„Padarę atsekamumo tyrimą įsitikinome, kad galimai užteršta žaliava nebuvo tiekta jokiems kitiems klientams (išskyrus „Maximą“ – BNS) ir nebuvo naudojama kitų mėsos gaminių gamyboje“, – BNS komentavo „Biovela Group“ vadovas Audrius Kantauskas.
Anot įmonės, vasario 7 dieną gavusi informacijos apie galbūt užterštą produkciją, ji ėmėsi visų veiksmų, kad galbūt salmonelėmis užkrėsta mėsa ir jos produkcija nepatektų į rinką.
„Maximos“ atstovė Ernesta Dapkienė BNS pranešė, kad „Biovelos“ mėsos tinklo parduotuvėse per daugiau nei savaitę buvo parduota apie 11 tonų. Anot jos, sustabdžius prekybą visa mėsa, buvo utilizuota beveik 200 tonų mėsos, bendrovė patyrė apie 0,5 mln. eurų nuostolių.
„Biovela“ teigia, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atlikti papildomi tyrimai vasario 8 dieną parodė, kad įmonės higienos procesai atitinka normas.
„Biovela“ pabrėžia, kad salmonelės ypač greitai dauginasi netinkamoje temperatūroje laikomoje arba nehigieniškai tvarkomoje mėsoje, kiaušiniuose, žuvyje ar pieno produktuose ir iš jų pagamintuose patiekaluose.
VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pirmadienį teigė, kad apie nesaugią „Biovelos“ mėsą „Maxima“ žinojo dar vasario 3 dieną, nors tarnybai pranešė tik vasario 7 dieną.
Pasak jo, nesaugi mėsa parduotuvių lentynose, tikėtina, buvo keletą dienų. Anot jo, į rinką iš viso pateko trys nesaugios „Biovelos“ mėsos partijos – apie 20 tonų.
Pats prekybos tinklas sako delsęs apie užkratą informuoti VMVT, nes laukė tyrimų rezultatų.
„Maxima“ dėl mikrobiologinės taršos salmonelėmis „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje prekybą visa šviežia mėsa sustabdė praėjusį penktadienį. Šeštadienį prekyba mėsa buvo atnaujinta, išskyrus „Biovelos“ produkciją.