Sanatorijos vadovo pavaduotoja Džema Kisel BNS sako, kad Baltarusijos piliečiai į sanatoriją atvykti nebegali, nes Lietuva jiems neišduoda vizų.
„Iš Baltarusijos negalima atvažiuoti. Negalima gauti vizų“, – BNS tvirtino Dž. Kisel.
Pagal Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymą vizų išdavimas baltarusiams sustabdytas nuo 2023-ųjų gegužės. Jie į sanatoriją gali atvažiuoti, jeigu turi Šengeno vizą.
Tačiau, Dž. Kisel teigimu, sanatorija nėra ištuštėjusi, tačiau vaikų korpusas stovi tuščias.
„Užimtumas normalus, žmonių yra daug, turime poilsiautojų, viskas gerai. Ne tik lietuviai, bet ir iš kitų šalių. Iš visos Europos. Daugiausia savaitgaliais planuoja pailsėti, savo sveikatą pagerinti“, – tvirtino ji.
„Nėra ką aptarnauti. Klausimas ne mums“, – aiškino Dž. Kisel, paklausta, kodėl vaikų korpusas nepritaikomas suaugusiems ar vaikams iš kitų šalių.
Pasak jos, sanatorijos vadovas Ilja Epifanovas dirba nuotoliu. Šiam Baltarusijos piliečiui pernai gruodį Migracijos departamentas panaikino leidimą gyventi Lietuvoje dėl grėsmės nacionaliniam saugumui, jis prieš Kalėdas buvo neįleistas į šalį.
„Dirbame nuotoliniu būdu, nuolat galime kalbėtis, aptarti klausimus, priimti sprendimus. Nesunku taip dirbti“, – teigė Dž. Kisel.
2020 metų gruodį dėl Europos Sąjungos (ES) Baltarusijai įvestų sankcijų bankas „Swedbank“ buvo įšaldęs sanatorijos sąskaitas, kurios buvo atblokuotos 2021-ųjų liepą. Pusmetį sanatorija buvo uždaryta.
„Belorus“ iki 2021 metų birželio vidurio priklausė Baltarusijos prezidento reikalų valdybai, kuriai vadovavo į ES sankcijų sąrašus daugiau nei prieš dešimtmetį įtrauktas Viktoras Šeimanas, tačiau 2021 metų birželį jam išėjus į pensiją sanatorija Aliaksandro Lukašenkos įsakymu buvo perduota Baltarusijos visuomenės sveikatingumo ir sanatorinio-kurortinio gydymo respublikiniam centrui.
„Sodros“ duomenimis, dabar sanatorijoje dirba 181 žmogus.