Praėjusį penktadienį teismas leido dviem mėnesiams suimti buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Valentino Junoko sūnų 33 metų Edviną Junoką. Lygiai tokiam pat laikotarpiui buvo suimtas ir įtariamojo bendrininkas 23-ejų R. R.
Suimtiesiems pareikšti įtarimai dėl ginkluoto plėšimo įsibraunant į butą.
Kaip portalui Balsas.lt pasakojo suimtojo tėvas Valentinas Junokas, pats sulaikymo faktas jam buvo tarsi perkūnija iš giedro dangaus. „Apie sūnaus sulaikymą man pranešė įstatymo nustatyta tvarka. Negaliu plačiau komentuoti šio įvykio, kad nepakenkčiau vykstančiam ikiteisminiam tyrimui“, – iš pradžių tvirtino V. Junokas.
Tačiau buvęs STT direktorius vis dėlto pasakojo, kad sūnus jau prieš kelerius metus išsikraustė iš tėvų namų. „Jis nuomojosi atskirą butą. Nežinau, kas galėjo nutikti. Sūnus Mykolo Romerio universitete baigė teisę. Jeigu suėmė, tai gali visko būti. Gali būti, kad kaltas, bet nenoriu apie tai galvoti. Nė vienas tėvas ir motina nemoko vaiko elgtis blogai. Supraskit...“, – atviravo V. Junokas.
V. Junokas tikino, kad niekada gyvenime nėra matęs, jog sūnus turėtų ginklą. „Pakartosiu, sūnus jau keletą metų gyvena atskirai. Nežinau, kas galėjo jį prislėgti, kad imtų plėšikauti. Pastaruoju metu jam buvo nelengva. Jis neturėjo darbo, nepasisekė bandymas pradėti savo verslą. Nepasinaudojau tarnybine padėtimi ir jo neįdarbinau, nors gal reikėjo atkreipti į tai dėmesį“, – svarstė V. Junokas.
Neoficialiais duomenimis, įtariamieji buvo sulaikyti balandžio 12 d. Vilniuje, Laisvės prospekte ir Žirmūnų gatvėje. Įtarta, kad prieš beveik porą mėnesių jie galėjo įsibrauti į butą L. Giros gatvėje, tada pagrasino moteriai ginklais bei pagrobė 2500 litų, nešiojamą kompiuterį, įvairių daiktų.
Dėl šio nusikaltimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o kovo pabaigoje kriminalistai atliko slaptą operaciją. Patrulių rinktinės uniformuoti pareigūnai neva atsitiktiniam patikrinimui sustabdė automobilį „Saab“, kuriuo važiavo E. Junokas su bičiuliu.
Automobilyje pareigūnai rado du revolverius, radijo stotį, kaukę, žiūronus, guminę lazdą. Kriminalistai įtaria, kad grupuotės nariai rinko informaciją apie kitus neteisėta veikla užsiimančius asmenis ir, pasirinkę tinkamą momentą, juos apiplėšdavo. Nors šiuo metu byloje – tik vienas apiplėšimas, manoma, kad jų buvo daugiau, bet aukos nedrįso kreiptis į policiją, nes pačios pinigus įgijo nelegaliais būdais.
Už ginkluotą plėšimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo dviejų iki dešimties metų.