Pareigūnams tiriant dvidešimtmetės studentės Justinos Šikšniūtės žmogžudystės bylą, parlamentaras socialdemokratas Albinas Mitrulevičius „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ teigė manantis, kad tikslinga griežtinti bausmes už pačius sunkiausius nusikaltimus:
„Vienintelė priemonė, norint sustabdyti tokius ypatingai žiaurius nusikaltimus - didinti bausmes. Už tokius nusikaltimus turėtų būti skiriamos 30 ar 40 metų bausmės, kaip yra kitose valstybėse. O ne iki 20 metų, kaip yra Lietuvoje dabar. Gal tuomet tie nusikaltėliai pajustų tokių bausmių griežtumą ir tai juos sustabdytų nuo planuojamo nusikaltimo vykdymo. Dabar gi, atlikęs bausmę nusikaltėlis po, sakykim, 20 metų išeis į laisvę ir puikiausiai gyvens. Kaip žinoma, Lietuvoje mirties bausmė netaikoma, todėl mes kitų priemonių lyg ir neturime“, - sakė parlamentaras.
Tuo metu kriminologas, Vilniaus Pažangių studijų instituto direktorius Algimantas Čepas teigė, jog siūlymai griežtinti bausmes, teikiami neatsižvelgiant į kriminogeninę situaciją, esą neturėtų nusipelnyti visuomenės dėmesio:
„Nužudymų skaičius per pastarąjį dešimtmetį sparčiai mažėjo. Mažėjo taip pat ir kitų, visuomenės dėmesį traukiančių nusikaltimų - plėšimų, vagysčių, įsibraunant į butą, išžaginimų, turto prievartavimų. Situacija Lietuvoje gerėja pakankamai greitai, todėl, norint sumažinti žiaurių nusikaltimų skaičių, bausmių didinti nereikia. Ir tokie siūlymai, teikiami, neatsižvelgus į kriminogeninę situaciją, kažin ar turėtų nusipelnyti visuomenės dėmesį. Bausmių sugriežtinimas - kaip raminamųjų vaistų dozė visuomenei. Dvi savaites bus jaučiamasi saugiau, o paskui bus dar blogiau. Kaip minėjau, nusikaltimų sparčiai mažėja, bet visuomenė apie tai neinformuojama. Ir klausimas - kodėl? Kada pastarąjį kartą apie tai girdėjote kalbant viešumoje? Tai retorinis klausimas, į jį atsakymo neturiu“, - sakė A. Čepas.