• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nenorintys išklausyti gyventojų nuomonių Biržų vadovai ketina su jais bendrauti internetu.

Tačiau vargu ar „elektroninė demokratija" pasieks rajono gyventojus, nes pusei jų internetinis ryšys neprieinamas.

REKLAMA
REKLAMA

Biržų rajono savivaldybės taryba nusprendė imti iki dviejų milijonų litų paskolą. Jos prireikė Europos Sąjungos ar kitos tarptautinės paramos lėšomis finansuojamiems projektams, prie kurių reikėtų prisidėti savo lėšomis ir savivaldybei.

REKLAMA

Tarybos nariams buvo padalyti Biržų rajono administracijos investicinių projektų sąrašai. Tarp 34 įgyvendinamų ir numatytų įgyvendinti projektų dėmesį patraukė gana įdomūs pavadinimai - pavyzdžiui, „Elektroninė demokratija Biržų rajono savivaldybėje".

Tarybos posėdžio metu paskolos būtinybę aiškinusiai Biudžeto skyriaus vedėjai Daliai Šarkūnienei rajono politikai turėjo klausimų.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalsąjūdietis Kęstutis Slavinskas suabejojo, ar sunkmečiu nereikėtų susilaikyti nuo paskolų, ir pasiūlė imtis taupymo programų. D. Šarkūnienė aiškino, kad savivaldybėje lėšos taupomos. „Daugiau taupyti nebėra ko", - tikino Biudžeto skyriaus vedėja.

Tėvynės sąjungos ir krikdemų partijos nariui Vytui Jareckui parūpo sužinoti, kaip atrodys ta „elektroninė demokratija" Biržų rajono savivaldybėje, kurios įgyvendinimo ketinama imtis. Tačiau į šį klausimą Biudžeto skyriaus vedėja atsakyti nesiryžo. Jai į talką prie mikrofono atskubėjo Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Zita Marcinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Iš jos tarybos nariai išgirdo kad už „europines" ir savivaldybės lėšas bus vykdomas projektas „betarpiškumui su gyventojais užtikrinti". Elektroninėmis priemonėmis gyventojai galės ne tik susipažinti su valdžios sprendimais, bet ir juos komentuoti, išsakyti nuomones bei teikti pasiūlymus. Bus daromi tarybos posėdžių vaizdo įrašai, kuriuos žmonės galės matyti internete.

REKLAMA

Tokie siekiai rajono tarybos posėdžio metu nuskambėjo netrukus po to, kai prie mikrofono bandė prieiti Biržų miesto gyventoja Birutė Kvedaravičienė.

Apie kapinių sklypą norėjusią kalbėti moterį meras prie mikrofono pakvietė po to, kai sprendimas jau buvo priimtas. B. Kvedaravičienei suabejojus, ar jai beverta kalbėti, rajono vadovas ironiškai pareiškė „Galit ir nekalbėti".

REKLAMA

Vos tik biržietė pradėjo uždavinėti klausimus, t. y. betarpiškai bendrauti su valdžia, rajono meras socialdemokratas Regimantas Ramonas jai įsakmiai paliepė: „Sėskite į savo vietą!"

Tai jau ne pirmas kartas, kai į tarybos posėdžius atėjusius ir neparankius klausimus iškeliančius piliečius rajono vadovas žemina visų akivaizdoje. Ne vieną sykį dėl neetiško elgesio jis yra sulaukęs tarybos narės Irutės Varzienės pastabų. Tačiau praėjusiame posėdyje mero rodoma nepagarba moteriai, norėjusiai išsakyti savo nuomonę, buvo sutikta tyloje. Kaip jau įprasta, tylėjo ir tarybos etikos sergėtojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik po išraiškingos Z. Marcinkevičiūtės kalbos apie „elektroninės demokratijos" siekius savivaldybėje nebeištvėrė K. Slavinskas.

Anot jo, valdžios atstovams pirmiausia reikėtų išmokti bendrauti su žmonėmis ne virtualioje erdvėje, o tiesiogiai. „Elektroninės demokratijos" projektą jis prilygino Boeing'o pirkimui neturint pilotų.

Beje, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje duomenimis, net 43 proc. lietuvių nėra naudojęsi internetu. Vadinasi, maždaug pusė rajono gyventojų Biržų savivaldybės „elektroninės demokratijos" vaisių neparagaus.

Rasa Panelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų