Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Koks bendras aukštojo mokslo lygis, toks lygis ir mokykloje, nereikia apsimesti, kad nėra išlygų, protekcijų ir t.t. Ir nieko kitaip nebus, kol aukštosios mokyklos nepareikalaus lygio - ne pinigų, o lygio. O tam jas reikalinga labai labai gerai finansuoti. O kad finansuoti, reikia kurti valstybėje pridėtinę vertę, o ne gyventi iš pašalpų ir nuo projekto iki projekto.
Esu mokytoja. Mokau per 200 mokinių. Dar rugsėjį visiems mokiniams pranešiau, kad skiriu 2 valandas per savaitę (savo asmeninio laiko - nemokamai) mokinių konsultavimui. Laikas pakankamai patogus. Spėkit, kiek ateina per savaitę mokinių? Vidurkis - 1,5 mokinio :-) Kai tikrinu namų darbus: „Nesupratom!“. Klausiu, kodėl neatėjo į konsultacijas? Pasižiūri kaip į nenormalią: „nejuokinkit, aš turiu su chebra ką veikti po pamokų, o ne į jūsų konsultacijas vaikščioti“.
Tai kaip man, mokytojai, padėti tam per pamokas varnas gaudančiam mokiniui, kuris viena ranka maigo išmanųjį telefoną, o kita ranka - iPad`ą. Kaip tu jį sudominsi?! Jam seniai nerūpi mokslas. Tėvai perka, ko tik jo širdis geidžia. Jis visko pertekęs. Jam jau niekas neįdomu. Mokytojui belieka kokį Go-go sušokti, kad toks „mokinys“ bent jau atkreiptų į mokytoją dėmesį per pamoką... Hiperbolizuoju, bet...
Tai kaip man, mokytojai, padėti tam per pamokas varnas gaudančiam mokiniui, kuris viena ranka maigo išmanųjį telefoną, o kita ranka - iPad`ą. Kaip tu jį sudominsi?! Jam seniai nerūpi mokslas. Tėvai perka, ko tik jo širdis geidžia. Jis visko pertekęs. Jam jau niekas neįdomu. Mokytojui belieka kokį Go-go sušokti, kad toks „mokinys“ bent jau atkreiptų į mokytoją dėmesį per pamoką... Hiperbolizuoju, bet...
DĖL SNORO AFEROS PLĖŠIKĖI D.GRYBAUSKAITĖI APKALTĄ IR Į KALĖJIMĄ!
Nemokšiškumas didės.Turiu omeny rašymą,skaičiavimą.Trūksta tėvų ir vaikų bendravimo.Ir disciplinos šeimoje.Blogi pažymiai - jokių kompiuterių ,jokių mobiliakų.Ir dar.Vyksta tėvų lenktyniavimas-kas gražiau aprengs savo atžalą,kas mandresnį telefoną nupirks,kas mandresnę kosmetiką mergaitėms ,kas brangesnes cigaretes nupirks.naujesnį auto nupirks.Kam mokslas.Jiems atrodo,kad tai niekad nesibaigs.Nuo mokytojų daug priklauso.Kaip veda pamokas,kaip sudomina mokinius.Bet nenusiminkim-norinčiu mokytis užteks.
Tikrai taip ir yra.
@mokytoja
O iš kur tokie tėvai randasi?
kas cia raso apie vaiku prievoles ir atskomybe- parodykit nors viena suagusi, kuris elgiasi atsakingai, o prievoles- tai diktaturiskai mastanciu ismislas. Zmogus gimsta LAISVAS ir tam, kad ji isnaudoti sitema sugalvojo prievoles. Samoningam zmogui tokiu dalyku nereikia, o jei zmogaus samone "slubuoja" tai jokios prievoles jo nepakeis.
Galutinis tikslas vienas- parodyti, kad tevai nesugeba aukleti savo vaiku ir vaiku auklejima privalo perimti valstybe.
Galutinis tikslas vienas- parodyti, kad tevai nesugeba aukleti savo vaiku ir vaiku auklejima privalo perimti valstybe.
@sharas
Štai tokie "tėveliai" dažniausiai ir piktinasi, kad mokykla neišmokė, mokytojai nesugebėjo gražiai "krakoviako" sušokti, kad sudomintų vaikutį savo dėstomu dalyku ir dėl to jų vaikutis liko beraštis. SIAUBAS. ĮSIVAIZDUOJU KAIP TAMSTA MOKYTOJUS ANT BLAKSTIENŲ STATOTE. Kažin, o savo kokią nors atsakomybę ar pareigą atsimenate?
Mokiniams, kurie sirgo kiekvienoje mokykloje yra nustatytos taisyklės, kaip jie galėtų likviduoti spragas- kada konsultuotis, iki kada atsiskaityti, kaip atsiskaityti. Tai žino mokiniai, galėtų tuo pasidomėti ir suinteresuoti tėvai. Niekas nesako, kad paauglystė lengvas laikotarpis. Kaip suprantu turite problemų su vienu vaiku, o kiekvienas mokytojas mokina apie 100 vaikų. Kaip jūs manote ar mokytojas gali fiziškai pasikalbėti su kiekvieno iš jų tėvais, jei tėveliai nerodo iniciatyvos. Juk būna susirinkimai, atvirų durų dienos, mielu noru mokytojai bendrauja su visais tėveliais, atėjusiais į mokyklą jiems patogiu laiku. Nelengva visiems- ir tėvams ir mokytojams, bet reikia dėl bendro tikslo, vaikų gerovės, pasistengti labiau, nieko nekaltinant. Sutikim- išlepinom savo atžalėles, neturi jie atsakomybės jausmo, o be atsakomybės tik išsisukinėjimus ir girdime.
@to nuomonė
Visiškai su Jumis sutinku. Kaip taisyklė, gerai besimokančiųjų mokinių tėvai būna mokyklos slenksčius numynę, o nepažangiųjų - nei akių neparodo. Kiek teko būti tėvų susirinkimuose, dažniausiai bendraudavome tie, kurie ir taip beveik viską apie vaikus žinodavome, nes klasės vadovei ir mokytojams gyvent neduodavome :) pastoviai skambindavome arba lankydavome mokytojus, norėdami išsiaiškinti kokios kyla problemos su mūsų atžala, ko trūksta, kad rezultatai būtų dar geresni. Nėra buvę, kad pedagogas ar klasės vadovė atstumtų, nenorėtų kalbėtis, maža to, suorganizuodavo daugiau pasimatymų su pedagogais, net tais, su kuriais lyg ir nebūdavo dėl ko diskutuoti (ačiū jiems labai). Na o preblematiškų vaikų tėvų taip ir nepamatėm per 4 mokslo metus.
@to nuomonė
Bendras mokyklos susirinkimas per pusmetį kartą. Po susirinkimo tėvai laksto po mokytojų kabinetus ir stovi eilutėje, laukdami pabendravimo su dalykų mok. Aišku, galima ateiti bet kada per pertrauką. Išsamus pokalbis aplink zujant vaikams? O apie 100 vaikų,- teisingai. Todėl ir dzin, kad jie skirtingi . Vienas pasiūlymas - ieškokite korepetitoriaus, kreipkitės į psichologą. Konsultacijos seniai užmirštas dalykas, nes už jas papildomai niekas nemoka. Rašote gal iš anų laikų, bet tada buvo klasės tėvų komitetas ir mokinių nebuvo mažiau, bet auklėtojams laiko užtekdavo ir namuose aplankyti. O dėl išlepinimo tai pigiausias argumentas šiems laikams. Tur būt iš išlepimo taip dažnai žudosi mokiniai? Ar todėl, kad tai kas vyksta mokyklose nuo tėvų slepiama? Mokytojai visada teisūs prieš tėvus, kas ir teigiama šiame str. Niekas neneigia, kad su šių laikų vaikais lengva dirbti, bet jie to mokėsi, o kas padeda tėvams? Į ką kreiptis jei yra problemų, į tokius, kurie skelia išvadą - išlepinote ir turit. Ir dar, rašiau ne apie vieno vaiko problemą, deja, o apie tris užaugintas vaikų kartas per kelias mokyklas.
As manau, kad daugeki atveju kalti mokytojai, Teko paciai susidurti su mokytoju abejingumu. Mano sunus mokesi pradineja mokykloje, kurioje klase buvo atrinkta pasiturinciu teveliu ( verslininkai, teisejai, advokatai ir tos pacios mokyklos mokytoju vaikai). Nesileisiu i smulkmenas bet turejau labai daug bedu, vaikas verkdavo ir sakydavo kad inai manes nekencia kodel as turiu mokitis. Iki isvykstant i anglija galvojau kad niekada nepriversiu mokytis,kokiu tik bausmiu nebuvo po menesi i lauka neiseidavo visi tv. buvo uzdrausti telefonai ir t.t.
Bet as klydau. Cia gal ir mokslas prastesnis kaip visi bando sakyti, tik viena zynau, kad dabar mano vaikas vieno didziausiu Londono koledzu ira vienas geriausiu is penkiu mokiniu.Cia su juo elgesi kaip su zmogum o ne kaip su atkieku maisu.
Bet as klydau. Cia gal ir mokslas prastesnis kaip visi bando sakyti, tik viena zynau, kad dabar mano vaikas vieno didziausiu Londono koledzu ira vienas geriausiu is penkiu mokiniu.Cia su juo elgesi kaip su zmogum o ne kaip su atkieku maisu.
@Aura
Gerabiama Aura, jeigu ir Jūsų sūnus besimokydamas Anglijos koledže daro TIEK GRAMATINIŲ KLAIDŲ trumpame rašto darbelyje kiek Jūs, visiškai sutinku, kad Lietuvos mokykloje jam nevieta, o Anglijoje jis - savas tarp savų. Kiek man pačiai teko susidurti su ugdymo procesu DB, ten ir abiturjentų klasėje informacija pateikiama žaidimų forma. Tuomet kyla klausimas: kada žmogus subręsta normaliam mokymui(si)?
Taip, Optimistei pritariu.
Šaunuolė tiesiai, šviesiai, aiškiai, dar nesuprantu kaip gali dirbti mokytojai tokiomis sąlygomis, tėvų ambicijos ir išsidirbinėjimas o ch o, bet kaip sako kaip pasiklosi taip išsimiegosi, tik gaila mokytojų.
@gaila mokytojų
Mokytojai visi be ambicijų? Jie ir prieš tėvus elgiasi kaip mokytojai. Neieško bendrų sprendimų, tik išsako priekaištus, nes taip paprasčiau. O į tėvų priekaištą teko girdėti atsakymą - kiek moka, taip ir dirbam. Tik mokytojo atlygis didesnis už aukštosios mokyklos lektoriaus su magistro laipsniu. Gerų pedagogų yra, bet jiems ir gailesčio nereikia, o didesnės daugumos tikrai reikia gailėti.
REKLAMA
REKLAMA
Blogos mokyklos? O gal niekam tikę tėvai?