„Žmogaus teisės mums visada buvo ir bus svarbu. Labai svarbu, kad per mūsų valdymo laikotarpį, jeigu rinkėjai mums suteiks tą valią, neatsitiktų taip, kad mes suskaldome valstybę. Čia yra pats blogiausias dalykas, kas įvyko per konservatorių valdymą“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje teigė V. Blinkevičiūtė.
„Mums, atvirkščiai, reikia išauginti tolerancijos lygį. Kad visi žmonės, kad ir kur jie begyventų, suprastų, kad visi žmonės yra lygūs ir visais žmonėmis turi būti lygiavertiškai pasirūpinta. Šitą aš jums garantuoju, kad mes, socialdemokratai, ugdysime tą tolerancijos lygį visose srityse“, – pridūrė ji.
Pasak socialdemokratų lyderės, nors partijos programoje nėra aiškiai išskirta partnerystė, jos vadovaujama politinė jėga sieks išspręsti visoms socialinėms grupėms kylančias problemas.
„Mūsų programoje yra viska įrašyta ir labai aiškiai, kad mes tikrai stengsimės išspręsti visų žmonių problemas, kurios iškyla. Lygiai taip pat ir dėl homoseksualių žmonių. Žmonės turi suvokti, kad pasaulis keičiasi, žmonių yra visokių. Tą reikia išaiškinti ne tyčiojantis, akcijas vykdant, ne kitus pažeminant, bet pavyzdžiais“, – dėstė V. Blinkevičiūtė.
LSDP programoje yra numatytas kovos prieš diskriminaciją dėl lytinės orientacijos punktas.
„Kovosime prieš diskriminaciją dėl lytinės orientacijos. Valstybė turi pripažinti lygias teises visiems žmonėms sukurti ir palaikyti bendro gyvenimo poroje santykius. Skirsime deramą dėmesį kovai su neapykantos nusikaltimais nukreiptais prieš LGBT asmenis, taip pat su kitomis socialinės ir institucinės diskriminacijos šių asmenų atžvilgiu formomis“, – skelbiama socialdemokratų programoje.
Tuo metu praėjusią savaitę socialdemokratas Gintautas Paluckas teigė, kad tos pačios lyties asmenų partnerystės įstatymas daugumos palaikymo nesulauks nei šiame, nei būsimame Seime, o diskusijomis apie jį neverta erzinti visuomenės.
„Jeigu kalbame apie partnerystę, tai šis siūlymas iš esmės sprendžia tam tikras socialines teises tos pačios lyties asmenų. Jas galima spręsti galbūt ir kitomis priemonėmis, tačiau tas priemones vis tiek reikia priimti“, – LRT laidoje „Dienos tema“ teigė G. Paluckas.
ELTA primena, kad šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą. Visgi, ar klausimas dar sugrįš į parlamento darbotvarkę, nėra aišku.
Šiuo projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!