Loreta Graužinienė – už įspūdingą karjeros šuolį ir tapimą „valstybės vadove“
„Aš, kaip valstybės vadovė...“, – taip vieną iš savo pasisakymų pradėjo L. Graužinienė, kiek netikėtai šiemet Seimo pirmininko poste pakeitusi Vydą Gedvilą. Nuolatiniai žodžių mūšiai su Prezidente (tiesa, vienpuse, Dalios Grybauskaitės kryptimi) nuo tos dienos tapo L. Graužinienės kasdienybe. Tikra internetinio folkloro heroje virtusi L. Graužinienė šiemet mušė visus įmanomus politinės satyros rekordus ir pelnė „Lolretos“ pravardę. L. Graužinienės sąskaitoje šiemet taip pat – tikras „hitas“ „Konstitu-ti-tu-ti-ta“, „įspūdingas“ Europos gelbėjimo vizitas į Ukrainą bei „sparnuotosios frazės“ iš esmės kiekviename interviu. Nors akivaizdu, kad didieji Seimo pirmininkės darbai dar priešakyje, vis dėlto jos indėlis į šiuos Lietuvos politikos metus yra išties ženklus.
Algirdas Butkevičius – už tai, kad per daug neprisidirbo
„Lėto veikimo“ arba „neveikimo“ Vyriausybė – taip A. Butkevičiaus ministrų kabinetą šiemet pakrikštijo opozicijos lyderis, ekspremjeras Andrius Kubilius. Turime konstatuoti – Premjeras per 2013 metus iš esmės nieko neprisidirbo. Kažkam galbūt kliūna realiai nuveiktų naudingų darbų trūkumas, tačiau kiti džiaugiasi pačiu faktu, kad Vyriausybė beveik nieko nesugadino būdama per daug aktyvi. Premjero ir partijos reitingai išliko stabilūs, tad ateinančiais metais belieka laukti dešimčių A. Butkevičiaus sukurtų darbo grupių darbo rezultatų.
Neringa Venckienė – už sumuštus Seimo lankomumo rekordus
Panašu, kad „Drąsos kelio“ partijos lyderės praleistų Seimo posėdžių mastui nusakyti jau netrukus nebebus žmonijai žinomų skaičių – frakcijos lyderė jų praleido maždaug „gazilijoną“. „Aš nepabėgau“, – savo laiške iš nežinia kur (sako, matė Vašingtone ramiai apsipirkinėjant) konstatavo tiesiog išgaravusi Drąsiaus Kedžio sesuo. Jokiais būdais nenorime diskredituoti politikės, tačiau galime konstatuoti, kad posėdžius N. Venckienė lankyti paslaptingai nustojo tuojau pat po to, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Gruodį N. Venckienės laukė dar vienas siurprizas – jai pradėtas apkaltos procesas.
Birutė Vėsaitė – už trumpą, bet spalvingą ministrės karjerą
Taip, 2013 metų antroje pusėje visą interneto ir visokių kitų plotmių pokštininkų dėmesį į save egoistiškai sugėrė L. Graužinienė. Tačiau nereikia pamiršti, nuo ko viskas prasidėjo. O prasidėjo viskas nuo ūkio ministrės Birutės Vėsaitės. Ar energetikos ministrės? Bent jau pati B. Vėsaitė, panašu, kad taip ir neišsiaiškino, kurios srities ministrė ji buvo. Savo puslapyje pati save pasikrištijo „Birute Coolness“ ir „Birute prochlada“. Tikrais į istoriją įeisiančiais ministrės pasiekimais tapo kelionė į Kazachstaną privačiu lėktuvu bei sėkmingai dirbusios „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko atleidimas. 2013 metų gegužės 29 dieną D. Grybauskaitės dekretu atleista iš ministrės pareigų.
Viktoras Uspaskichas – už niekada nesustojantį politinį šou ir gyvenimo nuopelnus
Po ilgų metų, dešimtmečių, šimtmečių ir amžių Lietuva 2013 metais sulaukė nuosprendžio Darbo partijos byloje. V. Uspaskichas kartu su savo parankiniais Vitalija Vonžutaite ir Vytautu Gapšiu buvo pripažinti kaltais. Darbo partijos patriarchui teko 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Suprantama, byla atsidūrė apeliaciniame teisme, o pats V. Uspaskichas teisėjus išvadino nusikaltėliais, dėl ko jam buvo užvesta ir dar viena baudžiamoji byla už teisėjų įžeidimą. Seime paprašius dar kartą atimti politiko neliečiamybę, prasidėjo tikras politinis spektaklis, kuriuos Viktoras režisuoti tikrai moka. Tą jis šiemet įrodė ne kartą, pavyzdžiui, nesunkiai kaitaliodamas Seimo pirmininkus ar kritikuodamas savo paties valdančiosios daugumo Vyriausybę.
Petras Gražulis – už tautos vertybių gynimą
„Tvarkietis“ P. Gražulis apsėstas homoseksualų – tokią išvadą galima daryti apžvelgus šių metų politiko veiklos akcentus. Sukėlė skandalą seksualinių mažumų eitynių metų, buvo suimtas. Europos krepšinio čempionato metu Slovėnijoje viešai sudainavo „Kas nešokinės...“. Lietuvos gėjų lygai padovanojo kelnes su užtrauktuku gale. Tokias pačias pabandė įteikti liberalui Eligijui Masiulis, dėl ko politikai vos nesusimušė tiesiog Seimo salėje. „Už Lietuvą, vyrai“, – turbūt pakomentuotų pats Lietuvos tautos vertybių gynėjas.