Didžiausią diskusiją sukėlė Referendumo įstatymo klausimas. LVŽS narė priekaištavo, kad projektas dar neparuoštas, nors tam buvo pakankamai laiko.
„Ministre, ne vaikų darželyje esate. Nustokite vieną kartą baksnoti į tai, ko nepadarė kiti. Jūs iš esmės dirbate pusę metų. Dabar jūs dar baksnojate, kad kažkas kažko nepadarė? Kas jums trukdė sausio-vasario mėnesį jį pateikti? Ir išdiskutuoti, o ne dabar kalbėti apie tai, kad bus kviečiami komiteto nariai. O jūs baksnojate, kad kažkas kažko nepadarė.
Taip, nepadarė, bet matyt yra atsakomybė tos valdžios, kuri šiuo metu yra ir kuri turėjo pakankamą laiko tarpą, šiaip jau“, – sakė A. Širinskienė.
Į šias replikas atsakė ir teisingumo ministrė, o diskusija išsiplėtė tiek, kad komiteto pirmininkui teko posėdžio dalyves raminti.
Kiek vėliau A. Širinskienė savo „Facebook“ paskyroje plačiau pakomentavo situaciją:
„Bijomasi referendumo dėl šeimos?
Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo. Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.
Tačiau to negana, suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomu.
Iš to, ką išgirdau šiandien iš teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko St. Šedbaro lūpų - panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.
Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką. Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomais, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu laiku, nes rinkimų sistemos pertvarka, pirmiausiai naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.
Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kad galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu. Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu. Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.
Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo valstietė.