Kauno apylinkės teismo sprendimu nuo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento pareigų nušalintas Julius Kvedaras ir jo artimiausios aplinkos žmonės toliau stebina ne tik futbolo pasaulio veikėjus, bet ir šią tamsią istoriją atidžiai sekančius visuomenės atstovus.
LFF atstovai baiminasi dėl savo saugumo
Atrodo, kad J. Kvedaras taip nenori užleisti savo šiltos kėdės, kad pastarosiomis dienomis kai kuriems jų teko susidurti netgi su „telefoniniais teroristais“.
Tokie metodai primena laukinius 1990-ųjų pradžioje klestėjusius lietuviško banditizmo laikus, kai organizuotų nusikaltėlių atstovai be jokių užuolankų savo aukas bandydavo sugniuždyti telefoniniais pokalbiais, kurių metu nebuvo vengiama pačių šlykščiausių pasakymų, grasinimų.
Tokie pokalbiai dažniausiai baigdavosi įžūliais perspėjimais, kad nuo banditų nukentėję asmenys nebandytų kreiptis į teisėsaugą ar savo artimuosius dėl juos netikėtai užklupusių mafijos atakų.
Balsas.lt redakciją pasiekė informacija, kad įsisiūbavus futbolo federacijos vadovo J. Kvedaro skandalui kai kurie LFF darbuotojai taip pat sulaukė tam tikrų minčių keliančių telefoninių skambučių.
Šių telefoninių pokalbių metu kai kuriems futbolo federacijos atstovams buvo aiškiai ištartos tokios frazės kaip: „Nepasiduok provokacijoms“ ar „Nepadaryk klaidų“.
Tad po tokių pokalbių kai kurie LFF darbuotojai rimtai sunerimo dėl savo saugumo, įvertindami metodus, kuriais gali vadovautis senojoje Kauno Vilijampolės kriminalinėje aplinkoje susiformavęs asmuo. Kalbama, kad vienas iš LFF narių po tokių telefoninių skambučių labai išsigando ne tik dėl savęs, bet ir savo artimųjų sveikatos, todėl nedelsiant kreipėsi į vieną saugos tarnybų.
Aktyviai ieškomas „kišeninis“ teisėjas
Balsas.lt iš patikimų šaltinių gavo žinių, kad pastarosiomis dienomis pradėta rinkti apvali pinigų suma (maždaug apie 100 tūkstančių litų – red.past.), kuri turėtų būti skirta tam Kauno apygardos teismo teisėjui, kuris patenkins skundą dėl Kvedaro nušalinimo.
Yra žinių, kad vienas Kauno teisėjas per tarpininkus sulaukę pasiūlymo, kad būtent jam bus paskirta šita byla, atsisakė minėto nešvaraus sandorio.
Tai galimai ypatingai svarbu J. Kvedarui dėl Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) ir Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) pradėtų tyrimų, kurių metu gali būti nustatyta ir daugiau neteisėtos veiklos atvejų.
Verta prisiminti, kad anksčiau Kauno apygardos teisme būdavo įmanoma už tam tikrą atlygį bylas paskirti konkretiems teisėjams – nors oficialiai tai skirsto kompiuterinė programa ir dažniausiai kai kurios garsios bylos būdavo paskiriamos teisėjams, kurie per brangiai apmokamus tarpininkus būdavo įkalbami priimti sprendimus už atlygį.
Po prezidentės D. Grybauskaitės inicijuotos teismų pirmininkų kaitos ir paskelbtos ne žodinės, o realios kovos su korupcija, tokius veiksmus atlikti tampa vis sudėtingiau.
Delegatus prirakino prie radiatorių
Šių dienų aktualijos labai primena dvylikos metų senumo įvykius futbolo pasaulyje.
2000 m. LFF prezidentu išrinkus Liutaurą Varanavičių generaliniu sekretoriumi buvo paskirtas J. Kvedaras. To primygtinai reikalavo ir tuomet Kauno mafijos pasaulyje didžiulę įtaką turėję Henrikas Daktaras ir Egidijus Abarius, pravarde Goga.
Daktarai prieš rinkimus buvo pareiškę, kad jeigu J. Kvedaras nebus paskirtas į šį postą, LKF prezidentu netaps ir L. Varanavičius.
Tada banditai įrodė, kad be reikalo tokių dalykų nešneka: prieš ataskaitinę rinkimų konferenciją vilijampoliečiai buvo sulaikę ir antrankiais prie radiatorių prirakinę kelis delegatus.
Savo ruožtu kelis delegatus buvo įkalinę ir senosios „Vilniaus brigados" veteranai. Šiems asmenims nedalyvaujant konferencijoje, ji nebūtų įvykusi.
Puotos Daktarų kompanijoje
Praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje Kauno Vilijampolėje klestėjo restoranas „Vilija“, kuriame dažniausiai rinkdavosi tuometinio miesto šešėlinio pasaulio šulo H. Daktaro aplinkos vyrai.
Čia buvo įregistruota daugybė mistinių bendrovių – „Melanžas“, „Paloma“. Pastarojoje buvo įdarbintas ir J. Kvedaras, anksčiau glaudžiai sietas su Daktarais.
Kriminalinės policijos biure yra vaizdo medžiaga, kurioje J. Kvedaras nufilmuotas 1993 metų gegužės 25 dieną oficialiame „Vilijos“ restorano atidarymo vakarėlyje. Matyti, kaip jis sėdi prie vieno stalo su garsiausiais to laikmečio Kauno gangsteriais ir prieštaringos reputacijos verslininkais.
Šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme baigiamoje nagrinėti Daktarų gaujos byloje tarp daugybės anų laikų gangsterių pasaulio garsenybių yra ir J. Kvedaro fotografijos. Be to, bylos medžiagoje teigiama, kad banditų klestėjimo metais J. Kvedaras turėjo Lialkos pravardę.
2004 metų lapkričio 5-ąją Kauno Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) pareigūnai, remdamiesi operatyvine informacija, jog H. Daktaras užsiima nusikalstama veika ir palaiko glaudžius ryšius su šešėlinio pasaulio veikėjais, Henytei skyrė griežtą laisvės suvaržymą.
Tąsyk H. Daktarui ONTT uždraudė bendrauti net su 71 asmeniu. Tarp jų būta ne tik žinomų laikinosios sostinės gangsterių, bet ir verslininkų.
Šiame spalvingas biografijas turinčių vyriškių būryje minimas ir J. Kvedaras.
Daugiau apie šių dienų skandalą Lietuvos futbolo padangėje sužinosite perskaitę ateinančios savaitės „Balsas.lt savaitės“ numerį.
Taip pat skaitykite:
Nuo pareigų nušalintas J. Kvedaras dirba toliau
Akvilė Jonaitė