Kaune veikiančiam žydus nuo nacių gelbėjusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos muziejui Japonijos vyriausybė skyrė 248 tūkst. litų.
Trečiadienį Č. Sugicharos namuose pasirašyta sutartis dėl Japonijos vyriausybės paramos projektui, kuriuo numatyta modernizuoti Č. Sugicharos memorialinį muziejų.
Už skirtas lėšas ketinama iš pagrindų atnaujinti muziejaus ekspoziciją ir techninę bazę, tuomet, anot Sugicharos fondo "Diplomatai už gyvybę" valdybos vicepirmininko Lino Venclausko, Sugicharos namai taps vienu moderniausių muziejų Lietuvoje.
"Viską keisime iš pagrindų. Didžioji dalis turimos medžiagos bus pateikiama interaktyviomis priemonėmis -per kompiuterius, vaizdo projektorius. Nebeliks muziejuose įprastų "pakabintų" eksponatų" - BNS sakė L. Venclauskas.
Jo teigimu, muziejaus renovacija užtruks maždaug metus.
Atnaujinto muziejaus lankytojai galės ne tik apžiūrėti memorialinę ekspoziciją, bet ir pamatyti 1939 - 1940 metų Kauno kino kroniką, virtualias Č. Sugicharos veiklos Lietuvoje parodas, ekspoziciją apie karo pabėgėlių kasdienybę Lietuvoje ir kelyje į išsigelbėjimą, pirmuosius žingsnius emigracijoje - Kobėje (Japonija), JAV, Naujojoje Zelandijoje ir kitur.
Skaičiuojama, jog kasmet Č. Sugicharos muziejų aplanko apie 7 tūkst. turistų iš Japonijos bei daugiau kaip 2 tūkst. turistų iš kitų šalių.
Tarpukariu Kaune - laikinojoje Lietuvos sostinėje - Japonijos generalinio konsulo pavaduotoju dirbęs Č. Sugichara 1940 metais išdavė 6 tūkst. tranzitinių vizų nacių persekiojamiems žydams, su kuriomis jie galėjo išvykti į nacių neokupuotus kraštus.
1986 metais miręs Č. Sugichara buvo pramintas "Japonijos Schindleriu" (Šindleriu). Vokiečių pramonininkas Oskaras Schindleris per Antrąjį pasaulinį karą išgelbėjo daug žydų, priėmęs juos dirbti į savo įmones.