Pinigų vaikinas prasimanydavo įvairiausiais būdais. Tad nekarta turėjo reikalų su teisėsauga. Tačiau Rinaldas čia pat priduria, jo paauglystės laikais, narkotikai labiau luošino fizinę sveikatą. Naujos kartos – žaloja psichiką.
„Ten grynai sintetikos privaryta. Aš žinau patirčių ir mačiau, kaip dvidešimtmečiai vaikinukai, guli ligoninėje po du kartus ir jie jau viskas kitame pasaulyje. Fiziškai lyg pasekmių neturi, bet smegenėlės taip suvarytos. Mano laikais ta žolytė buvo natūrali“, - tvirtina Rinaldas Tomaševičius.
Medikai sutinka. Naujų ir vis baisesnių psichotropinių medžiagų pasaulyje daugėja. Ir prieinamos jos tampa kur kas labiau nei buvo anksčiau. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės toksikologas atskleidė baisią statistiką – pasaulyje kas tris dienas atrandama nauja psichotropinė medžiaga. Ir jos, lyginant su ankstesniais metais, tampa kur kas paprasčiau prieinamos.
O greitesnis ir paprastesnis paplitimas platina ir daugiau ligų, kaip sako specialistai.
Kokios tos naujos psichotropinės medžiagos nevardija niekas. Nes nespėjama jų net ir tirti. Tad heroinas, kaip sako specialistai populiarumą jau praranda. Savo vietą jis užleidžia stimuliantams, sintetiniams narkotikams, kanapėms ar priklausomybę sukeliantiems vaistams.
Naujos medžiagos, kaip sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, o tą patį patvirtiną ir medžiagas vartojantys narkomanai, gaminamos dedant kuo daugiau chemijos, siekiama, kad jie būtų kuo pigesni, ir labiau prieinami anksčiau negalėjusiems jų įpirkti paaugliams. Statistika liūdna. Užsienio mokslininkai paskaičiavo, bent jau prieš dvejus metus tarp penkiolikmečių ar šešiolikmečių nelegalūs narkotikai, tokie kaip marichuana, amfetaminas, o ne pavyzdžiui raminamosios tabletės, populiariausi. Jų ragavęs vienas iš keturių šio amžiaus sulaukusių paauglių. Išbristi iš narkotikų liūno nėra paprasta. Tai psichinis sutrikimas, ir padėti, kaip sako specialistai gali tik medikai.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.