Policija pradėjo operaciją anksčiau šį mėnesį, iš centriniame Kazanleko mieste įsikūrusios gamyklos „Arsenal“ gavusi skundą dėl dingusios produkcijos ir dokumentų.
Dingusiuose dokumentuose buvo „informacijos, kuri yra itin jautri kompanijai ir domina konkurentus Bulgarijoje bei užsienyje“, nurodė ministerija.
Per tyrimą išsiaiškinta, kad trys užsieniečiai, tame fabrike dirbę inovatyvių technologijų srityje, po nemokamų atostogų rugsėjo 17 dieną negrįžo į darbą.
Jie buvo išvykę į užsienį, tačiau grįžo į Bulgariją ir spalio 2-ąją lankėsi Kazanleke. Kitą dieną „Arsenal“ paskelbė, kad pasigedo dokumentų, nurodė VRM.
Du vyrai – 24-erių lietuvis ir 60-metis rusas – bei 59-erių lietuvė galiausiai buvo sulaikyti, kai bandė palikti Bulgariją per šalies pietvakariuose, pasienyje su Graikija, įsikūrusį Kulatos pasienio kontrolės punktą.
Jų automobiliuose policija aptiko dokumentų ir daiktų, kurie, pareigūnų manymu, gali būti susiję su tyrimu. Tie asmenys ketvirtadienį buvo atvežti į apklausą Kazanleke.
Kaip BNS ketvirtadienį nurodė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, ji apie šį įvykį kol kas informacijos neturi.
„Arsenal“ yra seniausia ir didžiausia Bulgarijos ginklų bei šaudmenų gamykla. Šaltojo karo metais ji buvo vienintelė licencijuota rusiškų Kalašnikovo automatų gamintoja už Sovietų Sąjungos ribų.
Žlugus komunizmui tos licencijos tapo ginčo tarp Sofijos ir Maskvos, kuri ne kartą kaltino Bulgariją garsiojo AK-47 klastojimu, objektu.
„Arsenal“ buvo visiškai privatizuota 2011 metais ir vis dar gamina įvairius šautuvus, sunkiuosius ir lengvuosius kulkosvaidžius bei šaudmenis.