• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijos teismas už šioje šalyje gyvenusio uzbeko nužudymą ir vagystę lietuviui skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis atliks Lietuvoje. Dar vienas lietuvis šioje byloje išteisintas.

REKLAMA
REKLAMA

Belgijos Heno provincijos Monso apygardos teisme, kur buvo nagrinėjama dviejų Lietuvos piliečių baudžiamoji byla, liudijo ir Ukmergės rajono apylinkės prokuroras Šarūnas Šimonis.

REKLAMA

Ukmergiškiai 49 metų A. A. ir A. K. buvo kaltinami 2007 metų kovą Belgijoje, Šarlerua mieste, įsibrovę į uzbeko I. Z. butą ir, naudodami fizinę jėgą prieš šeimininką, reikalavę grąžinti skolą, taip pat pavogę I. Z. priklausantį turtą. Dėl patirtų sužalojimų I. Z. mirė, teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokuroro Š. Šimonio, A. A. ir A. K. kaltės klausimą svarstė ir sprendė teismas, kurio sudėtyje buvo ne tik trys profesionalūs teisėjai, bet ir dvylika įvairaus amžiaus ir turtinės padėties prisiekusiųjų. Jais tampama pagal ypatingą teisinę prisiekusiųjų atrankos sistemą.

Didžioji prisiekusiųjų dauguma nusprendė, kad A. A. dėl jam pareikšto kaltinimo yra nekaltas, o jo bendrininkas A. K. buvo pripažintas kaltu. Teisėjų kolegijai teliko paskirti bausmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2007-2008 metais prokuroras Š. Šimonis vykdė Šarlerua ikiteisminio tyrimo teisėjo teisinės pagalbos prašymą. Kartu su Ukmergės rajono policijos komisariato ir Šarlerua federalinės kriminalinės policijos pareigūnais prokuroras nustatė nusikaltimo padarymu įtartus A. A. bei A. K. ir juos sulaikė. Vadovaujantis Konvencija dėl ekstradicijos tarp Europos Sąjungos valstybių narių, ukmergiškiai buvo perduoti Belgijai.

Pasak Š. Šimonio, iš pradžių įtariamasis A. A. kategoriškai neigė, kad dalyvavo įvykdant nusikaltimą. Tačiau vėliau prokurorui jis davė nuoširdžius parodymus, atskleisdamas bylos tyrimui reikšmingų aplinkybių. Teisme liudijęs prokuroras Š. Šimonis pabrėžė, kad A. A. prisipažinimas buvo nuoširdus ir atviras, be to, A. A. pripažino savo kaltę ir gailėjosi nusikaltęs. Tai ir buvo bene pagrindinės priežastys, kodėl ukmergiškis A. A. buvo išlaisvintas teismo rūmuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų