Savo bute sugėrovę nudūręs ir ištempęs jos lavoną į koridorių Tomas Tursa (39 m.) nubaustas 12 metų laisvės atėmimo bausme.
Landynė bute
T. Tursa, kaimynų pramintas Gėlele, po skyrybų apsigyveno vieno kambario bute bendrabutyje. T. Tursą išlaikanti motina pati buvo nuo sūnaus nukentėjusi – šis buvo ją užpuolęs ir sužalojęs peiliu. Kaip tik dėl agresyvaus būdo T. Tursą buvo palikusi ir žmona su sūneliu – per vieną kivirčą T. Tursa net grasino vaiką išmesiąs per langą.
Įsikūręs bendrabutyje, T. Tursa savo butą pavertė landyne – čia dažnai lankydavosi asocialūs, alkoholį ir kvaišalus vartojantys asmenys, buvo keliamos triukšmingos išgertuvės. Nuo narkotikų apdujęs Gėlelė po bendrabučio koridorių lakstydavo be kelnių, peiliu grasino ne vienai kaimynei, tad gyventojai nuolat kviesdavo policiją. Net 50 kartų T. Tursa buvo nubaustas administracine tvarka, bet tai jo nuo siautėjimo neatgrasė. Bandė gydytis ir psichiatrijos ligoninėje, ir priklausomybių centre, bet gyvenimo būdo pakeisti taip ir nesugebėjo.
Pernai birželio pradžioje T. Tursa kvaišinosi narkotikais, o kad poveikis būtų dar stipresnis – su likimo draugais užsuko į aludę išmaukti keleto bokalų. Alaus pasirodė per mažai, tad Gėlelė nusprendė keliauti į „načnyku“ vadinamą naktinį kioskelį. Ten jis ir sutiko R. Kvietkauskienę.
Pirmą invalidumo grupę turinti R. Kvietkauskienė taip pat vartojo narkotikus, o dėl nesirūpinimo mažamečiu sūnumi jai buvo apribotos motinystės teisės. Dažniausiai glausdavosi pas savo tėvus, kurie augino jos sūnų. Moteris taip pat bandė gydytis nuo priklausomybės kvaišalams, bet visiškai jų atsisakyti nepajėgė.
Ištempė į laiptinę
Taigi T. Tursa pakvietė sutiktąją R. Kvietkauskienę į svečius. Nusipirkę „bambalį“ sidro bei pigaus vyno, abu patraukė į bendrabutį.
Ten abiem linksmai begurkšnojant svaigalus, R. Kvietkauskienė pasiūlė T. Tursai „pasisvaiginti rimčiau“ ir susiruošė pirkti narkotikų. T. Tursa tokiam viešnios norui neprieštaravo – davęs jai laiptinės durų raktus, pats prigulęs ant sofos užsnūdo.
Apie trečią nakties sugrįžo apsvaigusi R. Kvietkauskienė ir puolė T. Tursą žadinti, kad būtų galima tęsti „balių“. Nežinia, ar supykęs dėl to, kad buvo prikeltas iš miego, ar apsvaigęs nuo išgerto alkoholio (kraujyje vėliau rasta 2,25 promilės), T. Tursa griebė peilį ir smeigė viešniai į krūtinę... Krauju apsipylusi moteris dar spėjo ištarti: „Tomai, tu man įdūrei!..“ Šiuos moters žodžius girdėjo ir už sienos gyvenantys kaimynai, bet kadangi buvo įpratę prie nuolatinio triukšmo, sklindančio iš T. Tursos buto, į moters aimanas dėmesio nekreipė.
Pasodinęs ant sofos R. Kvietkauskienę, Gėlelė išėjo į lauką. Paskui teisme jis lyg ir teisinosi ketinęs ieškoti pagalbos, bet sutikęs praeivius, tiesiog paprašė cigaretės... Grįžęs į butą pamatė, jog R. Kvietkauskienė nebešneka, tad ištempė ją į laiptinę ir paliko. Pats grįžęs į butą ramiai užmigo.
Moters kūną pastebėjo iš šokių grįžę vaikinai ir iškvietė medikus.
Netrukus T. Tursą pažadino į jo duris pasibeldę policininkai. Kruviną peilį jie rado besivoliojantį ant stalo. Vedamas pro sugėrovės lavoną T. Tursa suglumo ir išsigando, bet pareigūnams nesipriešino.
R. Kvietkauskienės tėvai prašė teismo priteisti iš T. Tursos po 150 000 litų neturtinės žalos atlyginimo. Teismas ieškinio sumą gerokai sumažino ir priteisė abiem po 47 400 litų. Nužudytosios sūnui priteista 97 400 litų neturtinės žalos. Du kartus už vagystes teistam T. Tursai prie skirtosios bausmės teismas pridėjo dar metus ankstesnės bausmės ir pasiuntė jį kalėti 13 metų.
Giedrė POTELIŪNAITĖ