• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsakomybė dėl to, kad po pateikimo nebuvo pritarta partnerystės įstatymo projektui, tenka valdančiajai koalicijai – diskusijų reikėjo daugiau, sako išrinktoji opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė. 

Atsakomybė dėl to, kad po pateikimo nebuvo pritarta partnerystės įstatymo projektui, tenka valdančiajai koalicijai – diskusijų reikėjo daugiau, sako išrinktoji opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė. 

REKLAMA

„Iš tikrųjų matyt, kad reikėjo valdančiajai daugumai – liberalams ir konservatoriams – daugiau diskutuoti ir aptarti šitą klausimą“, – antradienį BNS sakė ji. 

„Aš tik taip galiu įvertinti, nes, tiesą pasakius, pritrūko valdančiųjų balsų tam, kad tas įstatymo projektas būtų pateikimo stadijoje priimtas“, – teigė europarlamentarė. 

Anot jos, šis projektas buvo pateiktas itin greitai, o tokiam jautriam klausimui spręsti tikrai reikia daugiau aptarimo ir diskusijų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kuo daugiau diskusijų – tuo geriau ir nebūtinai šiuo klausimu, bet apskritai visais tokiais jautriais visuomenei klausimais, tikrai turi būti daug plačiau apsikeista nuomonėm“, – sakė V. Blinkevičiūtė. 

REKLAMA

Ji taip pat pažymėjo, kad apie partnerystės įstatymo projektą yra diskutuojama ir bus toliau diskutuojama socialdemokratų frakcijoje bei partijoje. 

„Mes visą laiką diskutuojame ir diskutuosime, matyt, ir ateityje. Natūralu, kad turi būti aptarti šie klausimai tiek frakcijoje, tiek partijos atitinkamuose organuose, ar tai būtų valdyba, ar prezidiumas, ar taryba“, – teigė LSDP pirmininkė. 

Komentuodama frakcijos balsavimo rezultatus, kai šeši socialdemokratai pritarė projektui, o penki – nepritarė, ji teigė, kad vieningo sprendimo dėl balsavimo nebuvo priimta. 

REKLAMA
REKLAMA

„Frakcija turi teisę elgtis pagal savo įsitikinimus ir buvo priimtas toks sprendimas, kad kiekvienas frakcijos narys balsuoja taip, kaip jam atrodo, čia jokios prievartos būti gi negali“, – sakė V. Blinkevičiūtė. 

Seimas antradienį nepritarė projektui dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo. Už projektą po pateikimo balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, septyni susilaikė. Nepritarus po pateikimo, kitu balsavimu projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš projektą balsavo Darbo partijos, Lietuvos regionų frakcijų nariai, 12 konservatorių, du liberalai, penki socialdemokratai, 21 „valstietis“, du Mišrios Seimo narių grupės nariai.

Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Projektu partnerystę siūlyta apibrėžti kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

REKLAMA

Projekte buvo nurodoma, kad tie santykiai grindžiami pastoviais „emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagalbos, pagarbos ir ar panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“. 

Buvo siūloma, kad Partnerystės įstatymas įsigaliotų nuo 2022 metų sausio 1 dienos.

Projektą kartu su Liberalų sąjūdžio vadove V. Čmilyte-Nielsen pateikė Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė, taip pat Žmogaus teisių komiteto vadovas, Laisvės partijos atstovas T. V. Raskevičius ir šio komiteto narys konservatorius Andrius Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų