Taip pat merė pasakojo, kad nemažai apleistų pastatų jau yra parduota ir pradėti vykdyti nauji projektai, jie prisidės prie Birštono kurorto gražinimo. Pradėtos tvarkyti poilsio vietos, parkai, kitos vietos, kurių pageidauja poilsiautojai.
Didelis dėmesys šiuo metu skiriamas šalia miesto esantiems vandens telkiniams. Ties įvažiavimu į miestą liepą – rugpjūtį turėtų prasidėti statybų darbai. Prie pirmojo vandens telkinio numatomas baseinų įrengimas. Antrame ežerėlyje yra idėjų įrengti fontaną, kuris iš tolo pasitiktų į Birštoną atvykstančius svečius. O trečiasis telkinys turėtų tapti maudymosi vieta, su įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis.
Daugiausiai planų yra naujojoje miesto dalyje. Ten numatomi visi didieji projektai. Birštono merė teigia, kad senojoje miesto dalyje neturėtų iškilti didelių pastatų. Šioje dalyje labiau orientuojamasi į kultūros išsaugojimą.
Nemažai diskutuojama apie Nemuno išvalymą, nes ties Birštono kurortu susidaro sąnašos. Taip pat planuojama įrengti nedidelių laivelių uostą, taip dar labiau plėtojant vandens pramogų turizmą.
Lyginant šiuos metus su praėjusiais, Birštone atsidarė nemažai naujų maitinimo įstaigų, tokių kaip picerijos, sushi restoranai, ko ankščiau miestas neturėjo. Maitinimo įstaigų poreikis auga, todėl tikimasi, kad netolimoje ateityje kurorte įsikurs dar daugiau naujų kavinių.
Birštono kurorto konkurentas visada buvo Druskininkai, tačiau merė mano, kad poilsiautojų tikrai neturėtų mažėti, nes miestai renkasi skirtingus lankytoju traukos centrus.
„Druskininkai daugiau orientuojasi į pramogas, o mes daugiau liekam kaip kurortas, kurio pagrindinė strategija yra sveikatos paslaptys: vaistažolės, purvo vonios, mineraliniai vandenys ir kt.“, – tikino Nijolė Dirginčienė.