Vyriausybė pritarė siūlymams steigti regioninius bendrosios pagalbos centrus. Teigiama, kad ištikus nelaimei tokie centrai galės daug greičiau suteikti pagalbą atokiai nuo sostinės gyvenantiems žmonėms.
Bendrojo pagalbos centro (BPC) plėtros programai įgyvendinti iš biudžeto penkeriems metams skirta 80 mln. litų, rašo "Lietuvos žinios".
Iki šiol BPC telefonu 112 naudojosi tik Vilniaus regiono gyventojai. Visur kitur žmonėms tekdavo kreiptis tiesiai į teritorinius policijos komisariatus, ugniagesius ar greitosios pagalbos medikus. Regioniniai centrai veiks ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Alytuje.
"Įdiegiamas vieno langelio principas. Prireikus skubios pagalbos bet kuris Lietuvos gyventojas galės skambinti 112 ir pas jį skubiai atvyks specialistai", - dienraščiui sakė BPC viršininkas Artūras Kedavičius.
Pasak jo, BPC kol kas kontroliuos medikų bei ugniagesių pajėgas. Ateityje į BPC darbą planuojama įtraukti ir policiją. Dabar pagalba teikiama atsižvelgiant į teritorijas. Sakysime, greitosios pagalbos stotis Vilniuje yra Pašilaičiuose, todėl į bet kurį miesto kampelį medikai vyksta būtent iš Pašilaičių. Suvienijus BPC administravimą į nelaimės vietą vyks tas greitosios pagalbos automobilis, kuris yra arčiausiai, neatsižvelgiant į administracinį suskirstymą.
Į BPC iš bet kurio telefoninio ryšio tinklo skambinama nemokamai. Tai numato ES direktyvos. Telefoninio ryšio operatorius taip pat privalo nurodyti telefoną, iš kurio skambinama.
"Jei žmogui reikia skubios pagalbos, jokie privatumo kriterijai negalioja. Mes turime žinoti, kur vykti, ir privalome suspėti atvykti laiku", - teigė A.Kedavičius.