokiu būdu. Parama gali būti tik tuo atveju, jei jie nesurenka daugumos ir trūksta ištiestos rankos. Kai kuriais klausimais, jokiais būdais ne visais.

Socialdemokratams, demokratams ir valstiečiams trūksta, tik kad čia prezidentas dar bando juos gelbėti. Bet jei jie nepasiduotų prezidento gundymams, liktų mažumos Vyriausybėje, mes duodame signalą, kad galėtume būti tie, kurie kai kuriais klausimais galėtų ištiesti pagalbos ranką“, – sakė E. Gentvilas.

REKLAMA

Jis padėkojo S. Skverneliui už tai, kad jis viešai deklaruoja, jog galėtų dirbti su liberalais.

„Skvernelis sako kad liberalais ir Čmilyte prasmingiau būtų dirbti nei su valstiečiais. Panašiai pašneka ir kai kurie socialdemokratai“, – tvirtino liberalas.

„Smagu tai girdėti, kad esame vertinami, tačiau sprendimus turi priimti kairieji. Dešinieji pralaimėjo rinkimus, laisviečiai visiškai stipriai, konservatoriai neteko šešių procentų, mes pridėjome vieną procentėlį, tas negelbsti situacijos ir rinkėjų balsai atiteko centro kairiosioms bei populistinėms partijoms“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Širinskienė: manęs niekas nestebintų

„Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad apie koalicijų būrimus negalvoja, kol neįvyko antrasis Seimo rinkimų turas.

Ji pridūrė, kad po antrojo turo tikrai galima tikėtis kitų partijų atstovų nuomonių dėl koalicijos pasikeitimo 

„Pagrįstai skaičiuojame, kad turėsime apie dvidešimt kelių žmonių frakciją, tai tada ir kalbėsime. <...> Aš per aštuonerius metus aktyvioje politikoje tiek mačiau visokių pokyčių, kad manęs niekas nestebintų. Svarbiausia, kad ta koalicija būtų tvari, nesiblaškanti, turinti pakankamą žmonių skaičių“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, pasidžiaugė prezidentūros dėmesio atkreipimu į R. Žemaitaičio retoriką.

„Mes tikrai girdime prezidentūrą, vertiname prezidentą. Be abejo, kad tas bendradarbiavimas buvo anksčiau, yra ir dabar, bent jau patarėjų lygmenyje. Smagu, kad prezidentas pastebi“, – apie prezidentūros pasisakymus kalbėjo A. Širinskienė.

Prezidento patarėjas: Žemaitaičio retorika pradėjo keistis

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas sakė, jog po pirmojo turo antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio retorika pradėjo keistis. Visgi, pažymi jis, tai, ar „Nemuno aušra“ bus valdančiojoje daugumoje ir kokius postus galėtų turėti R. Žemaitaitis, priklausys nuo Seimo.

„Po pirmojo rinkimų turo pono Žemaitaičio retorika jau šiek tiek kinta. Žmogus bent jau bando paaiškinti, ką yra pasakęs, prikalbėjęs“, – trečiadienį LRT radijui teigė F. Jansonas.

„Dabar dėlioti, ar jis tiktų, ar netiktų – bus paprastas ir esminis dalykas, kad valdančiosios daugumos yra formuojamos Seime. Prezidentui gali patikti, gali nepatikti, tačiau partijos tariasi tarpusavyje ir jo vaidmuo yra jau daugiau moralinis. Kokių nors teisinių priemonių koreguoti koalicijas prezidentas neturi, kai bus Vyriausybės formavimas, tada bus jau atskiras klausimas“, – kalbėdamas apie prezidento galias šiuo klausimu pridūrė jis.

REKLAMA

Nors prezidentas yra pareiškęs, jog jis nematytų R. Žemaitaičio darbo Vyriausybėje, F. Jansonas primena, kad valdantieji yra atsakingi ir už parlamento vadovybės pozicijas. Visgi, F. Jansonas akcentuoja, jog kol kas nei viena į Seimą išrinkta politinė jėga nenori dirbti kartu su „Nemuno aušra“.

„Prezidentas savo poziciją yra pasakęs, kad po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo ir jį sąlygojusių pasisakymų jis R. Žemaitaičio Vyriausybėje nemato. Bet vėlgi, koalicija dalina ne tik Vyriausybės, bet ir Seimo vadovų postus. Ar partijos susitars, ar norės susitarti priklausys nuo mandatų, kiek jos turės“, – dėstė F. Jansonas.

Ką ten uosto vagis kalba?
Kas toje šaikoje realiai dirbs??Nes ten tik kruva pliurpalu ir visi likusieji tinkami tik pastoveti bendroje fotosesijoje.
Būtų jis tuščiai barškėjęs senai būtų paduotas teismui. Kloja Žemaitaitis visą teisybę apie jūsų darbelius, todėl lojat, bet įkąsti nedrįstat, tik visaip tyčiotis iš jo galit.
Bus jis jums rakštis subinėj ir viešins jūsų aferas netgi būdamas opozicijoj, todėl jo nekenčiat.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų