Nuo rugpjūčio mėnesio keičiasi valstybės įmonės „Regitros“ praktinio egzaminavimo tvarka – vairavimo egzamino protokolai visuose įmonės padaliniuose pildomi jau nebe raštu, bet elektroniniu būdu planšetėse. Tai reiškia, kad bus mažiau popierizmo, o tai padės sutaupyti būsimiems vairuotojams laiko.
Iki šiol egzaminuotojai protokolus pildydavo specialiais rašikliais, kuriais elektroniniu būdu visa informacija ir egzamino rezultatai buvo perduodami „Regitros“ informacinėms sistemoms.
Nebeliks popierizmo?
Teigiama, kad planšečių atsiradimas bus dar vienas žingsnis didesnio egzaminavimo skaidrumo ir modernumo link.
„Taip matysime viską, ką rašė egzaminuotojas, galėsime plačiau išanalizuoti priimtus jo sprendimus“, – teigia „Regitros“ generalinis direktorius Dalius Prevelis.
Anot D. Prevelio, tai taip pat ir patogumo klausimas, egzamino rezultatai iš karto bus perduodami informacinėms sistemoms nuotoliniu būdu.
„Atsiradus planšetėms, nebeliks popierizmo, nebereikės perkelti duomenų, nes viskas vyks automatiškai. O taip pat naujoji sistema leis tiksliau apibrėžti egzamine daromas klaidas ir būsimas vairuotojas gaus išsamesnį paaiškinimą“, – sako „Regitros“ vadovas.
Primename, kad vairavimo egzamino metu egzaminuotojas protokole pildo būsimo vairuotojo padarytas klaidas, įvertina jo įgūdžius ir gebėjimus.
Norėtų, kad egzaminą filmuotų
Kaip atskleidė vairuotojų nuomonės tyrimas dėl naudojimosi elektroninėmis „Regitros“ paslaugomis, iš registravusių bei laikiusių vairavimo praktikos egzaminą (23 %) 30 % apklaustųjų mano, kad vairavimo egzaminai vyksta skaidriai, 55 % galvoja, jog greičiau skaidriai negu neskaidriai, 5 % – greičiau neskaidriai negu skaidriai, 6 % – neskaidriai, 4 % – neturi nuomonės.
Kad praktinis vairuotojų egzaminas vyktų skaidriau, respondentų manymu, padėtų egzamino filmavimas (59 %), taip pat egzamino laiko/automobilio/egzaminuotojo automatinis parinkimas (51 %), informacija apie egzaminuotojų veiklos vertinimą, atranką, jų kompetencijos kėlimą (39 %), egzaminuotojų etikos kodeksas, jo laikymosi vieša kontrolė (38 %).