„Sankcijos yra išskirtinai politinis įrankis. Galbūt ir padėtų mums, bet, kaip ir minėjau, neišspręstų visų problemų", – ketvirtadienį žurnalistams Seime komentavo R. Bridikis.
Anot jo, VSD remia iniciatyvas įgyvendinti sankcijas ir konsultuoja sprendimų priėmėjus, tačiau norint efektyvesnio rezultato, akcentuoja R. Bridikis, reikia rasti politinį sutarimą su kitomis valstybėmis.
„Yra kiti pasieniai, reikia sutarimo su kitomis valstybėmis, kad tos sankcijos galiotų visur vienodai. Ar mes galime kaip institucija tą išspręsti? Ne, mes to negalime. Turime dirbti ir kitais lygmenimis, kitais formatais“, – sakė jis.
„Ne viską mes ribojimais galime pasiekti. Daugeliu atveju, tai yra politiniai įrankiai, politiniai apsisprendimai“, – pridūrė R. Bridikis.
Kaip jau skelbta, antradienį Seimas po svarstymo pritarė siūlymui pratęsti nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Šiuo metu įstatyme dėl nacionalinių sankcijų numatyta, jog pastarosios ribojamosios priemonės yra taikomos iki 2025 metų gegužės 2-osios. Siūloma šį terminą pratęsti dar metams.
Įstatymu Rusijos ir Baltarusijos piliečiams sugriežtinta leidimų nuolat ir laikinai gyventi šalyje suteikimo, vizų išdavimo bei elektroninio rezidento statuso suteikimo tvarka. Taip pat draudžiamas Rusijos piliečių judėjimas per Europos Sąjungos (ES) išorės sieną, o atvykstantieji vertinami dėl papildomų rizikų.
Be to, teisės aktu apribota Rusijos piliečių teisė Lietuvoje įsigyti nekilnojamojo turto, įvežti Rusijos ir Baltarusijos kilmės žemės ūkio produktus ir pašarus, Ukrainos grivinas.
Nors Vyriausybė Seimui pateikė siūlymą tik pratęsti šiuo metu galiojančias sankcijas, Seimo komitetuose palaikymo sulaukė grupės konservatorių siūlymas sugriežtinti ribojamąsias priemones. Politikai ragina nustatyti, jog būtų galima naikinti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams išduotą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jeigu šie per pastaruosius 3 kalendorinius mėnesius daugiau kaip kartą vyko į šias šalis agresores.
Pažymima, jog būtų numatomos ir atitinkamos išimtys – pavyzdžiui, ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius krovinių ir keleivių vežimus vykdančiose įmonėse, vykdantiems tarptautinius vežimus į ES valstybes ar iš jų, vykstant per Lietuvą tranzitu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!